Ми любимо тварин це — наше покликання

Судоми у кота можуть тривати кілька секунд. Однак, нерідкі випадки, коли напад не припинявся навіть після декількох хвилин. При зверненні до фахівців необхідно детально описати лікареві судомні прояви. Таким чином, ви допоможете лікарю поставити діагноз і призначити коту чи кішці найбільш ефективне лікування.

Поява в будинку кошеня — це не тільки радість і потіха, але й необхідність ретельно стежити за здоров’ям маленького вихованця. Кошеня, що чхає, виглядає досить смішно, але тільки в тому випадку, якщо це відбувається не часто, і ви бачите причину такого стану. Якщо ж кошеня чхає і кашляє постійно, варто негайно проаналізувати ситуацію і якщо потрібно, негайно звернутися за ветеринарною допомогою.

Асцитом або водянкою живота називають патологічне скупчення рідини в очеревині. Залежно від об’єму рідини, що накопичується, він буває невеликим або досить суттєвим, що впливає на рівень роздутості живота. Хвороба провокує провокує утворення рідини, яка проникає в порожнину живота з внутрішніх органів, лімфатичної та кровоносної системи, з багатьох досить серйозних причин.

Напевно, не знайдеться жодного власника кота, якому не було б відомо про напад блювоти у вихованця. Тому важливо вміти відрізняти фізіологічний стан від симптомів серйозного захворювання, що загрожує здоров’ю тварини. Багатьох цікавить, що дати коту від блювоти і чи взагалі це можна робити в домашніх умовах. Пропонуємо розібратися в причинах такого стану та методах надання першої допомоги вихованцям.

До подорожей із домашніми улюбленцями потрібно підготуватися заздалегідь. І якщо подорожі всередині країни не вимагають великого обсягу дозволів та документів, то поїздка за кордон може бути обмежена низкою вимог.

Напевно, багато собачників не одноразово милувалися видовищем, коли вихованець смакує кісточками. І, швидше за все, в якийсь момент багатьом із власників собак довелося зіткнутися з проблемами, які виникли через споживання їхніми домашніми улюбленцями таких ласощів.

Сказ — небезпечне вірусне захворювання, яке несе серйозну загрозу здоров'ю та життю не тільки собаки чи кішки, а й господаря. Захворювання протікає у гострій формі зі смертельними наслідками. На сказ хворіють багато тварин, а також людина. Ця інфекція проявляється нервовими розладами та порушенням поведінки. Через те, що носіями сказу є дикі тварини, переміщення яких територіями обмежити неможливо, захворювання зустрічається у багатьох країнах.

Ви намагаєтеся виконувати рекомендації ветеринара при годуванні вихованця, суворо дотримуєтеся правил догляду, створюєте комфортні умови для його проживання, але раптово виявляєте, що у кішки випадає шерсть біля основи хвоста або на інших ділянках тіла.

Сказ — найбільш небезпечне захворювання, яке здатне передаватися від тварин до людини, по суті невиліковне і завжди закінчується смертю. Протікання характеризується різними видами неврологічних розладів — водо- і світлобоязнь, судоми, паралічі, відсутність страху перед іншими тваринами та людиною.

Багато захворювань та порушення у роботі шлунково-кишкового тракту тварин супроводжуються діареєю. Якщо ви помітили у свого домашнього вихованця наявність симптомів цього патологічного стану, але не знаєте, що робити, якщо у кота пронос, звертайтеся за консультацією до фахівця або викличте ветлікаря додому, скориставшись сервісом vet-call24.com.ua. Лікар проведе огляд тварини, призначить аналізи та обстеження, що допоможуть діагностувати проблему. Пам’ятайте: блювання та пронос у кота можуть бути симптомами цілого ряду захворювань та патологічних станів, що потребують негайного лікування.

Вірусний лейкоз у котів — одне з найнебезпечніших і найважчих у діагностиці захворювань серед усіх недуг домашніх мурочок. Його викликає вірус, здатний проникати в ДНК зараженої тварини. Панлейкемія кішок як така не лікується — лише купіруються симптоми.

Демодекоз, іменований у побуті «червоною коростою», — одне з найпоширеніших шкірних захворювань домашніх тварин. Якщо ви помітили, що кішка страждає від сильної сверблячки (постійно чухається, виявляє занепокоєння, не може всидіти на одному місці), шерсть вихованця активно випадає, особливо в зоні навколо очей, а шкіра лущиться, швидше за все, ваша улюблениця захворіла. Підшкірний кліщ може бути виявлений у кота будь-якого віку.

Інфекційний перитоніт кішок (FIP) — системне захворювання, яке може розвинутися у вусатого чотирилапого після зараження коронавірусом. Досить нешкідливий кишковий вірус здатний поводитися як смертельно небезпечний патоген. ФІП у кішок проходить дуже важко і входить до списку найчастіших причин смерті інфекційної природи серед цих домашніх тварин.

