Ми любимо тварин це — наше покликання

Не починайте панікувати, якщо ваше кошеня кусається. Така поведінка нерідко трапляється у молодих, активних особин. А причиною цього є потреба у руховій активності — іграх. Однак, щоб така поведінка не стала звичною для вашого вихованця, вам доведеться подумати про те, як відучити кошеня кусатися. Насамперед слід визначити, що є причиною «нападів» тварини. Ви можете проконсультуватись з ветеринаром, скориставшись сервісом vet-call24.com.ua. Кваліфікований фахівець допоможе вам встановити точну причину неприємної для вас поведінки тварини та порекомендує ефективні способи вирішення проблеми.

кот кусается и царапается

Чому кіт кусається і нападає

Поза всякими сумнівами, домашніх тварин треба виховувати. Однак, якщо кішка кусає вас за руки, це може свідчити не лише про недостатню соціалізацію тварини. Існує низка інших причин такої поведінки:

  • Потреба в іграх. Тварини можуть таким чином намагатися компенсувати нестачу рухової активності необхідної для виходу зайвої енергії. Кошенята зазвичай грають, використовуючи зуби та пазурі. Вони можуть асоціювати ваші руки з іграшками та намагатися грати з ними — нападати, кусати, дряпатися. Це типова поведінка, особливо у молодих кошенят.
  • Якщо ви приділяєте вихованцю достатньо часу та уваги, проте кошеня гризе ваші руки, можливою причиною такої поведінки є стрес, який у дорослих особин зазвичай проявляється по-іншому. Така реакція на зовнішні подразники характерна для молодих кошенят, з ще незміцнілою психікою.
  • Деякі кошенята можуть агресивно реагувати на дотики, якщо вони відчувають біль чи дискомфорт. Спостерігайте за твариною. Так ви зможете виявити прояви та інші ознаки проблеми. Хворе кошеня може і не виявляти агресію. При погіршенні стану тварина зазвичай стає апатичною, не виявляє інтересу до ігор. У той же час, якщо навіть у такому стані кошеня намагається вкусити вас за руку, швидше за все, воно страждає від сильного болю.
  • Доросла кішка або кіт може нападати та гризти руки у відповідь на стресові ситуації чи страх. Такої поведінки можна очікувати від вихованця, якщо він уже мав якийсь «негативний» досвід — наприклад, відвідування ветклініки, під час якого тварині довелося зазнати низки неприємних процедур. Така реакція також характерна для кішки, що народила. Таким чином вона намагається «захистити» своїх дитинчат навіть від власного, улюбленого нею господаря. Не засмучуйтесь і будьте терплячими, адже така поведінка тимчасова.

Однією з основних умов правильного виховання тварини є соціалізація. Якщо кошеня не було належним чином соціалізоване або було позбавлене достатнього навчання в молодому віці, воно може виявляти агресію до своїх родичів і господаря, що часто проявляється раптовим нападом і кусанням рук. Недостатня соціалізація та ігнорування необхідності навчати вихованця може призвести до того, що тварина просто не розумітиме кордонів та правил взаємодії з людьми. Впоратися з проблемою вам допоможе ветеринар чи поведінковий фахівець, який зможе оцінити ситуацію та дати індивідуальні рекомендації.

Що робити, якщо кошеня кусається

Что делать, если котенок кусается

Щоб відучити кошеня кусати руки, вам доведеться бути терплячими. Тільки ваша ласка, позитивний підхід та послідовність дій зможуть дати позитивний результат.

Як відучити кішку кусатися — поради фахівців:

  1. Надайте кошеняті альтернативні об’єкти для дряпання. Забезпечте вихованця іграшками та кігтеточкою. Вчіть його використовувати ці предмети, заохочуйте, коли він дряпається чи грається з нею. Ви можете самостійно зробити кігтеточку для свого вихованця. Навчити його користуватися нею вам допоможе котяча м’ята. Знайдіть відповідний шматок дерева або каркасний матеріал, який можна використовувати як основу кігтеточки. Переконайтеся, що матеріал є досить міцним і стійким. Покрийте поверхню основи тканиною або килимовою оббивкою, залишаючи достатньо матеріалу, щоб ваш вихованець міг використовувати його для зточування кігтів. Закріпіть тканину або оббивку на основі за допомогою клею або скоб. Встановіть кігтеточку в місці, де ваш вихованець зазвичай точить кігті. Щоб привернути увагу тварини, візьміть шматочок котячої м’яти та потріть ним поверхню кігтеточки.
  2. Часто грайтеся з вихованцем, спонукайте його до активних ігор. Якщо кошеня постійно нападає на ваші руки і сильно кусається, а також дряпається, швидше за все, йому нікуди подіти зайву енергію, тим більше якщо тварина не гуляє, а постійно утримується в квартирі. Виділяйте час для активних ігор із кошеням, використовуйте іграшки на паличці або м’ячі для рухливих ігор. Таким чином, ви допоможете вихованцю позбутися зайвої енергії та зменшити ймовірність агресивної поведінки.
  3. При проявах з боку тварини агресії негайно зупиняйте гру. Ігноруйте вихованця деякий час, навіть якщо він стає спокійним, мурчить, треться об ваші ноги. Ваша негативна реакція на його агресію допоможе кошеняті пов’язати свою агресивну поведінку із закінченням гри.
  4. Не використовуйте руки та ноги в іграх. Це може посилювати асоціацію між ними та грою, що призводить до агресивної поведінки в інших ситуаціях. Тому уникайте ігор, у яких кошеня дряпає та кусає ваші руки та ноги. Натомість використовуйте спеціальні іграшки або шнурки для ігор.
  5. Привчити кошеня «поводитися добре і правильно» допоможе позитивне підкріплення. Заохочуйте та нагороджуйте вихованця за бажану поведінку. Коли він використовує кігтеточку, похваліть його і винагородіть ласощами. Таким чином, ви зміцнюєте позитивні навички та відволікаєте його від небажаної поведінки.

Якщо кошеня продовжує виявляти агресію, зверніться за допомогою до ветеринара. Він зможе оцінити загальний стан тварини і дати рекомендації щодо її поведінки.