Ми любимо тварин це — наше покликання

Не зволікайте з візитом до ветеринара, якщо підозрюєте, що у вашого собаки тепловий удар. Такий стан становить небезпеку для здоров’я та життя вихованця. Тепловий удар у собаки вимагає негайного втручання, оскільки може призвести до порушення роботи органів та систем, а також розвитку ускладнень. Проконсультуватися з ветеринаром можна за телефоном, номер фахівця вказано на сайті vet-call24.com.ua.

тепловой удар у собаки

Чим небезпечний тепловий удар у собаки

Сонячний удар у собаки — серйозний і потенційно небезпечний стан, який у більшості випадків потребує допомоги спеціаліста. Температура тіла собаки значно підвищується — до 40°C і більше. Це може спричинити пошкодження внутрішніх органів тварини, включаючи серце, нирки, печінку та мозок. За несвоєчасної допомоги можливий навіть летальний кінець.

Чому тепловий удар у собаки становить небезпеку для здоров’я та життя тварини:

  • Зневоднення може викликати збої в роботі органів і систем тварини.
  • Набряк мозку є наслідком підвищеної температури тіла тварини до критичних значень.
  • Судоми.

Якщо ви виявили у свого собаки симптоми теплового удару, терміново зверніться до ветеринара, щоб отримати медичну допомогу.

Як зрозуміти що у собаки тепловий удар — ознаки

Зрозуміти, що собака отримала тепловий удар, вам допоможуть такі ознаки:

  1. Висока температура тіла — до 40 °C і більше.
  2. Прискорене дихання — собака дихатиме швидше і важче, ніж зазвичай. Вона може пихкати або задихатися.
  3. Посилене слиновиділення, піна навколо пащі.
  4. Слабкість, апатія, нестабільність, затуманений погляд. Собака невпевнено стоїть на ногах і може навіть знепритомніти.
  5. Прискорене серцебиття.
  6. Блювання, діарея, відсутність апетиту.
  7. Зміни поведінки. Собака може бути сонним, розгубленим або поводити себе агресивно.

признаки теплового удара

Якщо під час прогулянки ви виявили у вихованця вищеописані симптоми, перемістіть тварину в прохолодне місце, накрийте вологим рушником і надайте доступ до свіжої води. У разі погіршення стану або в тому випадку, якщо полегшення не спостерігається, негайно звертайтеся за допомогою до лікаря.

Тепловий удар — можливі причини

Тепловий удар (також відомий як тепловий стрес) у собаки може бути викликаний різними причинами, які призвели до перегріву тіла тварини та недостатнього охолодження організму.

Поширені причини теплового удару у собак:

  1. Висока температура довкілля. Під час прогулянки тримайтеся в тіні, якщо температура повітря перевищує 25°C. При цьому люди можуть не відчувати дискомфорту від впливу променів сонця, проте організму тварині складніше налагодити процес терморегуляції в таких умовах. Цьому сприяють наявність шерсті та висока рухова активність.
  2. Ніколи не залишайте тварину у закритому автомобілі. Під впливом сонячних променів повітря в автомобілі дуже швидко нагрівається. Тому якщо ви залишите собаку в машині навіть на короткий час, це може призвести до перегріву тварини.
  3. Фізична активність за високих температур. Інтенсивна фізична активність або ігри на відкритому сонці в години найбільшої спеки можуть спровокувати перегрів тварини.
  4. Підвищена вологість у поєднанні з високими температурами може утруднити процес виділення та випаровування поту у тварини, відповідно, тіло в такому стані перегріється.
  5. Обмежений доступ до води та тіні.
  6. Собаки з надмірною вагою або з проблемами дихальної системи, такими як стеноз носових ходів або бронхіт, більш схильні до теплового удару через обмежену здатність охолодження організму.

Важливо вживати запобіжних заходів для запобігання тепловому удару у собак. Насамперед подбайте про те, щоб у тварини завжди був доступ до чистої, свіжої води та тіні.

Перша допомога при тепловому ударі у собаки

помощь при тепловом ударе

Що робити, якщо у собаки тепловий удар:

  1. Перемістіть тварину в прохолодне місце — перенесіть у тінь, в приміщення, що добре провітрюється, або покладіть на прохолодну поверхню, наприклад, на підлогу з плиткою. Переконайтеся, що неподалік немає джерел тепла. Зніміть з тварини нашийник, намордник. Важливо, щоб вихованцю нічого не заважало вільно дихати.
  2. Охолодіть собаку. Використовуйте прохолодну, але не крижану воду, щоб охолодити тіло тварини. Можете намочити рушник у прохолодній воді і, видаливши її надлишки, обгорнути ним собаку. Ще один ефективний метод — використання розпилювача з водою для охолодження тіла тварини. Особливу увагу приділіть таким частинам тіла, як голова, шия, живіт та пахви.
  3. Постарайтеся напоїти вихованця свіжою водою, щоб уникнути зневоднення. Запропонуйте пиття, але не змушуйте собаку пити примусово.

Лікування теплового удару у собаки в домашніх умовах зводиться лише до цих дій. Всі інші рекомендації щодо того, як допомогти вихованцю уникнути наслідків перегріву, має давати лише ветеринар — кваліфікований спеціаліст. Лікар дасть оцінку стану тварини і у разі потреби призначить відповідне лікування.

Як швидко проходять симптоми теплового удару у собаки? Терміни можуть змінюватись в залежності від тяжкості стану та швидкості надання медичної допомоги. У деяких випадках при своєчасному лікуванні симптоми теплового удару можуть поступово зникати протягом декількох годин. Однак повне відновлення може зайняти довший час — від кількох днів до кількох тижнів.

Пам’ятайте, що тепловий (сонячний) удар є серйозним і потенційно небезпечним для здоров’я та життя тварин станом, і в більшості випадків потрібна негайна медична допомога. Незалежно від динаміки прояву симптомів, необхідно звернутися за ветеринарною допомогою якнайшвидше, щоб мінімізувати вплив теплового удару на організм собаки та запобігти виникненню ускладнень.