Захворювання суглобів — досить поширене явище серед собак різного віку. Однак найчастіше патологія проявляється у цуценят та тварин похилого віку. Найбільш поширені хвороби суглобів у собак: дисплазія, артрит, остеохондроз, артроз, остеоартрит, остеоартроз та ін. Причини патологій можуть бути різними. Дисплазія у собак найчастіше зустрічається серед представників певних порід, зважаючи на їхню генетичну схильність до захворювань подібного типу. Найбільш схильні до цієї проблеми тварини великих порід. Також вони часто страждають від артрозу.

Ваш зазвичай активний і товариський вихованець став неспокійним, нахиляє голову в бік, трясе вухами, чухає їх лапою? Якщо під час огляду було виявлено забруднення з неприємним запахом, надлишок сірки та пошкодження, потрібно негайно звернутися до ветеринарної клініки. Такі симптоми, швидше за все, вказують на отит. Попри те, що у ветаптеках пропонуються комплексні препарати для лікування запалення вуха у тварин, займатися самолікуванням не можна. Визначити справжню причину отиту без лабораторних досліджень практично неможливо. Це захворювання може мати кілька форм, залежно від його виникнення. Тому й лікуватися отит у собак має індивідуально.

Рання діагностика захворювання підвищує шанси на успішне лікування та одужання у 95-99% випадках. Рак у кішок може вражати різні органи та системи. Залежно від локалізації новоутворення розрізняють кілька видів пухлин. Деякі з них зустрічаються часто, інші — рідше.

Нетримання сечі у собак — це досить поширена проблема, з якою доводиться стикатися власникам не лише тварин похилого віку, але й молодих. Це стан, коли собака, привчена до вигулу, не контролює процес сечовипускання. Сеча виділяється по краплі незалежно від активності тварини. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то в жодному разі не займайтеся лікуванням самостійно. Ветеринар повинен встановити причину виникнення нетримання та призначити відповідне лікування. Нетримання сечі, особливо у молодих собак, здебільшого піддається корекції.

У більшості випадків власники кішок вважають за краще стерилізувати тварин, якщо не займаються їхнім розведенням професійно. І це найкраще рішення, яке дозволить запобігти небажаній поведінці дорослих тварин, а також виникненню клопоту, пов’язаного з доглядом за вихованцем та прилаштуванням кошенят.

Власники кішок можуть навіть не підозрювати, наскільки їхні вихованці схильні до різних захворювань. Однією з найбільш поширених вірусних інфекцій є кальцивіроз. Це висококонтагіозне захворювання, при якому спостерігається ураження верхніх дихальних шляхів, ротової порожнини та очей. Кальцивіроз у кішок на ранній стадії має симптоми, схожі на інші вірусні інфекції. Настає різко, протікає гостро, активна стадія триває від 7 до 25 днів. Різні джерела ветеринарної статистики кажуть, що навіть за умови грамотного противірусного та підтримуючого лікування смертність серед кішок та кошенят може становити від 15 до 30%. Тому так важливо вчасно звернутися до лікаря, поставити правильний діагноз та розпочати терапію.

Не поспішайте панікувати, якщо помітили білі виділення у кішки. Найчастіше поява рідини з піхви тварини відбувається через природні фізіологічні процеси. Якщо у кішки білі виділення, без неприємного запаху, домішок крові чи інших патологічних включень, це найчастіше свідчить про готовність самки до спарювання.

Запальні захворювання м’яких тканин ротової порожнини у кішок досить поширена проблема. І найчастіше діагностуються різні види стоматитів. У запущених випадках уражається вся порожнина рота тварини. Лікування виразкового стоматиту у кішок має бути своєчасним та грамотним. Тому важливо знати причини цього захворювання, вміти визначати перші симптоми патології, вживати своєчасних заходів для запобігання ускладненням.

Колись кішки були дикими тваринами, вони мали унікальну витривалість і здатність пристосовуватися до умов життя. Однак після одомашнення вони певною мірою втратили ці навички. Адже тваринам більше не доводиться виживати. У більшості випадків вони живуть у теплі, не відчувають нестачі в їжі, багатьом із них доступний повноцінний догляд. На жаль, улюблені нами, «зніжені» вихованці можуть відчувати стрес із будь-якого приводу.

На жаль, ниркова недостатність у кішок досить поширене захворювання, а точніше синдром. Небезпека його полягає насамперед у незворотності процесу. Хронічна ниркова недостатність у котів і кішок розвивається на тлі первинних захворювань, наслідком неефективного лікування хвороб або його відсутності.

