Кесарів розтин кішки на дому в Києві

Економія часу на візиті до ветеринара

Відсутність небажаних контактів

Відсутність стресу від зміни обстановки

Можливість більш детального огляду тварини

Кесарів розтин кішки — це операція, яка виконується, коли тварина не може самостійно народити потомство. Її проводять в умовах клініки або вдома — місце проведення залежить від побажань власника та стану тварини.

Підготовка до операції

Кесарів розтин у кішок проводять вдома або у ветеринарній клініці. Другий варіант вважається оптимальним, оскільки тварина знаходиться в стерильній операційній під наглядом хірурга, анестезіолога та молодшого медичного персоналу.

На жаль, не завжди є можливість вчасно відвезти вихованця до центру. Тоді необхідно якнайшвидше викликати ветеринара додому, він огляне кішку і виконає операцію.

До приїзду лікаря необхідно підготувати такі предмети:

  • спирт;
  • вату;
  • стерильний бинт;
  • джерело освітлення — невелику лампу, становище якої можна регулювати;
  • одноразові пелюшки — краще, якщо є запечатана упаковка;
  • рушники, невеликий кошик чи лоток для сміття;
  • чисту та теплу лежанку для новонароджених кошенят.

Кесарево сечение кошки

Якщо у вас чогось немає в будинку, не треба за цим бігти — головне перебувати з твариною та всіляко її підтримувати. Просто повідомте лікаря про це.

Ціна втручання залежить від вибраної клініки. Якщо ви вирішили викликати лікаря додому та провести пологи вдома, уточніть вартість у лікаря за телефоном.

Необхідність оперативного втручання

Складнощі з природними пологами виникають у дуже молодих кішок — першого року життя. Штучно виведені породи (сфінкси, девон-рекси і навіть шотландські висловухі) потребують допомоги лікаря при відтворенні потомства.

Кесареву кішці виконують за наступних показань:

  • великий плід;
  • велика кількість кошенят;
  • вузькі родові шляхи;
  • відсутність родової діяльності за наявності потуг протягом години;
  • поперечне передлежання;
  • потуги недостатньої сили;
  • нескоординовані потуги;
  • переношування вагітності.

З появою потуг краще відразу відвезти кішку до ветеринарної клініки або викликати лікаря додому, тоді за процесом пологів спостерігатиме лікар. Він допоможе тварині народити потомство і за необхідності виконає операцію.

Скільки триває кесарево у кішок

Для знеболювання процедури тварина вводиться до наркозу, який триває до півгодини. Після введення препарату до сну проходить близько п'яти хвилин. Після пробудження лікар спостерігає за кішкою, відстежує її дихання та пульс.

Повний вихід із наркозу займе 4-6 годин, залежно від вибраного препарату. Подальший час — це реабілітація, в якій кішка вимагає не менше уваги та турботи, ніж новонароджені кошенята.

Кесарево сечение кошки

Післяпологовий період

Кесарів розтин — це операція, після якої кішка повинна відновитися. Введення наркозу іноді призводить до відсутності лактації протягом кількох днів. Тому відразу після пологів слід подбати про штучне молоко для кошенят.

Під час виходу з наркозу кішка може неадекватно реагувати на ласку, не впоратися зі своїми рухами. Важливо стежити за тим, щоб вона не впала, не поранилася та не придавила кошенят своїм тілом. Залишати її одну не можна доти, доки вона повністю не прокинеться і не встане на ноги.

Щоб стимулювати лактацію, рекомендується докласти малюків відразу при виході тварини з наркозу. Найкраще розподілити їх на групи та підкладати по 2-3 кошеня.

Існують деякі правила догляду за кішкою після операції

  • Забезпечити тварині постійний доступ до чистої води.
  • Тримати кошенят окремо (в їхньому житлі необхідно покласти грілку і підселити малюків до кота, щоб вони не замерзли).
  • Регулярно годувати кішку малими порціями 5-8 разів на добу.
  • Закривати шов спеціальною пов'язкою, через яку тварина не зможе його облизувати.
  • Щодня міняти пов'язку та обробляти шов антисептичним засобом (вибирати препарати на безспиртовій основі).

