Біохімія крові тварин на дому в Києві

Економія часу на візит до ветеринара

Відсутність небажаних контактів

Відсутність стресу від зміни обстановки

Можливість більш детального огляду вихованця

Біохімія крові тварин виконується паралельно із загальним аналізом. За допомогою цього дослідження лікар отримує інформацію про стан внутрішніх органів та підтверджує наявність небезпечних інфекційних захворювань.

Биохимия крови животных

Біохімія крові тварин — основні показники

Біохімічний аналіз крові у тварин містить такі основні показники:

  • Загальний білок та його складові (альбуміни, глобуліни) — їхнє зниження є маркером зниження функціональної активності печінки, а підвищення свідчить про наявність новоутворення в організмі чи неправильно підібраний корм.
  • Креатинін — білок, який утворюється у м’язах і виводиться із сечею. Дає змогу зробити висновки про ефективність функціонування нирок та швидко виявити отруєння.
  • Білірубін (загальний, прямий та непрямий) — це продукт розпаду гемоглобіну. Збільшення рівня непрямого білірубіну свідчить про кровотечі або захворювання крові (у тому числі і отруєння гемолітичною отрутою). Підвищення рівня прямого білірубіну (що пройшов через печінку) свідчить про патологію жовчного міхура. Одночасне підвищення обох фракцій говорить про пошкодження клітин печінки (паралельно підвищуються рівні АЛТ, АСТ, ЛФ).
  • Глюкоза крові — непрямий показник роботи підшлункової залози. Підвищення її рівня у котів часто пов’язане із цукровим діабетом. Надлишок цукру в крові може бути ознакою особливо небезпечних захворювань (сказу), пошкоджень головного мозку або отруєнь.
  • Сечовина — кінцевий продукт розпаду білка. За допомогою цього показника визначають правильність підібраного корму та роблять висновок про функціонування нирок.
  • АЛТ та АСТ — ферменти печінки та серця, при ураженні даних органів значення показників підвищуються, а співвідношення змінюється. Якщо АЛТ у кілька разів більше за АСТ, то говорять про ураження печінки. У разі переважання АСТ над АЛТ необхідно виключити міокардит, отруєння, травматичне ушкодження серцевого м’яза.
  • Холестерин і тригліцериди дозволяють зробити оцінку жирового обміну в організмі вихованця. Одна з форм холестерину (холестерол) є каркасом для формування статевих гормонів.
  • Гамма-глутамілтранспептидаза (ГГТП) — специфічний фермент печінки. Його підвищення свідчить про руйнацію гепатоцитів.
  • Креатинкіназа існує у трьох формах. Є специфічним маркером ушкодження скелетних м’язів, серця, мозку.
  • Електроліти (Na, K, Cl, Ca) містяться в кожній клітині організму та міжклітинному просторі. Саме вони відповідають за сталість внутрішнього середовища тварини. Зміни рівня електролітів спостерігаються при хронічних захворюваннях, гострих отруєннях, оперативних втручаннях. Їхня концентрація повинна залишатися постійною. Дефіцит чи надлишок електролітів призводить до загибелі тварини.

Біохімічний аналіз крові тварин може виконуватися для виявлення специфічних імуноглобулінів. Це антитіла, які виробляються в організмі з появою чужорідних агентів. За допомогою імуноглобулінів можна підтвердити чуму, кальцівіроз, харчову алергію.

Біохімія крові допомагає оцінити гормональний фон тварини.

біохімія крові тварин

Біохімія крові тварин — забір матеріалу

Для виконання аналізів потрібна кров із периферичної вени. Взяти її можна у ветеринарних клініках або вдома. У першому випадку вам необхідно погодити дату та час прийому, принести улюбленця до клініки та дочекатися своєї черги. Більшість людей приходять у ветцентри з хворими тваринами — там вони здають аналізи та отримують необхідну допомогу. Контактуючи з хворими тваринами, ваш вихованець може підхопити інфекційне захворювання.

Набагато зручніше викликати ветеринара додому. Лікар приїде в обумовлений час та проведе забір крові. У звичному середовищі тварина зазнає мінімального дискомфорту, при цьому ризик зараження від інших тварин виключається.

Виклик ветеринара додому передбачає огляд вихованця. Якщо лікар запідозрив патологію, то рекомендуватиме додаткові методи обстеження.

Виклик ветеринара додому (Київ та область)

Найменування   Ціна, грн.
 Виклик ветеринара додому Київ та за його межі (30 км) з 8:00 - 20:00  550,00 (+10 грн./км)
 Виклик ветеринара додому Київ та за його межі (30 км) з 20:00 - 8:00 (нічний виклик) на період воєнних дій послуга не доступна

Лабораторна діагностика

Найменування

Ціна, грн.

1. Бак посів 

700,00

2.Мікопосів  

700,00

3.Загальний аналіз крові  

300,00

4.Біохімічний аналіз крові (15 показників)

800,00

5.Дослідження крові на бабезіоз 

100,00

6. Дослідження крові на дирофіляріоз 

100,00

7. Мікроскопічне дослідження на демодекоз, саркоптоз, нотоедроз, отодектоз

150,00

Статті по темі
Що потрібно для кішки, собаки для виїзду за кордон
До подорожей із домашніми улюбленцями потрібно підготуватися заздалегідь. І якщо подорожі всередині країни не вимагають великого обсягу дозволів та документів,…
Перегляди: 200
Детальніше
Як правильно купати кота
Всім відомо, що коти дуже обережні хижаки і уникають будь-якого контакту з водою. Тому перед початком купання краще вивчити це…
Перегляди: 231
Детальніше
Все про чіпування тварин
Чіпування тварин — це простий спосіб завжди знати, де знаходиться собака або кішка. Чіпування проводять понад 20 років у всьому…
Перегляди: 287
Детальніше
Як відбувається стерилізація кішки
Під час стерилізації кішці видаляють репродуктивні органи. При цьому залишаються яєчники, які виробляють статеві гормони. Про те, як стерилізують кішок,…
Перегляди: 277
Детальніше