Якщо ви помітили, що у собаки випадає шерсть, не поспішайте панікувати, але й не нехтуйте таким симптомом. Однією з причин патологічного стану може бути неправильне харчування, а саме — незбалансований раціон, що призвів до дефіциту вітамінів та мікроелементів в організмі тварини. Однак існує також низка серйозніших проблем, при виникненні яких випадає шерсть у собаки.

Глистяні інвазії небезпечні навіть для вихованців, які не виходять на вулицю. Якщо довго не вживати жодних заходів, паразити можуть серйозно пошкодити здоров'я, призвести до важких ускладнень та смерті. Боротьба з гельмінтами передбачає як лікування вже виявленої хвороби, так й регулярну профілактику.

Найбільш поширені причини кульгавості у собак — це не тільки порізи, забиті місця або травми кінцівок іншого виду. Цим симптомом не можна нехтувати, адже такий стан вихованця може бути як невинним явищем, так і свідчити про сильне ушкодження або навіть серйозне захворювання.

Котяча чумка або панлейкопенія — одне з найнебезпечніших захворювань у котів. Хвороба серйозно ушкоджує органи дихання, серцево-судинну та травну системи. Без своєчасної допомоги та лікування тварина швидко гине. Ветеринарія пропонує методи ранньої діагностики та профілактики котячої чуми для порятунку життя вихованця.

Від ризику стати жертвою ектопаразитів не застрахований жоден вихованець. Підчепити проблему можна під час прогулянки, ігор, дресирування на вулиці. Ефективний препарат від кліщів для собак забезпечить надійний захист від ектопаразитів. Сучасні засоби зручні та універсальні у використанні. Найчастіше вони застосовуються для боротьби з кліщами, проте вони ефективні також проти бліх. Залежно від складу, засіб від кліщів у собак використовується для профілактики зараження або бореться з паразитами, що вже оселилися.

Як і у людей, в кішок спостерігаються випадки гіпертермії, — підвищення температури тіла — коли їх імунна система бореться з інфекцією або хворобою. Якщо такий стан триває більше 2 днів, здоров'я тварини піддається серйозному ризику, та вихованцю необхідна допомога ветеринарного лікаря.

Частинки їжі під час годування пристають до поверхні зубів собаки і під дією слини перетворюються на наліт. Його треба вчасно видаляти. В іншому випадку товщина шару нальоту поступово збільшуватиметься. Мінерали, що містяться в слині, також сприяють збільшенню в’язкості нальоту, в результаті чого на зубах формується зубний камінь, який призводить до розвитку патогенної мікрофлори в порожнині рота вихованця.

Діарея (пронос) у собак - поширена, делікатна проблема, з якою стикаються власники тварини. У таких випадках важливо розібратися що викликало розлад шлунка і чи можна з ним впоратися самостійно, чи це пов'язано з симптомами небезпечних захворювань. Щоб не допустити погіршення стану, необхідно своєчасно розібратися з причиною виникнення захворювання та вжити заходів.

В Інтернеті можна знайти багато інформації, як зняти здуття живота у собаки в домашніх умовах. Однак, стикаючись з такою проблемою, ви повинні пам’ятати про те, що гострий метеоризм виникає не тільки внаслідок порушення технології вживання їжі, але й може бути одним із симптомів низки захворювань.

У багатьох із нас вдома живуть маленькі пухнасті звірята, і ми вже не можемо уявити наш побут без них. Кішки дуже характерні, граціозні тварини і дуже сумно, коли вони хворіють. Кішки та коти перестають грати з нами, мало їдять і згортаються в грудочку у теплому місці. Що ж могло статися з вашим котиком, якщо він раптом почувається погано? Може, у нього ринить?

Токсоплазмоз — поширене інфекційне захворювання, збудник якого (паразит) може проникати через плаценту вагітної жінки до плоду, що розвивається, викликаючи важкі вроджені патології у малюків, викидні і навіть мертвонародження. Така інфекція особливо часто вражає кішок, які є остаточним (дефінітивним) господарем паразиту.

Правильна та своєчасна процедура дегельмінтизації домашніх тварин дає можливість зберегти здоров'я вихованців та захистити від зараження членів сім'ї, оскільки деякі різновиди гельмінтів небезпечні не тільки для тварин, але і для людини.

Попередити появу сказу у домашніх вихованців дозволяє лише своєчасна вакцинація. Навіть якщо тварина контактувала із переносником захворювання, можете бути впевнені, що ваш улюбленець надійно захищений від смертельної хвороби. Щеплення від сказу собаці та кішці, згідно із законодавством, має проводитися в обов’язковому порядку, починаючи з тримісячного віку. Захворювання передається людям! Сказ невиліковний і призводить до загибелі хворих у 100% випадків.

