Ми любимо тварин це — наше покликання

Власники вихованців не завжди звертаються за консультацією та допомогою до ветеринара, коли гнояться очі у собаки, сподіваючись на те, що проблема вирішиться сама собою. Справді, у деяких випадках можна спостерігати, як відбувається процес самоочищення. Зазвичай засохлі скоринки в куточках очей, почервоніння слизової оболонки виникають при попаданні дрібного сміття, і організм тварини може самостійно впоратися з такою проблемою. Однак, при вірусних та хронічних захворюваннях несвоєчасне або неправильно обране лікування може призвести до серйозних наслідків та ускладнень, зокрема, до сліпоти тварини. Тому, якщо ви виявили гній в очах собаки, негайно звертайтеся за допомогою до ветеринара. Щоб викликати спеціалістом додому, дзвоніть за телефоном, вказаним на сайті vet-call24.com.ua.

гнойные выделения в глазах у собак

Причини появи гнійних виділень в очах собак

Гнійні виділення, які з’являються з очей у собаки, можуть свідчити про різні захворювання і не лише. Встановити причину проблеми та точний діагноз, якщо це захворювання, може лише кваліфікований фахівець.

Чому гнояться очі у собаки — найпоширеніші причини:

  1. Попадання стороннього тіла в око тварини: призводить до подразнення та інфекції, внаслідок якої утворюється гній в очах собаки. Слизова при цьому, зважаючи на подразнення, стає червоною.
  2. Якщо вихованець контактує з хімічними речовинами, димом, піщинками та іншими факторами, що викликають подразнення.
  3. Собака може мати алергію на певні корми, пилок, медикаменти, що спричиняє запальну реакцію.
  4. Наявність патогенних мікроорганізмів (грибків та бактерій) в організмі вихованця може призвести до гнійного запалення слизової очей.
  5. Блохи, глисти, демодекоз та інші паразити можуть спровокувати запалення. Згодом з’являються гнійні виділення з очей собаки.
  6.  Сказ, ентерит, чума та інші вірусні захворювання.
  7.  Кон’юнктивіт та хронічні хвороби.

Помутніло, сльозиться і гноїться око у собаки? Не намагайтеся самостійно встановити причину і не поспішайте промивати слизову оболонку відварами лікарських трав або використовувати якісь інші засоби для лікування тварини в домашніх умовах. Ви можете спровокувати поширення інфекції, що призведе до погіршення стану вихованця. Не експериментуйте, а одразу звертайтеся до ветеринара.

Гнояться очі у собаки: супутні симптоми

Супутні симптоми при гнійних виділеннях в очах собак можуть вказувати на наявність патології. Ось деякі з них:

  1. Набряклі повіки.
  2. Почервоніння: наявність крововиливів у ділянці білків. Це, як правило, свідчить про механічне пошкодження слизової оболонки. Супутні симптоми включають печіння та надмірну сльозотечу.
  3. Сверблячка, особливо у місцях утворення скоринок.

зуд у собаки

Поспостерігайте за поведінкою вихованця, звертайте увагу на будь-які зміни, щоб проінформувати про них ветеринара. Про погіршення стану може свідчити апатія, відмова виконувати команди, втрата апетиту. Інші симптоми, такі як блювання, підвищена температура, пронос, запор та здуття живота, також можуть вказувати на проблеми.

Що робити, якщо у собаки гнійні виділення? Допомога у домашніх умовах

Якщо у собаки гнояться очі, то в домашніх умовах до звернення до ветеринара слід виконувати такі дії:

  1. Промити очі: можна використовувати водний розчин фурациліну або чайну заварку. Очі промиваються за допомогою ватного диска, яким проводять від зовнішнього кута ока до внутрішнього.
  2. Область навколо очей потрібно підсушувати паперовою серветкою без аромату. Цю процедуру слід виконувати кілька разів на день або при великому скупченні гною.
  3. Нижню повіку необхідно обробити тетрациклінової маззю 1%. Рекомендується закрити повіку та акуратно масажувати, щоб мазь рівномірно розподілилася.
  4. Щоб вихованець не зміг чіпати очі і стерти мазь, рекомендуємо надіти спеціальний конус на шию тварини.

Це перша допомога, яку ви можете надати вихованцю. Однак, якщо гнояться очі у собаки, чим лікувати тварину надалі, повинен визначати лише лікар.

Коли потрібно звертатися до ветеринара?

Пам’ятайте: самолікування може бути небезпечним, і якщо у собаки гнояться очі, а не тільки відзначається почервоніння слизової оболонки або сльозотеча, це є серйозною причиною для відвідування ветеринара. До інших серйозних причин для необхідності відвідування ветклініки належать:

  1. Якщо очі собаки стають яскраво-червоними.
  2. Вихованця турбує сильний свербіж, з’являються рани від постійного чухання або спостерігаються ознаки сильного подразнення слизової оболонки.
  3. Якщо очі собаки набряклі, спостерігається припухлість повік, тварина страждає від больових відчуттів.
  4. З одного або двох очей собаки виділяється слізна рідина червоного або сірого кольору, що окислилася, або рідина має жовтуватий чи зеленуватий відтінок — це ознаки інфекції.
  5.  Наявність гнійних скоринок в області очей.

помощь ветеринара

Не відкладайте відвідування лікаря, оскільки невирішені проблеми можуть призвести до серйозних наслідків.

Профілактичні заходи

Для запобігання серйозним проблемам зі здоров’ям вихованця власникам собак необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Не нехтуйте необхідністю вакцинацій тварини, які дають змогу запобігти виникненню серйозних і навіть небезпечних для життя захворювань.
  2. Забезпечення повноцінним та гіпоалергенним кормом, багатим на вітаміни, особливо для цуценят, яким потрібне додаткове харчування.
  3. Проведення чотирьох протиглистових обробок протягом року допоможе уникнути інфікування паразитами.
  4. Регулярне видалення сухих скоринок допоможе запобігти розвитку запалень та інфекцій.
  5. Для собак з опуклими очима рекомендується щоденне закапування спеціальної «штучної сльози», щоб запобігти сухості та подразненню очей.
  6. Регулярна стрижка довгої шерсті довкола очей допоможе уникнути подразнення.
  7. Щоденне миття вихованця та чищення підстилки допоможуть запобігти розвитку бактерій та інфекцій.

Для прогулянок з вихованцем вибирайте місця з невеликим скупченням тварин. Не допускайте, щоб ваш собака вступав у конфлікти з іншими особинами, і тим більше неприпустимі бійки, у тому числі і з кішками.