Щеплення та вакцинація собак вдома в Києві

Економія часу на візиті до ветеринара

Відсутність небажаних контактів.

Відсутність стресу від зміни обстановки.

 Можливість більш детального огляду тварини.

Щеплення собак захищають тварин від розвитку небезпечних інфекційних захворювань. Навіть ті собаки, які не виходять із дому, постійно контактують із зовнішнім світом — власники приносять безліч мікроорганізмів на своєму взутті. Своєчасна вакцинація дозволяє уникнути сказу, лептоспірозу, чуми, парагрипу, парвовірусної інфекції.

Від яких хвороб роблять щеплення собакам

Патології, які можна запобігти вакциною, зазвичай відрізняються агресивністю перебігу та небезпекою для оточуючих:

  • швидкоплинні, тяжкі стани, за яких не допомагає симптоматична терапія;
  • захворювання, у яких стан вихованця стрімко погіршується до смерті;
  • хвороби, які заразні і для оточуючих тварин.

Заразитися такими патологіями собака може на вулиці, контактуючи з усім, із чим контактували заражені особини. Але навіть удома їй загрожує небезпека — збудника можна занести до будинку на верхньому одязі чи підошві взуття. Найбільш небезпечні захворювання, від яких можна поставити щеплення:

  • сказ — інфекційне захворювання, небезпечне і для тварин, і для людей, вірус концентрується у слині;
  • ентерит — вірусне запалення слизових оболонок тонкого кишечника, високий ризик смерті;
  • чума — вірусне захворювання, яке призводить до летального результату з болісними агоніями;
  • аденовірусна інфекція — викликає риніт або бронхіт з тяжкою дихальною недостатністю;
  • лептоспіроз — зараження лептоспірами з ураженням печінки та сечовидільної системи;
  • парвовірус — заразна патологія з тяжким гастроентеритом та внутрішньою кровотечею;
  • інфекційний гепатит — небезпечний для людини, але для собаки гостра форма такого гепатиту закінчиться летальним кінцем;
  • парагрип — респіраторна хвороба з порушенням функції органів дихання.

Після вакцини тварина теж може зіткнутися із збудником захворювання. Але при цьому або не захворіє зовсім, або перенесе патологію у дуже легкій формі, або безсимптомно.

Підбір індивідуальної схеми вакцинації

Існують правила проведення вакцинації у собак. Враховуючи особливості регіону, в Україні дотримуються наступної схеми:

  • У 4-6 тижнів вводять комплексну вакцину.
  • З 2 до 3 місяців проводять ревакцинацію комплексної вакцини. Повторне введення препарату необхідне для вироблення достатньої кількості антитіл.
  • У 3 місяці вводять монокомпонентну вакцину від сказу.
  • Після першої зміни зубів (у віці півроку) виконують другу ревакцинацію комплексною вакциною.
  • У 12 місяців виконують третю ревакцинацію.
  • Дорослим собакам щорічно вводять комплексну вакцину та препарат від сказу.

Прививки для собак

У ранньому дитинстві цуценя захищають материнські антитіла, які передаються йому з молоком. Вже до другого місяця життя їхня кількість недостатня. Тому тварині вводять першу дозу вакцини — вона активує імунний захист та стимулює вироблення власних антитіл. У віці 2-3 місяців материнські антитіла зникають і тварині необхідно ввести другу дозу вакцини.

Терміни введення препаратів можуть змінюватись у кожному конкретному випадку, залежно від стану здоров'я тварини.

Підготовка та догляд

Щеплення захищають тварин та їх власників від розвитку небезпечних інфекцій. Усі вакцини є медичними препаратами, тому мають побічні дії.

Щоб зменшити ризик розвитку небажаних ефектів, необхідно враховувати такі моменти:

  • Попередній огляд. Вакцинувати можна лише здорову тварину. Перед введенням препарату лікар повинен ретельно оглянути тварину та виміряти температуру. За тиждень до процедури рекомендується здати загальні аналізи крові та сечі.
  • Виведення глистів. Якщо з фекаліями собаки не виходять паразити, це не означає, що тварина здорова. Тому за два тижні до вакцинації вихованцю дають глистогінний препарат. Якщо у калі з'являються домішки чи паразити, проводять лікування тварини, а щеплення переносять.