Коли в будинку з'являється кошеня, господарі повинні взяти на себе відповідальність за турботу про нього. Цей ще незміцнілий маленький організм потребує правильного захисту. Але як правильно його захистити? Що для цього потрібно зробити?

Собаки можуть періодично чхати і у здоровому активному стані. Це буває через попадання пилу або дрібних смітинок у носові ходи. Також собаки не переносять диму від багаття та тютюнового диму, різких запахів парфумерії, побутової та іншої хімії. Якщо подразнюючий фактор вчасно прибрати, то чхання припиниться саме собою. Тривале чхання та виділення з носа можуть свідчити про серйозні захворювання, травми та інші небезпечні проблеми. Тому варто уважно поспостерігати за своїм вихованцем і обов’язково з’ясувати, чому собака чхає. Виявлення одного або кількох тривожних симптомів має стати приводом для звернення за кваліфікованою медичною допомогою.

Чтобы щенок рос здоровым, ему необходимы регулярные осмотры ветеринаром, защита от гельминтозов, наружных паразитов и обязательное вакцинирование. Домашние питомцы, прошедшие эту процедуру в раннем возрасте, реже инфицируются распространенными (иногда опасными) заболеваниями.

Власники домашніх тварин через свою любов до них та прагнення побалувати часто підгодовують вихованців їжею із загального столу, пригощають різними делікатесами — копченостями, фруктами, а також цукерками. Однак деякі продукти, які приносять людям гастрономічне задоволення, можуть бути небезпечними для собак. Мова не лише про шоколад. Існує цілий перелік продуктів, які можуть завдати шкоди організму тварини, спровокувати розвиток хвороб. Тому якщо ви захочете почастувати вихованця смачненьким, то спочатку дізнайтеся, що не можна давати собакам.

На тему грумінгу кішок сперечаються багато власників пухнастих улюбленців. Якщо стрижка собак звична процедура, то для представників сімейства котячих це нова тенденція, яка поступово завойовує свою аудиторію і стає вельми популярною. Важливо розібратися, для чого стрижуть котів, які бувають стрижки і як правильно виконувати цю процедуру.

На жаль, ожиріння у собак проявляється не лише зовнішніми змінами. Зайва вага чинить серйозне навантаження на органи та системи організму тварини, що загрожує виникненням низки захворювань, таких як діабет, артрит та ін. Ожиріння сприяє зниженню імунітету собаки. У занедбаних станах виникають порушення роботи серцево-судинної системи, органів шлунково-кишкового тракту, від надмірного навантаження страждають суглоби, скорочується тривалість життя тварини. Однак ви можете допомогти своєму вихованцю зменшити вагу і таким чином покращити якість його життя.

У ветеринарії лишай носить різні назви — трихофітія, мікроспорія, стрижучий лишай. У кішок захворювання може починати проявлятися з пошкодження шкіри, шерстяного покриву, кігтів, утворенням на шкірі ділянок без шерсті круглих та кільцеподібних форм. Вони червоніють, покриваються висипом, лущаться і сверблять. Тварина відчуває занепокоєння.

Випорожнення кишечника у кішок за умови його нормальної роботи відбувається не рідше одного-двох разів на добу, часто під час ранкової та вечірньої прогулянки. За відсутності стільця кошеня може виявляти занепокоєння, є явні ознаки того, що тварина відчуває біль. При порушенні роботи шлунково-кишкового тракту часто виявляється здуття живота. Запор у кошенят може супроводжуватися іншими симптомами, зокрема, блюванням. Щоб уникнути серйозних наслідків патологічного стану, не зволікайте з консультацією з фахівцем.

Саркоптоз або короста - це паразитарне захворювання шкіри, яке спричиняє саркоптичний коростяний кліщ і характеризується яскраво вираженим свербінням.

Кліщ потрапляє під шкіру, прогризає в епідермісі ходи і відкладає в них яйця. Через 10 днів личинки вилуплюються і починають переміщатися готовими тунелями. Через кілька днів настає німфальна стадія, після чого перетворюються на дорослу особину. Починається їхнє переміщення по шкірі та спарювання - цикл поновлюється.

Заміна старого шерстяного покриву новим — природний процес як для домашніх, так і для диких тварин. Однак линька у кроликів або інших домашніх вихованців також може бути однією з ознак порушення роботи органів та систем. Надмірне випадіння шерсті може свідчити і про те, що тварина переживає стрес. У яких випадках линька у декоративних кроликів має викликати занепокоєння, розповість ветеринарний лікар.

Дирофіляріоз - це специфічна поширена інфекція організму тварин особливим видом круглих гельмінтів з родини нематод - дирофіляріями. Дорослі особини виглядають як тонкі нитки, які можуть досягати понад 38 сантиметрів у довжину і до 1,3 міліметрів у діаметрі. Потрапивши всередину, паразит активно живе та розвивається в тілі головного господаря, погіршуючи якість та тривалість життя домашнього улюбленця. Головним чином ця хвороба стосується собак, а не котів.

