Обираючи вихованця, його майбутні господарі насамперед звертають увагу на його зовнішній вигляд. Тому стан шерсті тварини у цьому випадку грає одну з головних ролей. Доглянутий шерстяний покрив виглядає привабливо і є однією з ознак того, що щеня чи дорослий пес здоровий. Тому линька у собак для деяких власників домашніх вихованців, особливо тих, хто вперше заводить чотирилапого друга, стає неприємним сюрпризом. Не поспішайте надмірно переживати про те, що такий процес може бути ознакою захворювання. Проконсультуйтеся зі спеціалістом. Зателефонуйте за номерами телефонів, вказаними на сайті vet-call24.com.ua, щоб викликати ветеринара додому.
Коли линька у собак є нормою?
Найчастіше линька у собак (періодичне випадання шерсті) відбувається двічі на рік у період зміни сезонів (весна, осінь) з природних причин, коли на зміну старої шерсті виростає нова. Це нормальне явище, що дає змогу тваринам адаптуватися до змін у навколишньому середовищі. Процес пов’язаний з регуляцією температури тіла собаки та захистом її від перегріву влітку і переохолодження взимку.
Навіть сильне линяння у собаки влітку не повинне викликати занепокоєння, якщо воно відбувається рівномірно. Однак деякі породи собак можуть линяти більш рясно, ніж інші, і вимагають ретельного догляду. Регулярне розчісування та догляд за шерстяним покривом вихованця допоможуть уберегти будинок від надлишків шерсті.
Перейматися слід у тому випадку, якщо спостерігається затяжне линяння у собак, яке супроводжується аномальними симптомами, такими як сильний свербіж, зміна стану шкіри або втрата ваги. Рекомендується проконсультуватися з ветеринаром, оскільки це може свідчити про проблеми зі здоров’ям.
Що таке позасезонне линяння?
Нормою вважається, якщо собака линяє двічі на рік — восени та навесні. Процес триває кілька тижнів. Зверніть увагу: у цей період організму вихованця потрібна достатня кількість поживних речовин. Перша зміна шерсті у цуценят, залежно від породи, зазвичай починається з 3 до 10 місяців, і в цей період змінюється як структура та щільність шерстяного покриву, так і забарвлення собаки.
У дикій природі линяння тварин пов’язане з природними змінами температури і тривалістю світлового дня. Цей процес дає змогу собакам адаптуватися до умов довкілля. Восени формується щільне підшерстя, який є захистом від холодних погодних умов. Навесні, навпаки, линяння допомагає створити легше підшерстя з рідкою шерстю.
Домашні собаки живуть у стабільніших кліматичних умовах і отримують поживні речовини завдяки збалансованому раціону харчування. Через це штучно змінюються природні біоритми, і линяння може стати безперервним процесом, який триває цілий рік — тобто взимку і влітку. Це явище відоме як перманентне линяння. У цьому випадку собаки постійно втрачають шерсть.
Як відрізнити природне линяння у собак від патологічної втрати шерсті
Як відрізнити линяння від випадання шерсті:
- У нормі собака линяє двічі на рік — восени та навесні, тоді як патологічна втрата шерсті може спостерігатися у будь-яку пору року, і що важливо — з однаковою інтенсивністю.
- Під час природного линяння собака може втрачати більше шерсті, ніж зазвичай, але це має бути в межах розумного. Якщо втрата шерсті здається надмірною і довго не припиняється, то це може бути ознакою проблеми.
- При природному линянні немає будь-яких змін щодо стану шкіри тварини. Патологічне випадіння шерсті може супроводжуватися такими неприємними симптомами, як свербіж, почервоніння, лущення шкірних покривів, поява невеликих ран у місцях розчісування та ін.
- Слідкуйте за загальним станом вихованця у період линяння у собак. Якщо тварина активна, добре їсть, із задоволенням грається, це означає, що процес відбувається природним чином і не повинен викликати побоювань. У тому випадку, коли собака під час линяння стає млявим, відмічається погіршення апетиту, і причиною такого стану є не спека, слід проконсультуватися з ветеринаром.
Тільки фахівець здатний точно встановити причину втрати шерсті у собаки, ґрунтуючись на візуальному огляді, аналізах та інших необхідних обстеженнях.
Втрата шерсті у собаки, яка не пов’язана з процесом линяння
Якщо ваш собака втрачає шерсть незалежно від зміни пори року, це може свідчити про наявність якихось захворювань. Відрізнити природне линяння від патологічних станів можна за станом шерсті. При захворюваннях шерстяний покрив може бути тьмяним, шерсть випадає клаптями, з’являються цілі ділянки облисінь. Відомо кілька можливих причин для таких проявів:
- Дефіцит вітамінів у раціоні харчування собаки.
- Збої у роботі травної, ендокринної системи, нирок.
- Захворювання. Шерсть у собак особливо рясно лізе при гепатиті.
- Психологічні проблеми у вихованця, наприклад, депресія.
- Аутоімунні захворювання.
- Занадто часте купання із застосуванням засобів, які можуть змивати захисний жировий шар на шерсті собаки.
- Паразитарні інфекції.
Якщо ви відзначаєте значну втрату шерсті у вашого собаки та інші вищезгадані симптоми, не зволікайте з відвідуванням ветеринара. Фахівець зможе поставити діагноз і запропонувати оптимальний план лікування з огляду на стан вашого вихованця.
Як допомогти собаці при сильній линьці
Сильне линяння у собаки може бути викликане різними факторами, включаючи біологічні особливості породи, стан здоров’я та харчування. Якщо ви хочете допомогти своєму вихованцю легше переносити неприємні моменти, пов’язані з втратою шерсті, скористайтеся рекомендаціями фахівців:
- Регулярне розчісування — допомагає видалити відмерле волосся. Використовуйте спеціальну щітку, що підходить для типу шерсті собаки.
- Правильне, збалансоване харчування є однією з головних умов профілактики линяння. Раціон тварини повинен бути багатий на вітаміни і мінерали.
- Використовуйте спеціальні шампуні та кондиціонери для собак.
- При необхідності ветеринар може додатково призначити прийом вітамінів та мікроелементів вашому вихованцю.
- Створіть для вашого собаки спокійну та комфортну обстановку, це дозволить запобігти виникненню стресових ситуацій.
Насправді, боротися із позасезонним линянням може бути досить складно. Вибір методів визначається з урахуванням проблеми, якщо така є, стану шерстяного покриву тварини, сезону, умов утримання, раціону та інших моментів. Перед ухваленням остаточного рішення обов’язково проконсультуйтеся з ветеринаром. Лікар огляне тварину, при необхідності призначить аналізи та інші методи обстеження та порекомендує найбільш підходящі для кожного конкретного випадку методи боротьби з линянням.