Економія часу на візиті до ветеринара
Відсутність небажаних контактів
Відсутність стресу від зміни середовища
Можливість більш детального огляду вихованця
Така маніпуляція, як катетеризація сечового міхура у кота, дає змогу в деяких випадках полегшити стан тварини, взяти аналізи сечі, ввести безпосередньо до органу необхідні ліки. Процедура може виконуватися як в умовах клініки, так і вдома, але виключно кваліфікованим фахівцем. В іншому випадку гарантувати безпеку проведення маніпуляції не можна. Якщо роботу виконуватиме людина без належних знань анатомічних особливостей організму кішок, вона може травмувати уретру та пеніс тварини. Постановка катетера частіше призначається котам, ніж кішкам, оскільки анатомічно у самок можливість обструкції менша, ніж у самців.
Катетеризація сечового міхура у кота — переваги, показання та протипоказання до проведення маніпуляції
Катетеризація сечового міхура у кота — один із найефективніших методів діагностики деяких захворювань та патологічних станів тварини. Також він використовується для лікування хвороб сечостатевої системи кішок.
Показання для проведення маніпуляції вдома або в клініці:
- Якщо кіт чи кішка не може помочитися самостійно, наприклад, при паралічі, — функціональні порушення.
- Збір аналізу сечі.
- Запалення уретри.
- Обструкція сечовивідного каналу.
- Ідіопатичний цистит.
- Виконання операції на сечовому міхурі. У такому випадку потрібно організувати постійний відтік сечі, щоб орган залишався «сухим».
- Сечокам’яна хвороба.
Скориставшись нашою пропозицією, ви зможете викликати кваліфікованого лікаря додому для виконання процедури. Вартість послуги обумовлюється індивідуально. Ми проконсультуємо вас по телефону щодо особливостей виконання маніпуляції та підготовки тварини до її проведення. Ціна послуги дуже доступна, у чому ви зможете переконатися самостійно, скориставшись допомогою наших спеціалістів.
Протипоказаннями для виконання катетеризації сечового міхура у кота є: пухлини уретри та сечового міхура, зниження імунітету (через наявність вірусних захворювань, сепсис).
Катетеризація сечового міхура у кота — техніка виконання маніпуляції
Катетеризація проводиться в кілька етапів:
- Щоб полегшити процес введення катетера, слід спочатку змастити його спеціальним лубрикантом.
- Якщо руху інструментарію перешкоджає обструкція, то для руйнування пробки в сечовивідний канал через катетер вводяться спеціальні розчини.
- Витікання сечі з просвіту катетера свідчить, що маніпуляція виконана успішно. За станом сечі, її кольору і запаху лікар аналізує стан органу, частина рідини, що виділилася, береться для аналізів.
- Якщо в сечі виявлено кров, це свідчить про те, що порушена цілісність стінок сечового міхура. Щоб видалити згустки крові, які можуть спровокувати утворення нової обструкції уретри, лікар промиває орган спеціальними розчинами, часто розчином новокаїну.
Якщо є необхідність у штучному виведенні сечі із сечового міхура, лікар може пришити катетер до препуції та залишити його на 48 годин. Дієтотерапія та медикаментозне лікування дозволить зняти гострі симптоми, в результаті після видалення катетера тварина зможе без проблем мочитися самостійно.
На період катетеризації коту, як правило, призначаються антибактеріальні препарати, які дають змогу запобігти розвитку патогенної мікрофлори в уретрі та сечовому міхурі. Інструментарій догляду не потребує, достатньо промити його теплою водою для очищення від екскрементів.