Мастит — запалення молочної залози у собаки або кішки. Хвороба небезпечна ускладненнями, так як у занедбаній формі може спричинити зараження крові або навіть гангрену. При хронічній формі можливе утворення доброякісної пухлини.

Весна — це не тільки час, коли прокидається природа. Це також період спалахів сезонних хвороб. Однією з них є піроплазмоз. Щороку багато тварин гине від цієї хвороби.

Одним із найпоширеніших захворювань ендокринної системи у домашніх тварин вважається цукровий діабет. У собак хвороба найчастіше проявляється у віці 7-10 років. Патологія є наслідком нездатності організму продукувати або використовувати інсулін — гормон, що виробляється підшлунковою залозою.

З цією проблемою доводиться стикатися багатьом власникам кішок. Блохи можуть з'явитися в улюбленця незалежно не тільки від віку та породи, а й навіть від способу життя. Домашні коти, які ніколи не спілкуються зі своїми вуличними родичами, теж можуть постраждати від кровосисних паразитів. Блохи не тільки спричиняють дискомфорт тваринам і їхнім власникам, а й можуть стати причиною серйозних проблем.

Серед поширених захворювань, на які страждають домашні тварини, часто зустрічається харчова алергія у собак. Це генетичне захворювання, яке проявляється неадекватною та досить різкою реакцією імунної системи на вплив алергенів.

Блохи паразитують на теплокровних тварин (найчастіше це собаки та кішки) та людині. Прокусуючи шкіру господаря, комаха живиться його кров’ю. Самка блохи здатна відкладати на день до 25 яєць. Розмір комах становить близько 3 мм. Блохи здатні високо стрибати і легко перестрибують із собаки на людину або на інших тварин.

Часто глисти у собак виникають при контакті із зараженими тваринами, проте існує безліч інших ситуацій, коли вихованець може стати жертвою паразитів. Важливо розуміти, що гельмінтами зазвичай заражаються тварини з ослабленим імунітетом.

Не варто боятися маленьких труднощів, якщо випадає можливість знайти вірного, відданого друга, який даруватиме вам всю свою любов. І не робіть поспішних висновків про те, що утримання вихованця вимагатиме від вас великих грошових вкладень, а покупка кошеня або цуценя «влетить у копієчку». Щоб знайти вірного друга, не обов’язково звертатися за допомогою до професійних заводчиків.

Багатьом власникам кішок відомо, що причинами блювання у домашніх улюбленців можуть бути природні стани. Наприклад, деякі тварини, особливо породи з довгою шерстю, таким чином, позбавляються шерсті, що накопичилася в шлунку. Іноді блювання у кота виникає через захитування під час поїздки в машині, автобусі, потязі. Тому господарі домашніх вихованців не поспішають звертатися за допомогою до фахівців. Однак це небезпечно, оскільки власники тварин не завжди можуть самостійно визначити причину патологічного стану.

Середня тривалість життя котів дуже індивідуальна, вона залежить від низки факторів. Так, наприклад, особини, які мешкають на вулиці, рідко доживають до 7 років. Тут дається взнаки відсутність нормального харчування, не доглянутість, в результаті якої тварини часто хворіють, переохолодження в зимовий період тощо. Домашні вихованці можуть доживати до 12-15 років, а деякі і до 30!

Якщо ви помітили, що кіт не їсть, не поспішайте панікувати. Не всі випадки зниження апетиту чи відмови від їжі свідчать про розвиток якогось захворювання. Причин такого стану безліч. Дізнатися про них варто кожному власнику кота або кішки. Ви зможете самостійно визначити, у яких випадках зниження апетиту вихованця вказує на серйозну патологію, яка потребує негайного звернення до ветеринарної клініки.

Основною причиною появи алергії у людей на котів та собак є генетична схильність. Набута проблема — це міф. Деякі люди помилково вважають, що алергія виявляється лише через ряд причин: зниження імунітету, стрес, супутні захворювання та інші фактори, які негативно впливають на здоров’я людини. Однак єдина причина прояву алергії — безпосередній контакт із твариною, тобто з алергеном.

Найпоширенішою проблемою, з якою стикаються власники домашніх тварин, є зубний камінь у собак. На перший погляд здається, що не все так серйозно. Однак запущений зубний камінь у собак може призвести до порушення здоров’я тварини і навіть виникнення небезпечних захворювань. На тлі відсутності лікування у вихованця може розвинутися гінгівіт, запалення ясен, наслідком якого часто стає гнійний процес та пародонтит. Він призводить до руйнації тканини, у якій фіксується зуб.

