Ми любимо тварин це — наше покликання

Найпоширеніші хвороби вух у собак — це отити, викликані бактеріями, грибками чи алергічними реакціями. Вони завдають значного дискомфорту вихованцю і можуть призвести до серйозних ускладнень. Як розпізнавати хвороби вух, які симптоми на них вказують і як правильно доглядати за тваринами, щоб запобігти виникненню захворювань подібного типу і уникнути розвитку ускладнень — про все це ви дізнаєтеся з цієї статті.

Найпоширеніші хвороби вух у собак

хвороба вух у собак

Существует множество заболеваний, которые могут поражать уши собак, например:

Існує безліч захворювань вух у собак, наприклад:

  • Отит — запалення вуха, яке може бути спричинене інфекцією, алергією, травмою або потраплянням стороннього тіла у вушний канал. Хвороби вух у собак такого типу зустрічаються найчастіше. Симптоми отиту: почервоніння, набряк, біль, виділення, коричнева сірка.
  • Погана гігієна вух у собак часто призводить до розвитку грибкових захворювань. Грибки, розмножуючись у вологому середовищі, викликають запалення, свербіж. Одним із симптомів такої проблеми є неприємний запах.
  • Шкірні захворювання, такі як дерматит та екзема, можуть викликати подразнення та запалення шкіри навколо вуха. Не намагайтеся самостійно лікувати хворобу, проконсультуйтеся із ветеринаром. Якщо ви помітили, що у пса почервоніло вухо, не відкладайте візит до лікаря. Своєчасна діагностика та лікування нададуть можливість уникнути ускладнень.
  • Отодектоз — викликається вушним кліщем. Симптоми: сильний свербіж, неприємний запах. Також можна запідозрити розвиток у тварини отодектозу, якщо ви помітили у собаки у вусі коричневий наліт. Часто така хвороба вражає щенят.
  • Гематоми — скупчення крові у вушній раковині через травми, причому тварина може самостійно травмувати ніжну шкіру, якщо її, через розвиток вушної хвороби, турбує сильний свербіж, і вона починає постійно розчухувати уражене місце. Для усунення проблеми може знадобитися хірургічне втручання.

Якщо ви помітили, що у вашого собаки всередині червоне вухо і тварину турбує свербіж, або спостерігаються коричневі виділення з вух, не поспішайте ставити діагноз. Ці симптоми можуть вказувати на різні захворювання, такі як отит, алергія або вушна короста, та вимагають консультації ветеринара. Самолікування може лише призвести до погіршення ситуації та розвитку ускладнень. Зверніться до ветеринара, який проведе огляд та призначить необхідні аналізи. Телефони спеціалістів вказані на сайті vet-call24.com.ua.

Чому виникають хвороби вух у собак?

розвиток вушних захворювань у собак

Існує безліч факторів, що сприяють розвитку захворювань вух у собак:

  • Порода — собаки з висячими вухами (наприклад, спанієлі, басети) більш схильні до вушних інфекцій через особливості анатомії вуха.
  • Алергічні реакції — на їжу, пилок або укуси комах можуть викликати запалення ніжної шкіри.
  • Бактеріальні, грибкові або паразитарні інфекції можуть вражати зовнішній і середній слуховий прохід.
  • У вухо тварини під час вигулювання, ігор у траві можуть потрапити частки трави, насіння, комахи чи інші предмети, викликаючи подразнення та запалення.
  • Анатомічні особливості — вузькі або довгі слухові проходи можуть ускладнювати вентиляцію та сприяти розвитку інфекцій.
  • Похибки у догляді — часті купання та недостатнє просушування вух, використання невідповідних засобів для гігієни. Постійна вологість створює сприятливе середовище для розмноження бактерій та грибків. Агресивні або не призначені для тварин засоби можуть подразнювати шкіру та викликати запалення.

Травми — ушкодження вушної раковини або слухового проходу можуть стати воротами для інфекції.

Захворювання вух у собак — це комплексна проблема, викликана безліччю факторів. Регулярний огляд, правильна гігієна та своєчасне звернення до ветеринара допоможуть запобігти та ефективно лікувати хвороби подібного типу.

Як лікувати собаці вуха?

лікування вух

Лікування вушних захворювань у домашніх вихованців залежить від причини недуги, чи то інфекція, алергія чи паразити. Хвороби вух у собак потребують точної діагностики, і лише після визначення проблеми, — застосування вушних крапель, антибіотиків чи протигрибкових препаратів, призначених ветеринаром. Пам’ятайте: слід регулярно очищати вуха вихованця, щоб запобігти накопиченню сірки та бруду. Правильний догляд допоможе зменшити ризик розвитку вушних інфекцій.

Як лікувати собаці вуха:

  • Лікування отиту включає використання вушних крапель з антибактеріальною або протигрибковою дією, а також системних антибіотиків або протигрибкових препаратів.
  • При шкірних захворюваннях вух у собак лікар може призначити спеціальні мазі або креми, які знімають запалення та загоюють пошкоджені ділянки шкіри.
  • У разі діагностики грибкової інфекції призначаються препарати, що знищують грибки та відновлюють нормальну мікрофлору вушного каналу.
  • Лікування отодектозу включає використання спеціальних крапель та мазей, які вбивають паразитів та зменшують запалення.
  • При виявленні гематоми може знадобитися хірургічне втручання для видалення крові, що накопичилася, і запобігання повторному запаленню.

Якщо у вас мешкає одразу кілька вихованців, постарайтеся створити такі умови, щоб хворі особини не контактували зі здоровими. Пам’ятайте: терапію підбирає лише лікар, залежно від діагнозу та інших факторів. Призначене ветеринаром лікування повинно проводитись у суворій відповідності до рекомендацій фахівця.

Профілактика вушних захворювань у собак

Щоб запобігти виникненню захворювань вух у собак, слід дотримуватися кількох простих правил:

  • Регулярно оглядайте вуха вашого вихованця на наявність нальоту, виділень чи неприємного запаху.
  • Використовуйте спеціальні розчини для чищення вух, які допоможуть видалити забруднення та запобігти розвитку інфекції.
  • Пам’ятайте: собаки з довгими вухами вимагають особливого догляду. Слідкуйте за їхньою чистотою. Постарайтеся, щоб вуха вихованця завжди залишалися сухими.
  • Уникайте потрапляння води до вух тварин під час купання, оскільки вологе середовище сприяє розвитку інфекцій.
  • Регулярно перевіряйте стан шкіри в області вух, особливо якщо собака має схильність до шкірних захворювань.

Профілактика дозволяє знизити ризик виникнення проблем з вухами як у тварин, які знаходяться на самостійному вигулі, так і у квартирі. Адже навіть при проживанні вихованця в будинку, його вуха все одно піддаються впливу пилу, алергенів та мікробів. Регулярна гігієна, чищення та огляд допоможуть своєчасно виявити будь-які відхилення та запобігти розвитку захворювань.