Лікування ентериту у собак, цуценят вдома в Києві

Економія часу на візиті до ветеринара.

Відсутність небажаних контактів.

Відсутність стресу від зміни обстановки.

Можливість більш детального огляду тварини.

Одне з найпоширеніших і найчастіше смертельних захворювань у собак — парвовірусний ентерит. Викликається ДНК, що містить вірус із сімейства Parvoviridae. Без своєчасної діагностики та правильного лікування інфекція здебільшого викликає загибель тварин. Особливо від парвовірусної інфекції страждають щенята, у яких ще недостатньо сформовано власний імунітет і вже знижено рівень захисних материнських антитіл. Лікування ентериту у собак вимагає професійного підходу, тому при перших симптомах захворювання слід звернутися до ветеринара.

Шляхи зараження ентеритом та симптоми захворювання

Через стійкість вірусу в навколишньому середовищі шляхів зараження може бути кілька:

  • заражені фекалії (попадання частинок калу в ротову порожнину з вовни заражених собак, предметів побуту, рук тощо);
  • трансплацентарно (передача вірусу від матері через плаценту до плода);
  • через забруднену їжу, воду та ін.

Від моменту зараження до появи перших клінічних симптомів ентериту минає від 4 до 7 днів.

Найчастіше хвороба протікає гостро:

  • тривале та рясне блювання;
  • водяниста або геморагічна діарея;
  • підвищена чи знижена температура тіла;
  • анорексія;
  • апатія;
  • сильний ступінь зневоднення;
  • зниження рухової активності;
  • біль у черевній порожнині при пальпації.

Такими є симптоми кишкової форми ентериту у собак. За відсутності своєчасного лікування собаки, особливо цуценята, гинуть через 72 години після початку захворювання.

Є й інші, складніші форми ентериту. Одна з них — серцева. Найчастіше вона зустрічається у маленьких щенят, а її діагностика утруднена. Виявляється задишкою, блідістю слизових, уповільненням пульсу. Тварини стають млявими та апатичними, рідше неспокійними. Більшість цуценят, у яких вірусний ентерит протікає у серцевій формі, гине. У тих, хто виживає, можуть спостерігатися проблеми із серцем протягом подальшого життя.

Діагностика, лікування та профілактика парвовірусного ентериту у собак

Для визначення попереднього діагнозу є перші клінічні прояви захворювання. Також аналізуються епізоотологічні умови проживання тварини. Для підтвердження діагнозу застосовуються лабораторні методи дослідження:

  • виявлення ДНК вірусу в калі зараженої тварини;
  • застосування експрес-тестів (оцінка імунологічного статусу тварини).

Встановити діагноз ентерит самостійно неможливо. Тому при перших ознаках захворювання необхідно звернутися до спеціалізованої ветеринарної клініки. Також варто врахувати, що клінічні прояви ентериту подібні до ознак інших захворювань, тому кваліфікована допомога тварині необхідна.

Лікування ентериту у цуценят та дорослих собак полягає в наступному:

  • введення полівалентної гіперімунної сироватки та полівалентного імуноглобуліну (на початку хвороби, після 3 днів застосування таких препаратів даремне);
  • симптоматична терапія, спрямована на усунення блювоти та проносу;
  • інфузійна терапія з метою усунення зневоднення.

Лікування призначає ветеринар на основі одержаних результатів дослідження та оцінки загального стану тварини. Під час терапії необхідне жорстке дотримання дієти та питного режиму. Також застосовується вітамінотерапія. Результат захворювання залежить від того, наскільки грамотно було організовано реабілітаційний період із дотриманням рекомендацій ветеринара.

Профілактика парвовірусного ентериту полягає у вакцинуванні тварини. З метою запобігання зараженню майбутніх цуценят за кілька тижнів до запланованої злучки суку також прищеплюють.

 

Статті по темі
Що потрібно для кішки, собаки для виїзду за кордон
До подорожей із домашніми улюбленцями потрібно підготуватися заздалегідь. І якщо подорожі всередині країни не вимагають великого обсягу дозволів та документів,…
Перегляди: 169
Детальніше
Як правильно купати кота
Всім відомо, що коти дуже обережні хижаки і уникають будь-якого контакту з водою. Тому перед початком купання краще вивчити це…
Перегляди: 178
Детальніше
Все про чіпування тварин
Чіпування тварин — це простий спосіб завжди знати, де знаходиться собака або кішка. Чіпування проводять понад 20 років у всьому…
Перегляди: 244
Детальніше
Як відбувається стерилізація кішки
Під час стерилізації кішці видаляють репродуктивні органи. При цьому залишаються яєчники, які виробляють статеві гормони. Про те, як стерилізують кішок,…
Перегляди: 231
Детальніше