Видалення зубного каменю у тварин на дому в Києві

Економія часу на візиті до ветеринара

Відсутність небажаних контактів

Відсутність стресу від зміни обстановки

Можливість більш детального огляду тварини

Турбота про улюбленця починається з уваги про його здоров'я. Окрім стандартного огляду ветеринара та вакцинації, необхідно відвідати ветеринарного стоматолога. Видалення зубного каменю у тварин — найбільш популярна процедура.

Що таке зубний камінь

Зубний камінь — поширена проблема у домашніх тварин, яка практично не зустрічається у тварин у природному середовищі.

Чищення зубного каменю у собак починається з огляду та визначення складності втручання.

Виділяють три стадії формування зубного каменю:

 • Стійкий наліт, який не знімається при звичайному домашньому чищенні.
 • Поява зубного каменю в прикореневій зоні, поява запалення та кровоточивості ясен.
 • Поширення каменю та хиткість зубів.

Удаление зубного камня у животных

Під час проведення огляду лікар лише приблизно може визначити обсяг втручання — кішки та собаки рідко дають повноцінно оглянути ротову порожнину. Отримати докладну інформацію можна при виконанні процедури.

Камінь на зубах з'являється у домашніх тварин незалежно від породи. Літні тварини більшою мірою схильні до розвитку зубного каменю — з віком їм стає важче пережовувати тверду їжу і їх переводять на м'які корми.

Заходи профілактики дозволяють зменшити ризик розвитку зубного каменю тварин. Запобігти захворюванню допомагають такі фактори:

 • перехід на тверді корми — для тварин на штучному харчуванні;
 • додавання до їжі твердих яблук, капусти, моркви — для тварин на натуральному харчуванні;
 • придбання спеціальних кальцинованих кісточок або можна давати тваринам гризти сирі кістки (варені або печені можуть травмувати стінки органів ШКТ, тому давати їх у жодному разі не можна);
 • придбання спеціальних іграшок, які очищають зуби та освіжають дихання;
 • регулярне чищення зубів — від 3 до 5 разів на тиждень;
 • профілактичні огляди у стоматолога — 1 на рік.

Важливо! Зуби у котів та собак змінюються до 8 разів за життя. Щоб вони були міцними, кістки черепа та ясна повинні залишатися здоровими. Саме ці структури уражаються на останніх стадіях захворювання.

Особливості чищення зубів у тварин

Чищення зубного каменю у кішок та собак відбувається під загальним наркозом незалежно від рівня складності. Так тварина не отримує стрес, не відчуває біль та дискомфорту, а лікар може спокійно працювати.

Професійне видалення зубного каменю не виконується без попереднього обстеження тварини. Перед наркозом лікар повинен переконатися у відсутності серцевої, ниркової та печінкової недостатності. І тому виконують біохімічні дослідження крові, УЗД внутрішніх органів, ЭХОКГ. При виявленні порушень стоматолог направляє власників із тваринами до ветеринарного лікаря та процедуру чищення відкладають до усунення проблем.

Якщо тварина має проблеми зі здоров'ям, про які знають власники собак, необхідно відразу проконсультуватися з анестезіологом.

Удаление зубного камня у животных

Ціна процедури залежить від рівня складності, виду втручання та анестезіологічного забезпечення.

Виділяють два види чищення:

 • механічна;
 • ультразвукова.

Перша виконується за допомогою звичайних інструментів, які механічно видаляють зубний наліт та камінь. Після процедури тварин може зберігатися дискомфорт при вживанні теплої їжі або холодної води.

Ультразвук діє трохи м'якше, але ефективно знімає відкладення на зубах. Перевага ультразвуку полягає в тому, що таке лікування не пошкоджує зубну емаль. Вартість ультразвукового чищення трохи вище механічного втручання.

Виклик ветеринара додому (Київ та область)

Найменування   Ціна, грн.
 Виклик ветеринара додому Київ та за його межі (30 км) з 8:00 - 20:00  550,00 (+10 грн./км)
 Виклик ветеринара додому Київ та за його межі (30 км) з 20:00 - 8:00 (нічний виклик) на період воєнних дій послуга не доступна

Стоматология

Наименование

Цена, грн.

1. Удаление молочного клыка  

500,00

2. Удаление молочного резца  

200,00

3. Снятие зубного камня (стоимость зависит от необходимого объёма работ)

1400,00 - 2000,00

Статті по темі
Що потрібно для кішки, собаки для виїзду за кордон
До подорожей із домашніми улюбленцями потрібно підготуватися заздалегідь. І якщо подорожі всередині країни не вимагають великого обсягу дозволів та документів,…
Перегляди: 273
Детальніше
Як правильно купати кота
Всім відомо, що коти дуже обережні хижаки і уникають будь-якого контакту з водою. Тому перед початком купання краще вивчити це…
Перегляди: 376
Детальніше
Все про чіпування тварин
Чіпування тварин — це простий спосіб завжди знати, де знаходиться собака або кішка. Чіпування проводять понад 20 років у всьому…
Перегляди: 368
Детальніше
Як відбувається стерилізація кішки
Під час стерилізації кішці видаляють репродуктивні органи. При цьому залишаються яєчники, які виробляють статеві гормони. Про те, як стерилізують кішок,…
Перегляди: 366
Детальніше