Після появи в будинку тварини на нього заводять ветеринарний паспорт. У ньому відображається вакцинація собак — після введення препарату лікар обов'язково клеїть частину етикетки, ставить свій підпис та особистий друк.

Після процедури тварина може бути апатичною і млявою протягом доби. Нормальною реакцією вважається відмова від прийому їжі.

Щоб не пропустити можливі побічні ефекти щеплення, необхідно уважно стежити за твариною та звернути увагу на такі симптоми:

  • млявість, що зберігається більше доби;
  • відмова від їжі та води;
  • повна відсутність інтересу до улюблених іграшок;
  • надмірне слиновиділення — гіперсалівація;
  • підвищення температури;
  • поява припухлості у місці введення вакцини;
  • блювання;
  • рідкий стілець.

З появою хоча б одного симптому необхідно негайно зв'язатися з лікарем, який виконував процедуру.

 

Прививки для собак

Виконання щеплень

Вакцинувати тварину має ветеринарний лікар. Навіть якщо власники вміють правильно вводити препарат, вони можуть об'єктивно оцінити стан здоров'я собаки.

Прищепити вихованця можна у ветеринарній клініці або вдома. При відвідуванні клініки собака контактує з іншими тваринами та може підхопити від них інфекцію. Сама поїздка також є стресом для собак, особливо для тих, які не виходять із дому.

Набагато зручніше викликати ветеринара додому до Києва — лікар приїде у зручний час та привезе препарат. По телефону власнику повідомляється ціна вакцини та вартість виклику з оглядом та введенням препарату.

Дізнатись, скільки коштують щеплення для собак, можна за номерами 093-970-26-38, 097-653-54-78. Лікар докладно розповість про існуючі вакцини та допоможе вибрати найкращу для вашої тварини.

Популярні питання щодо вакцинації собак

Що робити, якщо прострочено щеплення у собаки?

Якщо йдеться про пропущену вакцину, яку не встигли поставити за календарем, порадьтеся з ветеринаром з приводу того, в який період можна повторити повний блок щеплень. У цьому випадку потрібно знову розпочати курс із ревакцинацією. Виняток тільки для щеплення від сказу, що вводиться одноразово. Якщо з моменту першого щеплення пройшло більше 1,5 років, потрібно заново проглистогонити тварину і почати з першої вакцини.

Чи можна годувати собаку перед щепленням?

Собака повинна обов'язково поїсти в день вакцинації. Враховуючи, що відвідування клініки або контакт із незнайомою людиною може стати стресом, додатково посилювати її голодом не варто. Раціон собаки має бути легким і без важких засвоєння жирів. Використовуйте улюблений корм вихованця або підберіть легке перекушування у ветеринарному магазині.

Чи можна щеплення собаці раніше терміну?

Перше щеплення підготовче, воно активує імунітет для його подальшого закріплення. Повторна вакцинація проводиться через 3 тижні, формує стійку та активну імунну відповідь. У віці до 6 тижнів можна ставити першу вакцину лише у тому випадку, якщо є високий ризик зараження.

Скорочувати проміжок між першим і другим щепленням не варто — імунітету потрібен час на вироблення достатньої кількості антитіл. «Знайомство» з незнайомим вірусом проходить поетапно і прискорити ці процеси не вдасться.

До якого віку собаку вакцинують?

Перше планове щеплення припадає на період з 2 по 6 місяць життя, потім повторне через 2-3 тижні. Ревакцинувати потрібно щороку. Для літніх собак виняток робиться лише у випадку, якщо стан здоров'я тварини не допускає стійкого перенесення імунного навантаження. Вакцину не можна буде поставити тварині у віці і в тому випадку, якщо є активні захворювання шлунково-кишкового тракту, дихальної системи в гострій фазі, або інфекційні патології.

