Багато власників домашніх вихованців дають тваринам їжу зі столу, вважаючи, що кішки самі можуть визначати, яка їжа їм потрібна. Однак це помилка, хоч і дуже поширена. Багато продуктів, які вживають люди, не тільки не становлять користі для вихованців, але й небезпечні для них. Тому ви повинні знати, чим не можна годувати кішку, якщо дійсно дбаєте про здоров’я чотирилапого друга і хочете захистити його від ризику отруєння непридатною їжею.
Продукти, які не можна давати кішці
Що не можна давати кішкам:
- Сосиски, копченості, ковбасу — завдають шкоди не лише органам шлунково-кишкового тракту, але й печінці та серцю.
- Кісточки і великі хрящі можуть легко травмувати ніжну шкіру тварини або навіть викликати удушення при застряганні в горлі.
- Смажене м’ясо, сало важко перетравлюються.
- Борошно — булочки, печиво, здоба, макарони — можуть викликати здуття. Часте вживання таких продуктів може призвести до ожиріння.
- Овочі та фрукти, які не варто давати котам: картопля, бобові, капуста. Викликають метеоризм, погано перетравлюються. Кішкам можна іноді пропонувати як додаткові до основного раціону харчування такі продукти: морква, огірки, шпинат, салат, кабачки і варені буряки.
- Рибу. Хоча кішки за своєю природою є хижаками, проте в природних умовах рибу ці тварини ловити не вміють, тому й не їдять. Тому домашнім вихованцям давати цей продукт слід особливо обережно. У рибі міститься багато мінералів, надлишок яких в організмі тварини може призвести до розвитку сечокам’яної хвороби. Якщо вам все ж таки хочеться пригостити кішечку рибкою, то робіть це зрідка і тільки у відвареному вигляді, без кісточок.
- М’ясо — сире бажано не давати, тому що в ньому можуть бути присутніми патогенні мікроорганізми та яйця глистів. Не годуйте тварин субпродуктами та обрізками. Якщо плануєте давати вихованцю м’ясо, то тільки чисте та свіже. Печінку можна їсти кішкам потроху, невеликими порціями і лише у вареному вигляді, оскільки це досить важка їжа для тварини. Свинина занадто жирна, віддавайте перевагу курці чи яловичині.
Вибір харчування для домашнього вихованця залежить також від деяких важливих моментів: стану тварини, її ваги, умов утримання, віку, одержуваної на даний момент терапії, якщо така є та ін.
Що не можна давати коту чи кішці після кастрації чи стерилізації:
- Надто калорійну їжу. Метаболізм тварини після оперативного втручання уповільнюється, при цьому вихованець стає менш активним, відповідно краще уникати калорійних і жирних продуктів, які можуть призвести до розвитку ожиріння. Також слідкуйте за порціями та не перегодовуйте кішку. Вага контролюється через харчування.
- Сухі корми з високим вмістом вуглеводів можуть сприяти набору зайвої ваги. Краще вибирати спеціалізовані корми для кастрованих кішок із низьким вмістом вуглеводів.
- Молоко — багато представників сімейства котячих погано переносять лактозу. При цьому ветеринари рекомендують давати тваринам нежирні кисломолочні продукти: кефір, ряжанку, сир.
- Сирі яйця можуть бути джерелом патогенних бактерій і викликати харчове отруєння.
Кожна тварина унікальна, і рекомендації щодо харчування можуть відрізнятися. Тому найкраще проконсультуватися з ветеринаром, щоб розробити індивідуальний план харчування для кастрованої кішки.
Небезпечна їжа для котів
Існує ряд продуктів, які категорично заборонено давати кішкам, оскільки вони несуть загрозу не тільки здоров’ю, але й життю тварини.
Небезпечна їжа для котів:
- шоколад та какао — токсичні для тварин;
- горіхи — становлять небезпеку через великий вміст фосфору;
- гриби — надто важкі для перетравлення;
- авокадо — отруйний для вихованців;
- у цибулі та часнику містяться токсичні для тварин речовини;
- виноград і родзинки — отруйні для домашніх тварин.
Не експериментуйте з вибором продуктів для кішок, орієнтуючись на їхній смак. Тварина не завжди може самостійно визначити, чи підходить їй їжа чи ні. Проконсультуйтеся з ветеринаром, який підбере для вашого улюбленця найкращий раціон з оптимальним вмістом корисних речовин.
Що не можна їсти кошеняті
Правильне та збалансоване харчування відіграє важливу роль у забезпеченні здорового зростання, розвитку та активного життя кошенят. Органи ШКТ малюка ще дуже чутливі до різноманітних продуктів, тому можна легко нашкодити ще доволі слабкому організму навіть малою дозою забороненої їжі.
Слід пам’ятати, що є певні продукти, які категорично не можна давати кошенятам, особливо з нашого столу. Винятком може бути молоко, проте воно має бути нежирним. Ветеринари «дозволяють» давати малюкам козяче молоко з ветаптеки. Також допустимо годувати кошенят нежирними молочними продуктами, відвареною морською рибою без кісток, але не частіше 2-3 разів на тиждень, та спеціалізованими сухими готовими кормами.
Що не можна кошеняті:
- Сире м’ясо і сирі яйця. Сирі продукти можуть містити бактерії, які є небезпечними для здоров’я кошенят.
- Салямі та ковбаси — у них міститься багато спецій, які можуть подразнювати слизову оболонку органів ШКТ у кошенят.
- Продукти на основі какао можуть містити теобромін, який є токсичним для тварин.
- Кістки. Допустимо давати кошеняті хрящі, але тільки коли у тварини вже повністю сформований зубний ряд.
- Каші зазвичай вважаються корисними продуктами для людини, але кошенятам, як і дорослим представникам сімейства котячих, слід давати їх з великою обережністю. Гречка, перловка мають жорстку структуру і можуть бути важкоперетравлюваними для кишечника малюків. Гречка може спричинити алергічні реакції у деяких тварин. Кукурудзяна каша бідна на важливі поживні речовини, що необхідні для зростання кошенят, тому практично не становить жодної харчової цінності.
Пам’ятайте: завжди краще проконсультуватися з ветеринаром щодо відповідної дієти для вашого вихованця та приділяти особливу увагу якості корму.