Ми любимо тварин це — наше покликання

Кішки, як і будь-які інші домашні вихованці, іноді можуть поводитися просто неприйнятно, «намагатися» нашкодити. Не дивно, якщо така реакція виникає через стрес, нестачу уваги до тварин. Однак у деяких ситуаціях, коли для вихованця створені ідеальні умови, але він веде себе неналежним і нехарактерним для нього чином, виникає резонне питання — чому кішка перестала ходити в лоток, почала гризти шпалери або виявляти своє «невдоволення» в інший спосіб. І чи справді причиною зміни поведінки тварини є саме негативна реакція на певні моменти чи є інші фактори, які спровокували подібну реакцію? Замість того, щоб звинувачувати вихованця в непослуху, якщо кіт перестав ходити в лоток, необхідно зрозуміти, що тварина не людина, і шукати людські мотиви в її вчинках безглуздо.

кот не ходит в лоток

Власники домашніх тварин, у будинку яких виховувалося не одне покоління роду котячих, знають не з чуток про можливі причини зміни поведінки вихованців або їхнє ігнорування необхідністю виконувати вказівки господарів. Пам’ятайте, що терпіння, доброта та послідовність є ключовими умовами для досягнення позитивного результату під час навчання кішки ходити в лоток.

Чому кішка перестала ходити у лоток?

Які ж причини можуть спровокувати таку поведінку кішки і що робити, якщо вихованець відмовляється ходити в лоток:

  1. Виключіть можливість розвитку захворювання. Якщо ваша кішка чи кошеня раптово перестали використовувати лоток, насамперед варто перевірити стан здоров’я вихованця. Призвести до зміни поведінки кота може безліч захворювань, що супроводжуються болісним сечовипусканням. Ви можете помітити, що вихованець виявляє занепокоєння, вимагає уваги, часто бігає до лотка, проте безрезультатно. Визначити причину такої поведінки та поставити точний діагноз, якщо вона спричинена захворюванням, зможе лише фахівець. Проконсультуйтесь із ветеринаром, скориставшись сервісом vet-call24.com.ua. Ви також можете викликати фахівця додому, якщо немає можливості відвезти тварину до клініки або її стан погіршився. Лікар проведе огляд, призначить необхідні аналізи та зможе зробити припущення, чому кішка перестала ходити у лоток.
  2. Якщо кіт перестав ходити в лоток, досягнувши статевозрілого віку, почав мітити територію, кастрація може бути ефективним вирішенням проблеми. Кастровані вихованці менш схильні мітити територію та краще піддаються навчанню. Процес звикання справляти потребу в лоток займає менше часу та дає позитивний результат.
  3. До зміни поведінки кішки чи кота може призвести стресова ситуація, наприклад, поява нового члена сім’ї, переїзд, ремонт у будинку. Якщо кішка перестала ходити в лоток через стрес, оточіть тварину турботою і виявляйте максимум терпіння. Обстановка в будинку має бути спокійною, тварина повинна відчувати, що вона знаходиться в абсолютно безпечному для неї місці. Можна використовувати спеціальні заспокійливі засоби на основі лікарських трав, щоб допомогти кішці впоратися зі стресом. Також рекомендується поставити для кішки кілька лотків у різних місцях та на різній висоті, щоб вона могла вибрати найбільш комфортне місце.
  4. Зміна параметрів лотка: іноді кішці не подобається розмір лотка, його розташування, тип наповнювача. Спробуйте встановити кілька лотків різних розмірів та з різними наповнювачами, щоб визначити, що найбільше подобається вихованцю. Для котячого туалету вибирайте спокійне місце.
  5. Якщо кіт не ходить у лоток і довго не піддається навчанню, будьте терплячими та трохи змініть тактику. Почніть з обмеження доступу вихованця до місць, де він зазвичай псує меблі або мітить територію. Потім запропонуйте йому новий лоток із привабливим для нього наповнювачем та похваліть його, якщо він почне його використовувати.

Використання відлякуючих засобів допоможе захистити меблі від псування вихованцем. Можете спробувати застосувати спеціальні спреї із запахом, який відлякає кота. Також можна покрити меблі прозорою плівкою, фольгою чи навіть покривалами.

Як вирішити проблему, якщо кіт не ходить на лоток?

кот перестал ходить в лоток

Кіт не ходить на лоток — способи вирішення проблеми:

  • Перевірте стан лотка — переконайтеся, що він чистий та свіжий. Кішки можуть відмовлятися використовувати брудний лоток або зі стороннім запахом. Регулярно очищуйте котячий туалет від сечі та випорожнень тварин, змінюйте наповнювач.
  • Заохочуйте та хваліть кота, коли він ходить на лоток. Використовуйте нагороди (ласощі), щоб зміцнити позитивну поведінку. Уникайте покарань, пам’ятайте — страх може спровокувати стрес, який, як відомо, є однією з найпоширеніших причин зміни поведінки тварини.
  • Уважно спостерігайте за кішкою під час привчання до лотка. Якщо ви помічаєте, що вона починає шкрябати підлогу, метушитися на одному місці і нявкати, посадіть її на лоток і похваліть.
  • Обов’язково усуньте запах котячої сечі та екскрементів у небажаних місцях, оскільки запах є сигналом для кішки про те, де знаходиться її туалет. Для очищення використовуйте засоби без вмісту хлору, наприклад, пральні порошки з позначкою «біо» або спеціальні засоби для усунення запаху котячої сечі.
  • Зробіть небажане місце для кота недоступним або неприємним для перебування. Забарикадуйте вузькі лази і проходи картонними коробками, які можна обробити відлякуючим спреєм. Якщо кішка воліє ходити в ліжко, накрийте його поліетиленовою плівкою і наклейте зверху двосторонній скотч. Кішка, прилипнувши до поліетилену, зрозуміє, що це місце незручне для неї і що лоток набагато краще для туалету.
  • Поставте кілька лотків різних розмірів і з різною висотою бортів у місцях, де ваша кішка зазвичай воліє бути. Якщо кішка продовжує ігнорувати лотки, спробуйте змінити наповнювач і вибрати той, якому вона віддає перевагу.
  • Якщо кошеня перестало ходити в лоток, використовуйте ті ж методи, що і з дорослою кішкою.

Пам’ятайте: при навчанні тварин слід виявляти терпіння, доброту та наполегливість. Не припиняйте процес навчання, не досягнувши позитивного результату. Продовжуйте роботу навіть якщо здається, що процес затягнувся.