Лікування піроплазмозу (бабезіозу) у собак на дому в Києві

Економія часу на візиті до ветеринара

Відсутність небажаних контактів

Відсутність стресу від зміни обстановки

Можливість більш детального огляду тварини

Наших улюбленців небезпеки чатують буквально всюди. І одна із найсерйозніших — іксодові кліщі. Саме після укусу цього паразита розвивається таке тяжке захворювання, як піроплазмоз. Його інша назва — бабезіоз. Під час укусу кліщ заражає собаку найпростішими паразитами — бабезіями (піроплазмами), які разом зі слиною потрапляють у кров. Вони розмножуються в еритроцитах, руйнуючи їх. Згодом це призводить до тяжких та незворотних наслідків. Своєчасне лікування піроплазмозу у собак значно покращує прогноз та рятує життя тварині.

Зараження піроплазмозом: коли та як це відбувається

Напад іксодових кліщів на собак найчастіше відбувається у пік їхньої активності — квітень-червень, серпень-вересень. Але це не означає, що тварина не може постраждати будь-якої пори року — навіть взимку кліщ, що забрався в затишне тепле місце (наприклад, у сіно чи солому), може вкусити і заразити собаку. Саме тому ретельний огляд тварини необхідний завжди після прогулянок.

Інкубаційний період (час, що минає з моменту зараження до прояву клінічних симптомів) при піроплазмозі становить від 2 днів до 3 тижнів. Його тривалість залежить від кількох факторів:

  • вік тварини (найчастіше страждають активні молоді собаки);
  • стан здоров'я (тварини з ослабленим імунітетом заражаються швидше);
  • тривалість перебування на тілі кліща, що присмоктався (що довше, тим більше кількість паразитів кліщ може впорснути в кровотік собаки);
  • кількість кліщів і потрапили в кров бабезій;
  • наявність імунітету (при перенесеному раніше піроплазмозі виробляється слабка імунна відповідь);
  • проведення вакцинації (вакцина не гарантує вироблення 100% імунітету, але полегшує тяжкість перебігу захворювання під час зараження).

При виявленні кліща на тілі собаки важливо не тільки якнайшвидше його видалити, але й зробити це правильно. В іншому випадку кількість піроплазм, що потрапили в кров, збільшиться.

Симптоми, діагностика та лікування бабезіозу у собак

Після нападу кліща собака потребує ретельного спостереження. Бабезіоз може протікати у двох формах:

  • Гостра: найчастіше зустрічається при первинному зараженні. При перших ознаках спостерігається підвищення температури тіла до 40–42 ˚С (у нормі собак 39 ˚С), потемніння сечі, почастішання дихання, діарея, блювання. Якщо не звернутися до лікаря, то хвороба прогресує і розвиваються вторинні симптоми — зміна кольору слизових та очей, прискорене або дуже слабке серцебиття, поява задишки, відмова від їжі, відсутність рухової активності, ослаблення задніх кінцівок з їхнім паралічем. За відсутності кваліфікованої ветеринарної допомоги собака гине на 3-7 добу після перших симптомів.
  • Хронічна: бабезії, які знаходяться в організмі в неактивному стані, активізуються за несприятливих умов і захворювання перетікає у гостру форму. Для хронічної форми характерні пронос, апатія, швидка втома, слабкість, млявість.

Діагностується захворювання з урахуванням лабораторних досліджень. Лікування полягає в:

  • знищення збудника;
  • залужування сечі за допомогою внутрішньовенного введення бікарбонату натрію;
  • відновлення рівня рідини в організмі;
  • введення препаратів для підтримки серця, вітамінів, гепатопротекторів та ін.

У важких випадках призначається переливання крові або її очищення за допомогою фільтрації поза організмом. Ціною зволікання з наданням ветеринарної допомоги при зараженні піроплазмозом може стати життя тварини!

Статті по темі
Що потрібно для кішки, собаки для виїзду за кордон
До подорожей із домашніми улюбленцями потрібно підготуватися заздалегідь. І якщо подорожі всередині країни не вимагають великого обсягу дозволів та документів,…
Перегляди: 572
Детальніше
Як правильно купати кота
Всім відомо, що коти дуже обережні хижаки і уникають будь-якого контакту з водою. Тому перед початком купання краще вивчити це…
Перегляди: 1135
Детальніше
Все про чіпування тварин
Чіпування тварин — це простий спосіб завжди знати, де знаходиться собака або кішка. Чіпування проводять понад 20 років у всьому…
Перегляди: 659
Детальніше
Як відбувається стерилізація кішки
Під час стерилізації кішці видаляють репродуктивні органи. При цьому залишаються яєчники, які виробляють статеві гормони. Про те, як стерилізують кішок,…
Перегляди: 1210
Детальніше