Ми любимо тварин це — наше покликання

Якщо ви помітили, що кіт не їсть, не поспішайте панікувати. Не всі випадки зниження апетиту чи відмови від їжі свідчать про розвиток якогось захворювання. Причин такого стану безліч. Дізнатися про них варто кожному власнику кота або кішки. Ви зможете самостійно визначити, у яких випадках зниження апетиту вихованця вказує на серйозну патологію, яка потребує негайного звернення до ветеринарної клініки.

Що робити, якщо кіт не їсть і млявий

Для початку згадайте, які події чи дії передували зниженню апетиту. Найпоширеніші причини відмови домашніх тварин від їжі — це:

  • Вибагливість у їжі. Якщо спочатку тварина була привчена до будь-яких видів продуктів, а потім ви вирішили перевести її на корм або навпаки, зробити це буде важче, ніж у випадку, коли раціон вихованця багатий різними видами їжі, включаючи готовий корм.
  • Стрес. Деякі, особливо скромні та флегматичні особини можуть переживати стрес навіть без особливої причини: поїздка в машині, прихід гостей, різкий гучний шум тощо.
  • Невідповідні умови утримання, низька рухова активність.
  • Переїдання.
  • Хвороби.

Якщо відмова від їжі є єдиною зміною у поведінці тварини і відбулася раптово, можливо причини такого стану криються у зовнішньому середовищі. Варто лише усунути дратівливий чинник, і ваш вихованець прийде в норму. Однак продовжуйте стежити за його станом. Зниження апетиту не повинне позначатися на фізичних показниках кота.

кіт відмовляється їсти

Поступова відмова від їжі та наявність супутніх симптомів може свідчити про порушення в роботі організму, тобто про розвиток будь-якого патологічного процесу, хвороби. Тривожними симптомами, що вимагають негайного огляду та консультації фахівця, є: блювання, зміна характеру випорожнень, загальна слабкість, здуття живота, слизисті виділення з очей і носа, підвищення температури тіла, рясна линька, стрімка втрата ваги, світлобоязнь.

Чому кіт не їсть

Найпоширеніші причини відмови кота від їжі та способи їх усунення:

  1. Вільний доступ до їжі, переїдання, зловживання ласощами. Всі ці причини легко усунути, а режим та дозування їжі відкоригувати. Важливо: частка ласощів у раціоні тварини не має перевищувати 15% від об’єму денної порції.
  2. Зміна раціону. У кормі преміум-класу, а також лікувальному не містяться підсилювачі смаку. Тому перехід на таке харчування викликає певні складнощі, особливо якщо вихованець до цього харчувався сирим м’ясом та кормом економ-класу. Оптимальне рішення: незнайомі коту продукти вводьте до раціону поступово. Змішайте звичний для кішки корм із новим у пропорції 6:1. Вдвічі збільшити дозу нового корму можна буде тоді, коли кіт почне з’їдати всю порцію без залишку. Таким чином, потрібно діяти і надалі, поки остаточно не переведете вихованця на новий корм. З мокрого корму на сухий вихованця перевести легше. Спочатку просто змішуйте гранули з водою за кілька хвилин до їди.
  3. Неналежні умови для їжі — брудні миски, відсутність чистої води.
  4. Гельмінтоз. Симптоми та ознаки зараження глистами: здутий живіт, порушення випорожнень, блювання, погіршення якості шерсті, сльозотеча з очей. Зазвичай до зниження апетиту чи зовсім відмови від їжі призводить запалення кишечника, і навіть шлунка внаслідок інтоксикації продуктами життєдіяльності паразитів. Уникнути таких станів допоможе щоквартальна дегельмінтизація.
  5. Інтоксикація після обробки від паразитів або вакцинації. Це вказує на те, що препарат є надто токсичним. Також не виключені похибки у визначенні дози. Причиною інтоксикації можуть стати такі продукти: шоколад, солона та гостра їжа, виноград. Симптоми, характерні для такого стану: порушення випорожнень, блювання, прискорення серцевого ритму, задишка, відсутність сечовипускання. Обов’язково проконсультуйтеся із ветеринаром. Лікар зможе точно визначити, наскільки серйозним є стан тварини. За бажання або за потреби викликайте ветеринара додому. Номери телефонів для виклику кваліфікованих спеціалістів вказані на сайті vet-call24.com.ua.
  6. Харчова алергія. Реакція виникає внаслідок агресивної імунної відповіді організму вихованця на антигени. Симптоми та ознаки харчової алергії: сльозотеча, почервоніння шкіри, сильний свербіж. Зверніться за консультацією до ветеринара та отримайте рекомендації фахівця щодо вибору гіпоалергенного корму.
  7. Проблеми із зубами. Зниження апетиту у вихованця часто спостерігається в період зміни зубів з молочних на постійні. Також причиною такого стану можуть бути хвороби ротової порожнини. Супутні ознаки: неприємний запах з пащі, підвищене слиновиділення, кровоточивість ясен. Якщо кіт через біль у зубах або їхню втрату в літньому віці не може їсти тверду їжу, переведіть вихованця на котячі консерви та паучі. Слідкуйте за гігієною ротової порожнини тварини. Своєчасно позбавляйтеся каменів, які стають причиною гінгівіту, пародонтиту, пародонтозу та інших патологічних станів.
  8. Зниження нюху — виникає на фоні захворювань верхніх дихальних шляхів. Коли вихованці погано розрізняють запахи, починають їсти гірше або зовсім відмовляються від їжі. Кіт довго обнюхує миску з кормом. Введіть в раціон вихованця котячі консерви або паучі. Такий корм має досить інтенсивний аромат, тому подобається кішкам, що погано відчувають запахи.
  9. Статеве полювання. У 6-10 місяців — у період статевої зрілості кіт стикається зі сплеском гормонів, вся увага тварини зосереджується на пошуку партнера для розмноження. Вихованець може не їсти до 5 діб. Бажання вгамувати голод і спрагу стає другорядним. Не призначених для розведення кішок слід стерилізувати ще до того, як вони стануть статевозрілими особинами. Самців каструють у віці до 1 року. Важливо: гормональна терапія має побічні ефекти — може призвести до збою у роботі щитовидної залози.

До зниження апетиту та відмови від їжі призводять також захворювання різного характеру: цукровий діабет, вірусні інфекції, захворювання нирок, шлунково-кишкового тракту, репродуктивної системи. Незалежно від причини зниження апетиту у вихованця, постарайтеся проконсультуватися з ветлікарем, який зможе оцінити стан тварини та призначити ефективне та безпечне лікування.

кіт не їсть

Що робити, якщо кіт не їсть

Рекомендації фахівців:

  1. Усуньте подразнюючі фактори.
  2. Контролюйте дозування ласощів. Дуже важливо знати міру. Ласощі використовуються виключно для заохочення вихованця за правильні дії, а не як один із прийомів їжі.
  3. Підготуйте корм перед подачею. Вологий корм краще розігріти до кімнатної температури, а сухий для надання їжі більшого аромату розмочити у воді.
  4. Якщо вихованець вибагливий у виборі їжі, не полінуйтеся погодувати його невеликими порціями з рук. Часто тварини сприймають їжу за такої подачі як ласощі.
  5. Організуйте комфортну для вихованця зону годівлі — без зайвого шуму та суєти.
  6. Вільний доступ до їжі слід виключити. Важливо дотримуватись режиму.
  7. За підозри на гельмінтоз обов’язково проведіть дегельмінтизацію.

Слідкуйте за фізичним станом вихованця. Якщо кішка або кіт відмовляється від їжі протягом 2 і більше діб, при цьому ви помітили у тварини ознаки отруєння або будь-якого захворювання негайно зверніться до ветлікаря.