При згадці про кліщів багато недосвідчених власників домашніх тварин уявляють собі дуже неприємних на вигляд і досить великих за розміром комах, від яких улюбленці можуть постраждати виключно в теплу пору року. Але це не зовсім так. По-перше, кліщі — це не комахи, а членистоногі з класу павукоподібних, а по-друге, їх в природі існує величезна кількість (описано понад 50 тис.). І багато видів, включаючи й тих, що незамітні для людського ока, паразитують на собаках і котах. Піддаватися захворюванням, часто зі значними наслідками, тварини можуть в будь-яку пору року. Кліщі у котів та собак — це проблема, яку варто вивчити докладніше, щоб у подальшому мати можливість захистити своїх улюбленців.

Ознаки старіння у собак виявляються приблизно у 8-річному віці. Однак це тривалий процес, який може бути непомітним для людини. Якщо ви зможете розпізнати перші ознаки старіння вихованця, то будете підготовлені до того, щоб організувати для нього особливий догляд та належні умови утримання, які дозволять підвищити якість його життя, навіть якщо тварина страждає через хронічні захворювання.

Зміна пігментації шкіри, сильний свербіж, випадання шерсті у місцях висипань на шкірі — це найчастіші симптоми такого захворювання, як лишай. Хвороба інфекційної етіології. Однак не рідко у пацієнтів зустрічається лишай грибкового або вірусного походження. Можлива інфікування собак кількома видами цієї хвороби. Захворювання призводить до тварини сильного дискомфорту і може супроводжуватися серйозними ускладненнями. Тому важливо своєчасно виявити і діагностувати хворобу, щоб уникнути виникнення нових проблем.

Домашній вихованець — не іграшка. Тварина вимагає догляду та турботи. Кожен власник домашнього вихованця повинен знати, як почистити вуха коту чи собаці. Дотримання правил гігієни — один із найважливіших чинників, які грають ключову роль у збереженні здоров’я тварини.

Купівля собаки — відповідальний крок та серйозне рішення. Окрім моря позитивних емоцій, безкорисливої любові та нескінченної відданості, господар вихованця отримує величезну відповідальність за чуже життя. Вихованець потребує турботи, дресирування, правильного харчування, регулярних тренувань, догляду та спілкування.

Якщо ваш вихованець швидко втрачає вагу без видимої причини, не зволікайте з відвідуванням ветеринара. Такий стан може свідчити про розвиток серйозного захворювання. Проте панікувати також не слід.

Всім відомо, що коти дуже обережні хижаки і уникають будь-якого контакту з водою. Тому перед початком купання краще вивчити це важливе питання та зрозуміти як правильно купати кота без стресу.

Напевно, кожному власнику собаки хоча б раз доводилося зіткнутися з такою проблемою, як отруєння вихованця. Воно може бути як випадковим (через недогляд господаря), так і навмисним (якщо тварину намагалися отруїти сусіди, догхантери). Стан, при якому через вплив отрути на організм тварини порушується робота багатьох органів і систем, вимагає негайної реакції з вашого боку.

Милі та шалено привабливі йорки підкорили серця багатьох людей. Маленькі та відважні, вони надзвичайно прив’язані до своїх господарів і потребують особливого захисту та догляду. Турбота про йорка починається з правильної гігієни і ніколи не закінчується. Правильно підібраний догляд робить собаку щасливою та здоровою.

Утворення каменів в органах сечовивідної системи — досить поширене захворювання, що зустрічається у 12% кішок та котів. Для цього патологічного стану характерне утруднене та болісне сечовипускання, тварина страждає. Сечокам’яна хвороба у котів проявляється в 5 разів частіше, ніж у кішок, через анатомічні особливості будови уретри — вона має S-подібний вигин і втричі менший діаметр просвіту.

Хтось приходить спати на ручки, хтось не дає себе гладити, навіть коли голодний. У кожного кота свій характер, але кожен із них вимагає особливої турботи. Коти — одні з найпопулярніших домашніх тварин, вони вимагають особливої уваги та догляду. Кіт — це ідеальний домашній улюбленець, якого не потрібно виводити гуляти. Але це не означає, що коти вимагають менше уваги, ніж інші вихованці.

Не поспішайте панікувати, якщо помітили, що у кота сльозяться очі. Однак нехтувати таким станом тварини також не варто. Для деяких порід це норма, зважаючи на особливості будови слізних каналів, але для більшості котів посилене сльозовиділення може бути фізіологічною реакцією на зовнішні подразники або симптомом низки захворювань.

Турботою та любов'ю оточуємо ми наших домашніх вихованців, забезпечуючи їм смачний раціон та правильний спосіб життя. Але водночас важливо не забути про необхідний імунний захист. Адже кішки, так само як і люди, схильні до інфекційних захворювань та вірусів, які можуть призвести до послаблення їхнього здоров'я, а іноді й до загибелі.

