Лікування піометри у собак та котів на дому в Києві

Економія часу на візиті до ветеринара

Відсутність небажаних контактів

Відсутність стресу від зміни обстановки

Можливість більш детального огляду вихованця

Піометра у кішок і собак — досить часта патологія не кастрованих тварин, особливо якщо їх вік перевищує 6–7 років. Являє собою скупчення гною в матковій порожнині. Захворювання є небезпечним для здоров'я та життя тварини, тому потребує негайного звернення до ветеринара. Лікування піометрів у собак і кішок залежить від загального стану тварини та ступеня розвитку захворювання.

Причини розвитку піометри

Захворювання може розвиватися з ринизки причин, але основна - ендокринний розлад, тобто порушення у роботі статевих залоз. Виникає під впливом гормону прогестерону, що секретується жовтим тілом. Піометр розвивається:

  • після прийому препаратів, що запобігають статевій активності;
  • при дисфункції яєчників, спричиненої полікістозом;
  • після проникнення інфекції через відкриту шийку матки у разі ослаблення імунітету розвивається запалення – ендометрит, а потім, при закритті шийки – піометра внаслідок накопичення гною та продуктів запалення.

Захворювання розвивається, зазвичай, через 2 місяці після течки. При цьому спостерігаються гнійні виділення з матки, здуття живота, часте сечовипускання, спрага тварини. Пізніше при наростанні симптомів з'являються слабкість, апатія, підвищена температура тіла, блювання. "Закрита" піометра - це відсутність гнійних виділень, що значно ускладнює діагностику до візиту до ветеринарної клініки.

Діагностика та лікування піометри у собак і котів

Діагноз встановлюється з урахуванням візуального огляду тварини, збору анамнезу. Під час обстеження у ветеринарній клініці на УЗД виявляються великі роги матки з гнійними накопиченнями. Також знадобиться аналіз крові та сечі за декількома показниками.

Лікування піометрів у кішок і собак здійснюється медикаментозно (консервативний метод) або хірургічно (оперативний). Медикаментозне лікування включає:

  • антибіотикотерапія для боротьби з інфекцією;
  • застосування препаратів статевих гормонів для нормалізації гормонального фону;
  • інфузійна терапія зі зняттям інтоксикації.

Застосування лише антибіотиків не дасть необхідного лікувального ефекту. Адже для видалення вогнища запалення необхідно відкрити шийку матки та вигнати з неї гнійний вміст. Антибіотики ж не мають такої дії.

Консервативний метод лікування використовується у високопородних виробників та молодих тварин, у яких діаметр матки не перевищує 2-2,5 см. Причина – лікування займає багато часу, має високу вартість, а його ефективність багато в чому залежить від концентрації гормонів. Також при запущеній стадії можливі ускладнення у вигляді перитоніту, розриву матки, сепсису, повторного розвитку піометрів у наступний статевий цикл.

Хірургічний метод лікування – це видалення матки та яєчників. Порожниста операція проводиться під загальним наркозом. Вона не є стерилізацією, хоча передбачає видалення статевих органів. При піометрі хірург має справу із запаленим органом - матка за наявності великої кількості гною теж може пошкодитися під час операції, викликаючи перитоніт, сепсис та смерть тварини. При тяжкій піометрі перитоніт може розвиватися і без розриву матки.

У післяопераційний період назначається антибіотикотерапія та інфузійна терапія. Тварина має залишатися під наглядом спеціалістів. Результат залежить від занедбаності захворювання, стану здоров'я тварини, подальшого догляду. Метод лікування (медикаментозний чи хірургічний) обирає лікар, виходячи з особливостей тварини. Скільки коштуватиме лікування піометри також залежить від тяжкості захворювання.

Статті по темі
Що потрібно для кішки, собаки для виїзду за кордон
До подорожей із домашніми улюбленцями потрібно підготуватися заздалегідь. І якщо подорожі всередині країни не вимагають великого обсягу дозволів та документів,…
Перегляди: 573
Детальніше
Як правильно купати кота
Всім відомо, що коти дуже обережні хижаки і уникають будь-якого контакту з водою. Тому перед початком купання краще вивчити це…
Перегляди: 1135
Детальніше
Все про чіпування тварин
Чіпування тварин — це простий спосіб завжди знати, де знаходиться собака або кішка. Чіпування проводять понад 20 років у всьому…
Перегляди: 659
Детальніше
Як відбувається стерилізація кішки
Під час стерилізації кішці видаляють репродуктивні органи. При цьому залишаються яєчники, які виробляють статеві гормони. Про те, як стерилізують кішок,…
Перегляди: 1210
Детальніше