Коли можна купати собаку після щеплення?

Купання після щеплення небажане. Організм ослаблений та віддає всі сили на те, щоб сформувати антитіла проти збудників інфекції. На формування стійкої імунної відповіді потрібно близько 2 тижнів. За цей період під час купання тварина може переохолодитись і захворіти.

Щоб підтримувати чистоту, розчісуйте собаку, використовуйте вологі серветки або сухий шампунь. Не допускайте потрапляння вологи на місце ін'єкції до повного загоєння.

Чи обов'язково глистогонити собаку перед щепленням?

Давати препарати проти глистів, обробляти від бліх та кліщів обов'язково перед вакцинацією. Якщо організм ослаблений паразитами, йому не вистачить ресурсів виробити імунітет. Це небезпечно наступними реакціями:

  • висока температура;
  • діарея;
  • блювання;
  • судоми.

Якщо тварина має глисти, імунітет виробляє велику кількість антитіл для боротьби з ними. Введення вакцини в такий період як мінімум не дасть необхідного результату, а в найгіршому випадку призведе до хвороби.

Через скільки днів після глистогонки можна робити щеплення?

Важливо витримати проміжок між прийомом глистогінних препаратів та введенням вакцини. Для цього вистачить 7-14 днів. Під час глистової інвазії імунітет витрачає всі ресурси на вироблення антитіл, а при лікуванні потрібен час на видалення не лише глистів, а й продуктів їхньої життєдіяльності, токсинів.

Як підготувати собаку до щеплення?

Щоб вакцинація пройшла якнайкомфортніше для собаки, потрібна наступна підготовка:

  • Обробіть шкіру та шерсть від бліх та кліщів. Вони послаблюють імунітет та часто виступають переносниками личинок гельмінтів. Для процедури можна використовувати краплі на загривку, таблетки, суспензії.
  • Дайте тварині глістогінний препарат. Дозування та тип ліків має вибрати ветеринар — це залежить від маси тіла, віку, породи, стану здоров'я.
  • За пару днів до вакцинації обов'язково добре викуповуйте тварину. Після щеплення не можна буде купатися 12-14 днів.
  • Запасіться легкою їжею. Підберіть з ветеринаром легкий корм або раціон, при якому система травлення не буде перевантажена. Таке харчування починається вже у день вакцинації. Після щеплення тварина може бути ослаблена, а тому звична їжа не підійде на кілька днів.

Переконайтеся, що собака добре почувається. Огляд у ветеринара необхідний для виключення гострих інфекційних чи запальних патологій. У таких станах вакцинація протипоказана та відкладається до одужання.

Коли робиться щеплення від сказу собаці?

Перше щеплення від сказу ставиться у віці 3-4 місяців. Ревакцинація — за рік. Повторне запровадження необхідно щорічно до кінця життя. Хвороба невиліковна і небезпечна болісним летальним кінцем, крім того, заразна для людей. Повторні ін'єкції через рік убезпечать і тварину, і вашу родину.

Чи можна гуляти із собакою після першого щеплення?

Перші два тижні після вакцинації гуляти із цуценям на вулиці небажано. Важливо дати час створення стійкої імунної реакції, щоб організм міг захиститися від інфекцій і вірусів, із якими контактує під час прогулянок. Не підпускайте тварину до свого взуття та одягу, який носите на вулиці — до тканин та підошв теж чіпляються бактерії.

Якщо йдеться про ревакцинацію дорослого собаки, то обмеження не такі суворі. Можна скоротити тривалість прогулянок, повністю обмежити контакти з іншими тваринами на 2 тижні. Купання у водоймищах заборонено перші 14 днів після ін'єкції.

Шишка від щеплення у собаки

Поява набряку на місці ін'єкції — нормальна реакція організму. Такий набряк м'який, не грубий і проходить самостійно протягом 48 годин. Головне, не намочити місце введення препарату, щоб не спровокувати ще більший набряк.