Серед багатьох хвороб, які вражають домашніх вихованців, досить часто діагностуються судоми у собак. Є безліч причин виникнення такої патології, від якої, на жаль, не застрахований ніхто навіть за умови суворого дотримання всіх правил догляду та годування тварини. Особливо часто діагностується судома задньої лапи у собаки.

Коли в сім'ї з’являється такий довгоочікуваний пеухнастий вихованець, господарям варто задуматися не лише про догляд та харчування, а й насамперед про здоров’я цуценя. Небезпеки у вигляді різних інфекцій можуть чатувати на вулиці під час вигулу, збудники можуть бути принесені до будинку на підошвах взуття. Убезпечити вихованця від різних хвороб допоможе своєчасна вакцинація.

У ветеринарній практиці часто зустрічається пупкова грижа у собак. Причому проблема зачіпає особин різного віку. Міжхребетна грижа у собак трапляється рідше. І в першому, і в другому випадку існують великі ризики несприятливого прогнозу, якщо вихованець не отримує своєчасної медичної допомоги.

Видалення репродуктивних органів у собак найчастіше здійснюють для запобігання появі небажаного потомства. Стерилізація необхідна і для попередження серйозних проблем зі здоров'ям у будь-якому віці. Саме тому стерилізація – це обов'язкова процедура, яку потрібно планувати та готуватися до неї..

На жаль, серцево-судинні захворювання — досить поширене явище серед кішок та собак. Вони становлять близько 40% всіх смертей домашніх вихованців. Однією з найпоширеніших хвороб серця є серцева недостатність у кішок і собак, яка може набувати хронічного характеру, що ускладнює встановлення діагнозу.

Чіпування тварин — це простий спосіб завжди знати, де знаходиться собака або кішка. Чіпування проводять понад 20 років у всьому світі. У країнах Європи — це обов'язкова умова для власників, які беруть тварину до родини. Сама процедура займає менше 15 хвилин і абсолютно безболісна для тварини. Це абсолютно безпечна процедура для котів та собак.

Одне з найпоширеніших ендокринних захворювань — гіпертиреоз у кішок — зазвичай проявляється у дорослих особин, які досягли 10-12-річного віку. Собак така хвороба вражає набагато рідше і причиною, що її викликала, як правило, є аденокарцинома щитовидної залози.

Поведінка котів буває непередбачуваною. А при досягненні статевої зрілості, самці часто починають мітити територію, битися і голосно кричати. Усе це – гормональні прояви поведінки тварини. Щоб позбавитися їх і запобігти появі небажаного потомства, можна каструвати кота в юнацькому віці.

Собаки та коти — вкрай рухливі тварини, які не тільки люблять грати, але й виражають свої емоції за допомогою активних рухів. І якщо пес може стрибати, бігати протягом декількох годин, то кішки постійно прагнуть підкорювати нові вершини, чим наражають себе на велику небезпеку отримати травму або навіть перелом. Ви повинні знати, що не будь-яку травму можна одразу розпізнати.

Стерилізація — це оперативне втручання, під час якого тварині видаляють репродуктивні органи. У кішок це матка, маткові труби та яєчники. Стерилізація — це надійний спосіб контролю народжуваності для домашніх та вуличних тварин.

На жаль, випадки, коли людину кусає собака, — аж ніяк не рідкісне явище, особливо у весняний період, коли тварини збиваються в зграї — йдеться про дворових псів. Проте такі неприємні ситуації знайомі також власникам домашніх тварин, які живуть у, здавалося б, ідеальних умовах. Тому інформація про те, що робити, якщо вкусив собака, стане в нагоді кожній без винятку людині.

Видалення репродуктивних органів у собак дозволяє запобігти появі небажаного нащадка. Ця процедура обов'язкова всім тваринам, які мешкають на вулиці. Власники свійських тварин теж повинні оцінити всі за і проти кастрації собак, і лише потім виконувати втручання.

Одна з найпоширеніших причин порушення роботи ШКТ у домашніх тварин — кишкова непрохідність. Це небезпечний стан, який при несвоєчасному виявленні та усуненні проблеми може призвести до некрозу тканин кишківника. І хоча такі серйозні наслідки виникають не у всіх випадках, проте не нехтуйте необхідністю консультації з ветеринаром, якщо виявите непрохідність кишечника у кота чи собаки.

Після видалення репродуктивних органів кішці потрібно особливе харчування - зниження інтенсивності вироблення статевих гормонів призводить до ожиріння та проблем із серцево-судинною системою. Важливо розуміти, чим годувати кішку після стерилізації, щоб тварина прожила довге та повноцінне життя.