Повне відновлення відбувається на 3-5 добу. За цей період тварина звикає до кошенят і нормалізується процес лактації.

Перший тиждень відновлення

Спочатку кішка вимагає максимальної турботи і догляду. Можливі кров'янисті виділення, які повинні лякати у перші 3-5 днів. З кожним днем ​​вони мають слабшати. Які ознаки мають насторожити:

  • об`єм виділень не знижується;
  • змінився колір;
  • виник неприємний запах.

Зверніться до ветеринара — він обстежує тварину на предмет інфекційного зараження чи інших ускладнень.

Якщо кішка захоче піти в якийсь момент від малюків, дайте їй можливість погуляти кілька годин в окремій кімнаті — постійне годування та турбота вимотують тварину.

Перші кілька днів температура тварини може підніматися, після чого повертається до нормального показника між 38 і 39,2 °C. Кішці не можна давати аспірин, парацетамол та інші жарознижувальні ліки, прийнятні в лікуванні людини.

Якщо ви помітили температуру вище 40 °C, терміново покажіть кішку та кошенят ветеринарному лікарю.

Чим годувати кішку після кесарева

Почати їсти кішка має вже в день операції. Їжу та питво потрібно давати маленькими порціями, раз на півгодини протягом доби після кесаревого розтину. Великий обсяг їжі може спровокувати блювання.

Порівняно з тим, що тварина їла до вагітності, добовий обсяг їжі має бути більшим у 1,5 раза, але розбитий на маленькі порції. До четвертого тижня годування груддю кішка має їсти у 2-2,5 рази більше корму, ніж до вагітності.

Відразу після кесарева рекомендується реабілітаційний корм — його підбирає ветеринарний лікар, харчування для реабілітації продається у ветеринарних аптеках. Забезпечте постійний доступ до чистої води.

Скільки кішка відходить від наркозу після кесарева

Тривалість виходу з наркозу залежить від вибраного препарату та його дозування. Зазвичай період повного виходу від 4 до 6 годин. У цей час тварина погано справляється з рухами, може здаватися злою або агресивною. Намагайтеся обмежити її можливість різких рухів, щоб зберегти шви.

Чим обробляти шов після кесарева у кішки

Лікар може обробити шов препаратом і не дати рекомендацій щодо подальшої обробки — уточніть, чи потрібно далі доглядати шов, оскільки деякі препарати дозволяють швидше загоїти місце розрізу.

Стандартна схема догляду за швом:

  • промийте щодня 3%-ним розчином перекису водню чи 0,05%-ним розчином хлоргексидина — потрібно саме промивати, не розтираючи і розмазуючи;
  • накладіть мазь «Левомеколь» після промивання — вона не зашкодить аж до загоєння;
  • якщо через кілька днів після кесаревого шов сухий і чистий без почервоніння, мазь можна не накладати.

Накладати ферментні мазі не рекомендується — вони заважають зрощенню тканини шва.

Якщо в ході операції використовувалися внутрішні шви з біодеградованим матеріалом, що розсмоктується, знімати їх не потрібно. Під час зрощення шкіри вони розсмоктуються, залишивши мінімальний рубець.

Скільки разів можна робити кесарево кішці

Під час процедури лікар робить надріз матки, який повинен повністю зажити до наступної вагітності та виношування. На це потрібно не менше 6 місяців. Оцінити стан кішки стоїть перед в'язкою. Якщо є ризик повторних показань до кесарева, його можна буде здійснити. Але в другу таку вагітність тварина має постійно перебувати під наглядом ветеринара.

Оскільки після першого кесарева залишається внутрішній шов, його стан — основний фактор для вагітної кішки. Якщо шов повноцінний, заможний, рівний і не запалений, а еластичність тканин оцінюється як нормальна, лікар може допустити повторне кесарево в другу вагітність.

