Ми любимо тварин це — наше покликання

Кішки за своєю природою — дуже охайні тварини. Тому практично не виникає проблем з привчанням кошенят до лотка, навіть місячного віку, особливо якщо вони проводять цей час з матір’ю і можуть спостерігати і наслідувати її поведінку. Але будьте готові до того, що вам все ж таки знадобиться трохи терпіння. Пам’ятайте: привчити кота до лотка можна у будь-якому віці. Тому, якщо ви берете тварину з вулиці, можете не турбуватися з цього приводу.

приучить кота к лотку

Чи має значення вік при привчанні кішки до лотка?

Оптимально починати привчати кошеня до туалету з двомісячного віку, але можна розпочинати цей процес і раніше. Вже у місячному віці кошеня здатне зрозуміти призначення лотка та звикнути до нього. Але скільки часу потрібно, щоб привчити маленьке кошеня до лотка? Якщо вихованець зможе спостерігати за поведінкою матері, він привчиться дуже швидко.

Як привчити кота до лотка у дорослому віці? Це вимагатиме більше часу. Необхідно розпочинати навчання відразу, як тільки тварина з’явиться у будинку.

Як вибрати лоток та наповнювач?

Від цього вибору залежить, наскільки швидко ваш вихованець звикне до нового місця та наповнювача. Маленькому кошеняті буде зручніше використовувати невеликий лоток, не рекомендується купувати виріб на виріст.

Щоб максимально комфортно і швидко привчити кішку до лотка, подбайте про наявність бортів оптимальної висоти. Так вихованець зможе легко подолати їх. Якщо ваша кішка часто гребеться в наповнювачі, слід вибирати лоток з високими бортами.

Кожен тип виробу має свої переваги та недоліки:

  1. Відкритий, без сітки. Цей тип лотка менш травмонебезпечний для кошеня і може використовуватися з будь-яким зручним та безпечним для тварини наповнювачем. Важливо пам’ятати, що для кошенят, які тільки знайомляться з навколишнім світом, безпечним вибором буде деревний наповнювач, який не збивається в грудки, тоді як для дорослих кішок підійде будь-який гігієнічний наповнювач, який враховує їхні індивідуальні особливості. Деревні наповнювачі, які утворюють після використання грудки, можна змивати в центральну каналізацію. Відкритий тип лотка стимулює природну поведінку кішок, які у природі закопують свої відходи.
  2. Відкритий лоток із сіткою можна використовувати з наповнювачем або без нього. Для нього підходить тільки наповнювач, що добре вбирає вологу. Його розміщують під сіткою, що допомагає запобігти його розкидання вихованцем по підлозі. Якщо наповнювач не використовується, лоток потрібно мити щодня. Він найкраще підходить для дорослих тварин, оскільки існує ризик застрягання кігтів кошеня в сітці.
  3. Закритий. Це невеликий будиночок із наповнювачем усередині. Він запобігає поширенню неприємних запахів завдяки вугільним фільтрам і надає вихованцю можливість усамітнення. При виборі закритого лотка слід переконатися, що кішці буде комфортно перебувати всередині в сидячій позі під час полегшення. Якщо стеля вивиться занадто низькою, можливо, вихованець відмовиться використовувати такий туалет.
  4. Самоочисний. Це новинка на ринку, що відрізняється підвищеним рівнем комфорту та гігієни. Вбудований механізм автоматично прибирає наповнювач після використання туалету тварин, діючи за сигналом від датчика руху.

как выбрать лоток

Пам’ятайте, що кожна кішка потребує окремого місця для туалету. Якщо у вас є кілька вихованців, дотримуйтесь загального правила: кількість лотків має бути на один більше, ніж кількість кішок.

На ринку представлений великий вибір наповнювачів. Вони можуть бути виконані з деревини, цеоліту, зерен, целюлози, силікагелю та ін. Вибір наповнювача повинен здійснюватися індивідуально для кожного типу лотка та кожної тварини. Також необхідно регулярно очищати лоток, підтримуючи його чистоту.

Як правильно вибрати місце для лотка?

У будь-якому віці кішці необхідно забезпечити комфортне оточення, тому рекомендується розмістити лоток у тихому та відокремленому місці, яке буде легко доступним для тварини. Поставте туалет у вибраному місці та не переміщуйте його. І пам’ятайте — чим далі буде розташований лоток від зони годування та місця відпочинку, тим краще.

Як привчити кошеня до лотка: інструкція

Як привчити кота до лотка — етапи процесу:

  1. Знайомство кошеня з лотком: помістіть вихованця в лоток, візьміть його лапку в руку і виконайте кілька рухів, що імітують закопування. Важливо дати вихованцю можливість обмацати туалет та наповнювач. Якщо кошеня самостійно почне копати наповнювач, ви досягли успіху! Рекомендується садити тварину в лоток після пробудження і після кожного прийому їжі.
  2. Спостерігаємо та допомагаємо: можливо, вам варто поспостерігати за кошеням, щоб помітити деякі ознаки, які вказують на його готовність сходити до туалету. Вихованець може виявляти занепокоєння, бути активнішим, видавати звуки, бігати по квартирі і шкрябати лапою по підлозі. У таких випадках необхідно піднести його до лотка та почекати, поки він задовільнить свої потреби.
  3. Стимулюйте «правильну» поведінку кошеня похвалою та ласкою. Якщо вихованець справляє потребу в недозволеному місці, акуратно перенесіть його екскременти в лоток, щоб створити специфічний запах. Не варто карати кошеня і підвищувати голос, якщо воно сходить до туалету не в тому місці.

как приучить котенка к лотку

Тривалість кожного етапу може змінюватись від кількох днів до кількох місяців. Якщо кошеня спостерігає, як його мати або інші кішки використовують лоток, це може полегшити процес привчання його до правильного місця.

Як навчити кішку ходити в лоток?

Щоб навчити дорослу кішку ходити в лоток, потрібно трохи більше часу і терпіння, ніж при привчанні кошенят. Однак часто досить просто посадити кішку або кота у відведене для туалету місце.

Крім описаних методів для кошенят, ви можете спробувати спеціальні спреї для привчання кішок до туалету. Ці спреї містять певні компоненти із привабливим для тварин запахом. Чудово, якщо ви одночасно використовуєте інші методи привчання, такі як вибір відповідного лотка, наповнювача і позитивне підкріплення.

Якщо ваш вихованець ігнорує обране вами місце, спробуйте перемістити лоток туди, де кішці подобається справляти потребу.

Як подолати труднощі?

Різні труднощі можуть виникнути при привчанні кошенят або дорослої кішки до лотка, але корисні поради допоможуть подолати проблеми:

  • Якщо ваш вихованець ігнорує вибраний вами лоток, спробуйте змінити тип наповнювача, сам лоток або його розташування. Можливо, кішці не подобається запах або текстура наповнювача, або лоток незручний для неї за формою чи розміром.
  • Якщо кошеня або доросла кішка не потрапляє в лоток, спробуйте придбати виріб, що відрізняється великими габаритами.
  • Якщо дорослий вихованець продовжує вибирати неправильне місце для туалету, спробуйте перенести лоток в обране ним місце.

Зверніть увагу на те, що подобається вашому вихованцю та намагайтеся створити умови, які будуть влаштовувати його.