Пневмонія — поширене захворювання серед кішок та собак. Найчастіше воно носить інфекційний характер і вражає нижні відділи легень. Альвеоли заповнюються рідиною та гноєм, що викликає утруднення дихання. Захворювання супроводжується кашлем, характер якого залежить від стадії, занедбаності хвороби та інших факторів.

Щеплення для цуценя – це захист від інфекційних захворювань, на які може захворіти собака або передати їх людям. Існує встановлений графік, в якому зазначено коли робити щеплення щеняті – за його допомогою ви не пропустите час вакцинації.

На жаль, не завжди вдається захистити непосидючих домашніх тварин від різних травм. Поріз подушечки на лапі у собаки — одна з найпоширеніших форм травматизму. Неприємність може статися як із молодим цуценям, так і з дорослою особиною./

Під час стерилізації кішці видаляють репродуктивні органи. При цьому залишаються яєчники, які виробляють статеві гормони. Про те, як стерилізують кішок, найкраще розповість ветеринарний лікар. Лікар одразу огляне тварину та докладно пояснить механізм операції та її наслідки.

Щоб перевезти домашнього вихованця за кордон — будь то кіт, собака або інша тварина — вам потрібно підготувати перелік документів. Звичайно ж, мова про те, чи отримує ваш улюбленець усі необхідні щеплення, навіть не йдеться. Це правило повинне дотримуватися обов’язково, тим паче, кожен власник домашньої тварини знає, що відмова від вакцинації веде до ризику зараження вихованця різного виду захворюваннями, зокрема такими, що загрожують життю. Некомерційне перевезення тварини за кордон, як і перетин з метою її продажу, здійснюється відповідно до встановлених вимог у кожній конкретній країні.

Під час стерилізації кішка втрачає свою репродуктивну функцію. Але, на відміну кастрації, зберігаються яєчники чи його частина, завдяки чому естрогени в організмі тварини продовжують вироблятися. Догляд за кішкою після стерилізації та кастрації, аналогічний будь-якому порожнинному втручанню – необхідно забезпечити тварині спокій та оточити його турботою.

Безпечна для людини, але вкрай небезпечна хвороба для собак — чума м’ясоїдних — є реальною загрозою для життя тварини і без своєчасного лікування в більшості випадків призводить до її смерті. Діагностувати захворювання може лише лікар! Знаючи про те, які бувають ознаки чумки у собак, ви зможете розпізнати небезпечну хворобу та своєчасно звернутися за допомогою до професіонала.

Кастрація кота повністю позбавляє тварини можливості повторно народжувати потомства. Але чи потрібно каструвати кота, якщо він живе у квартирі і кішок у ній немає – на це запитання відповість ветеринарний лікар, повністю оглянувши тварину та дізнавшись про її звички.

Якщо ви помітили, що ваша кішка часто чухає вуха, можливо, навіть роздряпуючи шкіру, трясе головою, швидше за все, вона страждає від вушного кліща. Інфекція, викликана дрібними паразитами величиною до 1 мм, вважається одним із найпоширеніших захворювань домашніх вихованців. Отодектоз на ранніх стадіях добре піддається лікуванню, зокрема народними засобами.

Кастрація кота – це процедура, під час якої видаляють статеві залози. Відсутність репродуктивних органів не дозволяє тварині залишати потомство і змінює гормональний фон в організмі. Саме тому необхідно ретельно вибирати вік та час, коли каструвати кота.

Одне з найпоширеніших ендокринних захворювань у кішок — цукровий діабет. Розвиток цієї хвороби призводить до порушення водно-сольового, вуглеводного обміну, при цьому спостерігається стійке підвищення глюкози в крові. Гіперглікемія виникає через брак вироблення інсуліну, який забезпечує доставку цукру в організм, в результаті тканини «голодують».

На сьогоднішній день широко поширені захворювання, які переносяться іксодовими кліщами (бабезіоз, анаплазмоз, хвороба Лайма). Найпоширенішим серед них є бабезіоз (піроплазмоз).

Здоровий вихованець веде активний спосіб життя і виявляє інтерес до всього, що відбувається. Якщо поведінка вашого собаки змінилася, варто відразу ж звернути на це увагу. Однією з причин занепокоєння, а згодом і поганого самопочуття може бути запор у собаки. Як правило, здоровий собака справляє потребу двічі на день — під час ранкової та вечірньої прогулянки. Якщо ж йдеться про цуценят, то актів дефекації може бути набагато більше (5–6 разів на добу).

На сьогоднішній день найкращим способом запобігти захворюванню на бактеріальні та вірусні інфекції є вакцинація. При введенні вакцини в організмі собаки виробляється імунітет, а тварина стає несприятливою до хвороби.

Зберегти здоров'я маленького вихованця та значно продовжити його життя зможе лише своєчасна вакцинація.