Ми любимо тварин це — наше покликання

Поява в будинку кошеня — це не тільки радість і потіха, але й необхідність ретельно стежити за здоров’ям маленького вихованця. Кошеня, що чхає, виглядає досить смішно, але тільки в тому випадку, якщо це відбувається не часто, і ви бачите причину такого стану. Якщо ж кошеня чхає і кашляє постійно, варто негайно проаналізувати ситуацію і якщо потрібно, негайно звернутися за ветеринарною допомогою.

Причини чхання у кошенят

Чхання — це рефлекторний процес, за допомогою якого організм намагається позбавитися подразників, які потрапили в носові ходи. Якщо їхній вплив тривалий, то до чхання приєднуються кашель та виділення мокротиння. Також чханням та кашлем супроводжуються різні системні патологічні процеси, які потребують негайного лікування.

Причини чхання у кошенят можуть бути різними, і багато залежить від того, звідки саме кошеня потрапило до вашої оселі. Тварини з розплідників чи домашнього розведення, зазвичай, здорові, оскільки заводчики забезпечують їм хороші умови і ветеринарний контроль. Чхання в такому випадку найчастіше виникає через нові запахи, які можуть виявитися занадто сильними і дратівливими для кошенят, нових побутових речей, пилу та ін. Встановивши причину подразнення, можна її усунути і чхання припиниться.

Якщо ж ви, керуючись шляхетними намірами, взяли малюка з вулиці, то, швидше за все, життя у важких умовах залишить свій відбиток на його здоров’ї. І перше, що ви повинні зробити, — показати вихованця ветеринару. Чхання та кашель можуть мати серйозні причини та бути загрозливими не тільки для здоров’я, але й для життя маленького кошеняти. Ось найпоширеніші з них:

  • Алергія: кішки теж можуть страждати від пилових кліщів, пилку, килимів, запахів побутової хімії. Також алергія може з’явитися як відповідь на зміну корму, а при годуванні натуральними продуктами — на введення нових. Приступи чхання часто провокують сигаретний дим або дим від багаття, освіжувачі повітря, кухонні приправи та багато іншого. Якщо дія алергену тривала, то до чхання можуть приєднатися виділення з носа, сльозотеча, кашель, кон’юнктивіт. Усунення алергенів допоможе позбавитися проблеми чхання.
  • Бронхіальна астма: може розвинутись внаслідок тривалого впливу алергенів, а також після тяжких респіраторних захворювань та системних порушень в організмі.
  • Вірусні, бактеріальні та паразитарні інфекції: ними можуть страждати не тільки вуличні, але й домашні кошенята. Чхання та кашель — це лише мала кількість з безлічі ознак таких захворювань. Також можуть приєднуватися підвищення температури тіла, втрата апетиту, зниження активності та маси тіла, зміна кольору слизових оболонок, блювання, пронос тощо. Якщо ви помітили хоча б одну з таких ознак, варто негайно звернутися за ветеринарною допомогою.
  • Переохолодження: маленькі кошенята можуть легко застудитися, оскільки механізми регуляції температури тіла у них ще працюють не на повну силу. Переохолодження послаблює імунітет, що призводить до приєднання різних інфекцій. Може також спостерігатися підвищення температури тіла, слабкість, утруднене дихання та ін.

Уважне спостереження за вихованцем та своєчасне звернення до клініки дозволять вам з’ясувати, чому чхає кошеня. Це збереже його здоров’я та, можливо, життя.

котенок чихает

Що робити, якщо кошеня чхає?

Перше — це спостерігати. Якщо чхання носить епізодичний характер, не завдає кошеняті особливого занепокоєння і не впливає на його загальний стан, то потрібно просто постаратися позбавитися подразнюючого фактора.

Маленькі кошенята повинні утримуватись у чистих приміщеннях, без протягів, з доступом свіжого повітря. Подумайте, можливо, у вас у будинку з’явилися нові речі чи побутова хімія, які спричинили чхання у кошеня? Намагайтеся усунути або хоча б обмежити їхній вплив на вихованця.

Якщо кошеня чхає часто, до чхання приєдналися виділення з носа, кашель та інші загрозливі ознаки, що впливають на загальне самопочуття, то негайно звертайтеся до ветеринарної клініки або викличте допомогу додому. Організм маленького кошеняти ще не настільки міцний, щоб самостійно впоратися з серйозними проблемами, про які можуть свідчити часте чхання та кашель.