Але якщо шишка стає більшою, грубіє, виражено гаряча, слід звернутися до лікаря. Приводом для тривоги стане і температура, блювання у вихованця, гостра реакція на пальпацію шишки.

Собака після щеплення млява

Вакцинація має передбачає активну роботу імунітету — всі сили він кидає на вироблення антитіл і формування стійкої імунної відповіді при наступних контактах зі збудником. У цей період собака може почуватися гірше, ніж зазвичай:

  • слабкість;
  • сонливість;
  • відмова від їжі;
  • розлад стільця.

Така реакція спостерігається не у всіх собак і має пройти протягом доби після введення вакцини. Якщо стан погіршується або тварина довго відмовляється від їжі, слід терміново звернутися до ветеринару для огляду.

Куди ставлять вакцини собакам?

Місце ін'єкції залежить від типу щеплення. На упаковці з препаратом вказаний спосіб введення: підшкірно чи внутрішньом'язово. У першому випадку щеплення ставиться на шиї під загривок, у другому — у м'яку частину стегна. Цю зону на найближчі 2 тижні важливо захистити від попадання вологи та бруду. При необхідності обробки, ветеринар підкаже, який препарат для цього використовувати.

 

Виклик ветеринара додому (Київ та область)

Найменування   Ціна, грн.
 Виклик ветеринара додому Київ та за його межі (30 км) з 8:00 - 20:00  550,00 (+10 грн./км)
 Виклик ветеринара додому Київ та за його межі (30 км) з 20:00 - 8:00 (нічний виклик) на період воєнних дій послуга не доступна

Вакцинація

Найменування

Ціна, грн.

1. Оформлення ветеринарного паспорту

150,00

2.Вакцинація котів:  

 

  • Біофел PCH (Чехія). Вакцина інактивована проти панлейкопенії, каліцівірусної інфекції та герпесвірусної інфекції котів та кішок.

450,00

  • Біофел PCHR (Чехія). Вакцина проти панлейкопенії, кальцівірусу, герпевірусної інфекції та сказу

500,00

  • Нобівак трикет тріо.  Комбінована жива вакцина проти вірусного ринотрахеїту, каліцівірусної інфекції та панлейкопенії кішок, (Нідерланди)

580,00

  • Дефенсор. Вакцина для профілактики сказу у собак та котів (США)

350,00

  • Біокан R. Вакцина для профілактики сказу у собак та котів (Чехія)

300,00

3. Вакцинація собак :

 

  • Вангард 5/L Plus. Для профілактики чуми м'ясоїдних та інфекційного гепатиту, аденовірозу, парагрипу, парвовірусного ентериту та лептоспірозу.  (США)

550,00

  • Дурамун Plus 5л4. Вакцина для активної імунізації собак проти чуми собак, аденовірусу (тип 2), парвовірусу (тип CPV/CPV-2b), парагрипу, лептоспірозу. (США)

550,00

  • Дефенсор. Вакцина для профілактики сказу у собак та котів (США)

350,00

  • Біокан R. Вакцина для профілактики сказу у собак та котів (Чехія)

300,00

Статті по темі
Що потрібно для кішки, собаки для виїзду за кордон
До подорожей із домашніми улюбленцями потрібно підготуватися заздалегідь. І якщо подорожі всередині країни не вимагають великого обсягу дозволів та документів,…
Перегляди: 308
Детальніше
Як правильно купати кота
Всім відомо, що коти дуже обережні хижаки і уникають будь-якого контакту з водою. Тому перед початком купання краще вивчити це…
Перегляди: 456
Детальніше
Все про чіпування тварин
Чіпування тварин — це простий спосіб завжди знати, де знаходиться собака або кішка. Чіпування проводять понад 20 років у всьому…
Перегляди: 413
Детальніше
Як відбувається стерилізація кішки
Під час стерилізації кішці видаляють репродуктивні органи. При цьому залишаються яєчники, які виробляють статеві гормони. Про те, як стерилізують кішок,…
Перегляди: 401
Детальніше