Якщо ваш вихованець швидко втрачає вагу без видимої причини, не зволікайте з відвідуванням ветеринара. Такий стан може свідчити про розвиток серйозного захворювання. Проте панікувати також не слід. Домашні тварини дуже чутливі до змін. І якщо ви помітили, що собака погано їсть і худне після переїзду, можливо, причиною такого стану є стрес, який вихованцю довелось пережити через зміну місця проживання. У будь-якому випадку краще проконсультуватися із ветеринаром. Лікар допоможе встановити справжню причину проблеми. Важливо розуміти, що рання діагностика хвороби дає більше шансів на одужання.
Собака худне — що робити?
Зрозуміти, чому собака худне, вам допоможуть такі дії:
- Проаналізуйте раціон вихованця. При годуванні тварини сухим кормом може бути кілька причин втрати ваги: недостатня кількість, корм низької якості, поживні речовини не засвоюються повною мірою. Часто втраті ваги у собаки передує зміна раціону тварини. Пам’ятайте — новий корм краще вводити поступово, щоб вихованець до нього звик. Якщо основний раціон собаки становлять натуральні продукти, то можливими причинами втрати ваги в такому випадку є: дефіцит жиру, недостатня кількість їжі при великій витраті енергії, надмірна кількість продуктів рослинного походження, м’ясо чи інші продукти не засвоюються нормально.
- Виконайте обробку від паразитів. Укуси бліх або кліщів при демодекозі або саркоптозі викликають не тільки постійний свербіж і дискомфорт у вихованця. Розчісуючи шкіру, пес ранить її, що може призвести до приєднання різного виду інфекцій. Тварина стає апатичною, млявою, відмовляється від їжі і, відповідно, втрачає вагу.
- Проведіть обробку від глистів. Процеси життєдіяльності паразитів усередині організму тварини негативно впливають на стан органів і систем собаки, викликаючи їхнє хронічне запалення та збої в роботі. Поживні речовини засвоюються погано, через що спостерігається дефіцит корисних речовин. Вихованець стрімко втрачає вагу.
- Аналізуйте умови утримання та звички тварини. Надмірне фізичне навантаження принесе, швидше, шкоду, ніж користь. Собаки активних порід потребують більш калорійної їжі. Це слід враховувати під час вибору корму. Ще одна причина втрати ваги — собака їсть дрібні предмети. Якщо не звертати увагу на цей момент, то з часом для тварини це стає нормою — шкідливою звичкою. Граючи з паличками, гравієм, іграшками, собака легко може проковтнути предмет. Це може призвести до виникнення запалення органів ШКТ, що призводить до порушення процесів засвоєння їжі.
- Якщо собака зазнала стресу, вона може відмовлятися від їжі. Оточіть її турботою і увагою, щоб допомогти їй якнайшвидше позбутися відчуття тривожності. В особливо важких випадках не зволікайте з відвідуванням ветеринара. Лікар підбере для вашого вихованця відповідну терапію, можливо, пропише заспокійливі препарати.
- Встановити причину втрати ваги допоможуть аналізи, лабораторні обстеження. Загальний аналіз крові дозволить виявити анемію, характерну для глистової інвазії, запальний процес та інші зміни в організмі собаки. Біохімічний аналіз крові дозволить визначити, чи немає збоїв у роботі внутрішніх органів. УЗД покаже стан внутрішніх органів і, як і рентген (грудної клітки), дозволить виявити новоутворення.
Увага: як би вам не хотілося вирішити проблему самостійно, не експерементуйте, не ризикуйте здоров’ям та життям вихованця! Зверніться за допомогою до ветеринара! Тільки фахівець зможе встановити справжню причину, чому собака втрачає вагу. Номери телефонів ветеринарів вказані на сайті vet-call24.com.ua. За бажанням або при потребі ви можете викликати лікаря додому.
Чому собака худне — поширені причини
Вага домашніх тварин протягом життя змінюється, залежно від віку, статі, породи, наявних захворювань та факту стерилізації собак. І не завжди такий стан свідчить про наявність будь-якої хвороби. Однак різке схуднення вихованця має вас насторожити. Якщо ви не можете зрозуміти, чому собака почала швидко втрачати вагу, якнайшвидше проконсультуйтеся з ветеринаром, навіть якщо тварина активна і немає інших зовнішніх проявів проблеми. Адже раптове зниження ваги не завжди відбувається через хронічне захворювання. Різке схуднення може стати ознакою хвороби, що починається, зокрема, досить серйозної.
Собака худне за хорошого апетиту — можливі причини:
- ЕНПЗ — екзокринна недостатність підшлункової залози. Захворювання, що характеризується недостатнім виробленням ферментів, через що корм погано перетравлюється. Собака не отримує необхідних їй поживних речовин у потрібній кількості і, намагаючись заповнити їх недолік, починає споживати більше корму. При звичній фізичній активності вихованець все одно втрачає вагу.
- Діабет. Поширене серед собак захворювання, особливо у тварин похилого віку. Часто вирішальну роль у виникненні хвороби відіграє генетична схильність. Проблема виявляється найчастіше саме при визначенні причини різкої втрати ваги собаки. Тому так важливо періодично зважувати вихованця та записувати отримані результати, щоб надати їх лікарю під час профілактичного огляду.
- Мегаезофагус у собак. При цьому захворюванні спостерігається набряк стравоходу, який призводить до збільшення його розмірів та порушення функцій. Уражений хворобою орган не може ефективно доставляти їжу в шлунок. Корм перетравлюється і засвоюється в повному обсязі. При хорошому апетиті собака починає втрачати вагу. Також спостерігаються симптоми дефіциту корисних речовин.
- Захворювання печінки. На ранній стадії хвороба може виявлятися втратою ваги, при погіршенні стану підключається блювання, загальна млявість, відмова від їжі.
- Розлади шлунково-кишкового тракту. Зазвичай супроводжуються як втратою ваги, так і зниженням апетиту. Однак наявність тих чи інших симптомів визначається причиною та типом хвороби.
- Пухлиноподібні утворення у черевній порожнині. На пізніх стадіях новоутворення через великі розміри може стискати внутрішні органи вихованця. Для такого стану характерні як тимчасове підвищення апетиту, так і його зниження. Однак у будь-якому випадку характерною для хвороби є стрімка втрата ваги.
- Гостра чи хронічна ниркова недостатність. При погіршенні стану приєднуються такі симптоми як загальна слабкість, блювання, діарея.
Не займайтеся лікуванням тварини у домашніх умовах без попередньої консультації ветеринара. Лікар після огляду вихованця та збору анамнезу може призначити низку обстежень, щоб визначити точну причину втрати його ваги.
Лікування, догляд та допомога при втраті ваги вихованця
Усі ваші дії мають бути спрямовані на полегшення стану вихованця у випадку, якщо його здоров’я погіршилося. Однак будь-які маніпуляції та терапевтичні методи застосовуються під суворим наглядом лікаря.
Вирішенням питання у зміні раціону собаки також має займатися фахівець. Він може порекомендувати вам перевести вихованця на інший, якісніший корм. До загальних рекомендацій при годуванні собаки натуральними продуктами можна віднести збільшення кількості м’яса, жирів та зменшення частки злаків у денному раціоні. Якщо до схуднення режим харчування тварини складався з двох прийомів їжі на день, слід додати ще одне — третє годування. Пам’ятайте: у кожному конкретному випадку питання потрібно вирішувати індивідуально із врахуванням особливостей вихованця.