З третього разу і далі вагітність і тим більше кесарів небезпечні внутрішніми кровотечами. Таке виношування буде виснажливим для тварини, важким для її здоров'я та небезпечним для життя.

Скільки коштує кесарів розтин кішки

Кесарів розтин коштує від 2000 гривень, залежно від ускладнень процесу, необхідності реабілітації кошенят, підбору препарату та його дозування. Процедура захистить тварину від ускладнень і навіть загибелі при родовій активності, і не має аналогів, якщо ці ускладнення виявляються.

Коли можна в'язати кішку після кесарева

Після кесаревого розтину тварина повинна повністю відновитися, перш ніж знову виношувати кошенят. Час повної реабілітації залежить від того, чи були ускладнення під час операції та після неї. На відновлення потрібно не менше 6 місяців. Якщо ви плануєте в'язку, обов'язково відвідайте ветеринара. Розплідниця має пройти діагностику:

  • загальні аналізи;
  • УЗД;
  • огляд.

Так лікар оцінить стан внутрішнього шва. Якщо він викликає сумніви, буде призначено додаткове лікування. Після цього — повторне обстеження і лише потім в'язка.

Після настання вагітності кішку має оглянути ветеринар. Краще, якщо один лікар веде тварину весь період виношування потомства та приймає пологи. Він надасть індивідуальні рекомендації щодо догляду за кішкою після операції та огляне новонароджених кошенят.

Чи можна кішці народжувати після кесарева

Пологи після кесарева можливі, якщо лікар оцінює шов на матці, як здоровий. Яким він має бути:

  • повністю однорідним та сформованим;
  • рівним;
  • не запаленим.

У цьому випадку орган зберігає еластичність та можлива повторна вагітність та пологи. У пологовому процесі обов'язково має брати участь ветеринарний лікар, оскільки після кесаревого ризику кровотеч значно вищий. Своєчасна кваліфікована допомога врятує від ускладнень.

Виклик ветеринара додому (Київ та область)

Найменування   Ціна, грн.
 Виклик ветеринара додому Київ та за його межі (30 км) з 8:00 - 20:00  550,00 (+10 грн./км)
 Виклик ветеринара додому Київ та за його межі (30 км) з 20:00 - 8:00 (нічний виклик) на період воєнних дій послуга не доступна

Хірургія

Найменування

Ціна, грн.

1.Стерилізація кішки

2100,00

2.Кастрація кота 

1600,00

3.Кастрація собаки (залежно від ваги) 

2 300,00 - 4 200,00

4.Стерилізація суки: (залежно від ваги)  

2 800,00 - 5 000,00

5.Кесарів розтин кішці

3 500,00 - 4 000,00

6. Кесарів розтин суки (залежно від ваги)  

від 4 000,00

7.Екстирпація третього століття 

1200,00

8. Енуклеація ока  

від 2200,00

9.Видалення селезінки

від 4 000,00

10. Пологи (1 година) 

500,00

Статті по темі
Що потрібно для кішки, собаки для виїзду за кордон
До подорожей із домашніми улюбленцями потрібно підготуватися заздалегідь. І якщо подорожі всередині країни не вимагають великого обсягу дозволів та документів,…
Перегляди: 572
Детальніше
Як правильно купати кота
Всім відомо, що коти дуже обережні хижаки і уникають будь-якого контакту з водою. Тому перед початком купання краще вивчити це…
Перегляди: 1135
Детальніше
Все про чіпування тварин
Чіпування тварин — це простий спосіб завжди знати, де знаходиться собака або кішка. Чіпування проводять понад 20 років у всьому…
Перегляди: 659
Детальніше
Як відбувається стерилізація кішки
Під час стерилізації кішці видаляють репродуктивні органи. При цьому залишаються яєчники, які виробляють статеві гормони. Про те, як стерилізують кішок,…
Перегляди: 1210
Детальніше