Ми любимо тварин це — наше покликання

Можливо, ви будете здивовані, дізнавшись про те, що акне у кішок на підборідді — досить поширена проблема серед домашніх тварин. Однак із таким явищем стикається кожен 10-й власник тварин сімейства котячих. Не всі господарі кішок вважають у цьому випадку потрібним звертатися до ветеринара, адже чорні крапки чи прищі на морді вихованця не мають жодного впливу на його загальний стан. Проте за умови розвитку патології можливі ускладнення, зокрема приєднання бактеріальної інфекції через шкіру внаслідок порушення її цілісності. До того ж, як показує практика, прищі на бороді у кота чи кішки свідчать про проблеми зі здоров’ям у вихованця, які поки що не проявили себе.

акне у кота

Причини появи акне у котів

На жаль, вченим поки що не вдалося визначити точну причину, через яку у кішок на підборідді, на носі та біля губ з’являється акне. Проте лікарям все ж таки відомо безліч факторів, які можуть спровокувати розвиток хвороби. І з огляду на ці фактори, ветеринари приймають остаточне рішення, як лікувати акне у кішок. Вибір терапії, яка має бути комплексною, залежить від стану імунної системи вихованця, наявності у нього алергії, зокрема, на медикаментозні препарати, хронічні захворювання та, звичайно ж, індивідуальні особливості організму.

Акне у кота на підборідді виникає найчастіше. Існує думка, що причиною цього є постійний контакт цієї зони з рідинами, їжею. Розвитку шкірного захворювання, незалежно від локалізації прищів, сприяють такі фактори:

  • генетична схильність;
  • порушення норм гігієни та умов утримання вихованців — брудний посуд, лежанка, предмети догляду, іграшки тощо;
  • дефекти розвитку волосяних фолікулів та сальних залоз;
  • шкірні захворювання — демодекоз, грибкові ураження, дерматофітії, маласезія, трихофітії;
  • гормональний дисбаланс;
  • стреси;
  • імунодефіцитні стани;
  • алергічні реакції.

Не намагайтеся самостійно усувати на підборідді у кота чорні цятки. Приєднання бактеріальної інфекції може спричинити розвиток запалення з утворенням підшкірних абсцесів, гнійних вогнищ, флегмони та ін. Тільки кваліфікований фахівець зможе встановити причину патології та підібрати ефективну методику лікування. Суворо дотримуйтесь його рекомендацій щодо догляду за вихованцем. Проконсультуватися з ветеринаром можна за телефоном: (097) 653 54 78 або (097) 882 80 05. Щоб викликати спеціаліста додому, скористайтесь сервісом vet-call24.com.ua.

Як проявляється акне — симптоми

Етапи прояву акне:

  1. На ранніх етапах чорні комедони у кішок можна переплутати із звичайними забрудненнями. Характер утворень не виражений і візуально малопомітний. У деяких випадках висипання можуть мати не чорну, а білу верхівку.
  2. Якщо не лікувати прості акне, то згодом вони можуть інфікуватися, виникає запалення, з’являється почервоніння уражених ділянок.
  3. Часто виявляється набряклість зони з акне.
  4. Розвиток запального процесу супроводжується вираженими больовими відчуттями. Можливе виникнення сверблячки. Кішка починає постійно розчісувати шкіру в зоні ураження. При цьому утворюються ранки з формуванням гнійних та кров’янистих скоринок.

Можливі форми патологічного процесу:

  • Поверхневе запалення — зазвичай супроводжується появою чорних цяток. Інші симптоми за такої форми висипань, зазвичай, відсутні.
  • Глибоке запалення — характеризується появою вугрів та гнійників.

Приєднання вторинної інфекції призводить до появи на місці волосяних фолікулів гнійних вузликів, можливе утворення ділянок з облисінням. Подальший розвиток захворювання призводить до порушення загального стану вихованця та появи більш серйозних симптомів та патологій.

Діагностика акне у котів

діагностика акне у котів

Встановити діагноз акне може тільки ветеринар. Лише кваліфікований фахівець здатний виключити інші варіанти небезпечних захворювань та патологій: бактеріальні, грибкові інфекції, зараження блохами, кліщами та ін. Лікар зможе оцінити загальний стан здоров’я тварини та підібрати ефективну терапію.

Лабораторні методи досліджень та діагностики включають:

  • зіскоб шкіри з уражених ділянок для мікроскопії;
  • посів матеріалу для виявлення грибкових спор та бактерій.

При почервонінні, болючому набряку шкіри лікар може призначити біопсію для виключення інших серйозних патологій, до яких належать: лишай, грибкові інфекції, шкірні кліщі.

Лікування акне у кішок — сучасні методики

Деякі власники кішок намагаються вилікувати акне у вихованців у домашніх умовах, причому без попередньої консультації з ветеринаром. Однак навіть фахівець не поспішає ставити діагноз лише на підставі огляду. Для діагностики акне, особливо у складних випадках, застосовуються дослідження, що дозволяють виключити інші серйозні патології. Будь-які терапевтичні методи, які застосовуються навмання, можуть нашкодити вихованцю, а марно витрачений час збільшити ризики розвитку ускладнень.

Догляд за вихованцем, що страждає на акне, в домашніх умовах полягає в щоденному, вкрай обережному митті підборіддя (уражених ділянок) милом з м’якою дією. Для деяких випадків допускається використання хлоргексидину, перекису бензоїлу або інших засобів для чищення. При пустулі лікар може призначити компреси з теплого чаю в пакетиках. Вони допоможуть заспокоїти легені запалення.

Ефективні засоби місцевої терапії при акне у котів:

  • засоби, що пригнічують процес продукування секрету сальних залоз — шампунь Пероксидерм, гель Базірон;
  • протигрибкові креми та гелі;
  • очищуючі шампуні, в яких міститься більша кількість саліцилової кислоти, сірки;
  • антибактеріальні препарати призначені для зовнішнього застосування.

У випадку приєднання вторинної інфекції призначаються:

  • Антибіотикотерапія — препарати у вигляді таблеток або ін’єкцій.
  • Ін’єкції кортикостероїдів.
  • Антибіотики для локального застосування.

Відмінно зарекомендували себе рецептурні шампуні та ополіскувачі. Пам’ятайте: усі засоби повинні використовуватись відповідно до вказівок ветеринара.

Профілактика акне у кішок

Заходи профілактики акне у кішок зводяться до того, щоб дотримуватися правил догляду за тваринами, що особливо стосуються гігієни. Не залишайте посуд вихованця брудним. Пам’ятайте — кішка завжди повинна мати доступ до чистої води. Не забувайте своєчасно чистити котячий лоток.

Ветеринари рекомендують відмовитись від пластмасових мисок. Багато фахівців вважають, що такий посуд сприяє розвитку патогенних мікроорганізмів, на відміну від скляного та керамічного. Слідкуйте за загальним станом вихованця. Інфекції та різноманітні захворювання знижують опірність організму до різноманітних патогенних мікроорганізмів.