Ми любимо тварин це — наше покликання

Насправді, багато людей мріють про домашнього вихованця. І не завжди зайнятість, відсутність часу на догляд за твариною стають перепоною на шляху до реалізації мрії. Люди просто побоюються того, що кіт або кішка псуватимуть меблі або шпалери, дерти штори і завдаватиме іншої шкоди предметам інтер’єру, які коштують чималих грошей. Такому песимістичному настрою сприяють «жартівливі» відео та фото власників котячих, які вони так охоче виставляють на інтернет-ресурсах. Адже існує безліч способів уникнути такої неприємності. Досвідчені власники домашніх тварин знають, як відучити кота дерти диван і охоче діляться перевіреними на практиці рекомендаціями.

как отучить кота драть диван

Що робити, якщо кіт дере м’які меблі

Якщо кішка дере диван або інші м’які меблі, ні в якому разі не карайте тварину і тим більше не проявляйте агресію. Є кілька методів, які допоможуть запобігти цій небажаній поведінці. Дряпання є природною потребою кішок, проте ви можете навчити їх дряпатися в потрібних місцях і тим самим захистити ваші меблі.

Для початку слід зрозуміти, чому кіт дере шпалери, м’які меблі, штори або інші предмети інтер’єру. Дряпання дозволяє кішкам точити пазурі, розтягувати спину та позначати свою територію. Деякі коти можуть дерти меблі у відповідь на стресові ситуації чи тривожні стани. Це може бути пов’язано зі змінами в навколишньому середовищі, появою нових тварин або людей у будинку, відсутністю уваги або іншими факторами, що викликають тривогу у кота.

кот подрал обои

Ще одна причина такої поведінки — відсутність альтернатив. Якщо у кота немає відповідних місць для дряпання, він може сам організувати собі таке місце. Це може бути диван, м’який стілець і т. д. Сам цей процес — дряпання — приносить тваринам справжнє задоволення і позбавляє нудьги. Однак вам зовсім не варто миритися з таким станом речей. До того ж є багато способів відучити кота чи кішку від шкідливої ​​звички.

Отже, що робити, якщо кішка дере диван або інші м’які меблі:

  1. Використовуйте спеціальні відлякувачі для котів. У зоомагазинах можна знайти спреї, гелі, аерозолі та інші засоби з неприємним для тварин запахом (або смаком), якого вони просто намагатимуться уникати. Нанесіть засіб на меблі та відповідно до інструкції періодично «оновлюйте шар».
  2. Захистіть меблі за допомогою фольги або спеціальних засобів — прозорих накладок або захисної плівки. Вони дозволять запобігти пошкодженню від кігтів. Ці захисні покриття створять фізичну перешкоду між кігтями кота та поверхнею меблів. Фольга не має подібних властивостей, проте при її дряпанні створюється шум, який дуже не подобається котам.
  3. Якщо плануєте завести кішку або кота, і в той же час займаєтеся облаштуванням житла, то купуючи меблі, з’ясуйте у продавця, чи є в магазині оббивка, яка відрізняється стійкістю до дряпання. Асортимент сучасних м’яких меблів включає безліч варіантів такої продукції.
  4. Регулярно обрізайте пазурі своїй кішці за допомогою кігтерізу. Регулярне обрізання кігтів допоможе зменшити їхню гостроту та мінімізувати можливість пошкоджень. Зверніться до ветеринара, щоб навчитися правильно та безпечно обрізати кігті коту.
  5. Доки ваше кошеня або дорослий кіт ще не відучився точити кігті об меблі, намагайтеся обмежити доступ тварини до них. З цією метою закрийте двері або використовуйте спеціальні перешкоди.
  6. Нагороджуйте тварину за позитивну поведінку. Коли ви помічаєте, що кіт використовує кігтеточку замість меблів, похваліть його та винагородіть ласощами чи грою. Це допоможе вихованцю асоціювати правильне місце для точіння кігтів з приємними речами.
  7. Надайте альтернативні місця для точіння кігтів. Розмістіть кілька кігтеточок у різних місцях будинку. Вони можуть бути вертикальними або горизонтальними, їх можна купити в зоомагазинах або зробити самостійно. Розпорошіть на кігті тварини засіб, в якому міститься котяча м’ята, або використовуйте котячий кропив’яний спрей, щоб привернути увагу до них.

Коти, які мають можливість гуляти на вулиці, практично не псують меблі в будинку. Вони можуть сточувати пазурі під час прогулянок, наприклад, об дерева, що ростуть на присадибній ділянці.

Кіт дере шпалери — ефективні методи вирішення проблеми

когтеточка

Що робити, якщо кішка дере шпалери:

  1. Запропонуйте кішці достатню кількість «легальних» місць для дряпання, таких як кігтеточки та дошки для дряпання. Створіть 1-2 місця для дряпання в кожній кімнаті і зробіть їх привабливими для кішки, подряпавши їх самі. Можете використовувати котячу м’яту, щоб зробити місця для дряпання ще більш привабливими для вихованця.
  2. Грайте з кішкою та приділяйте їй достатньо уваги. Часто кішки дряпають меблі через нудьгу або нестачу активності. Приділіть час для ігор з вашою кішкою, щоб вона могла витрачати свою енергію.
  3. Якщо у вас немає можливості присвятити достатньо часу кішці і ви ніяк не можете привчити її до дряпання кігтеточки замість шпалер або меблів, розгляньте варіант привести їй компанію. Кішка перестане страждати від нудьги, оскільки буде зайнята іграми та активним проведенням часу зі своїм компаньйоном.
  4. Каструйте кота. Некастровані коти можуть виявляти агресивнішу територіальну поведінку і дряпати не тільки м’які меблі, але й усе довкола — шпалери, штори, двері, ніжки стільців. Кастрація може допомогти змінити їхню поведінку.

Пам’ятайте, що потрібна послідовність, наполегливість і терпіння, щоб змінити поведінку домашнього вихованця. Будьте терплячими і заохочуйте бажану поведінку у своєї кішки ласощами або власною увагою (грою). Якщо проблеми не вдалося позбутися, ви також можете звернутися до ветеринара або котячого поведінкового фахівця для додаткової допомоги.