Собаки — активні тварини, які чимало часу чимось зайняті: іграми, пошуком цікавих їм предметів, охороною будинку. Усі ці дії пов’язані з фізичною активністю. Тому в більшості випадків, якщо собака п’є багато води, це норма. Однак спрага також може бути одним із симптомів деяких патологічних станів. Тому, якщо ви помітили, що ваш собака п’є багато води, у більших обсягах, ніж зазвичай, краще проконсультуватися з ветеринаром. Фахівець зможе визначити причину посиленої спраги тварини та надасть рекомендації щодо ваших наступних дій.
Собака п’є багато води — норма та патологія
Усі без винятку собаки п’ють чимало рідини. Що ж є нормою для вихованців, які ведуть активний спосіб життя? Причиною для виклику ветеринара може стати споживання води тваринами у кількості понад літр на 10 кг ваги на день (100 мл на 1 кг). Однак, підраховуючи кількість рідини, яку вживає вихованець, враховуйте спосіб життя собаки, а також кліматичні умови. Адже в спекотних країнах, тим більше за відсутності кондиціонера, спрагу викликає банальна спека. У такому разі подбайте про те, щоб облаштувати для тварини прохолодне місце, в якому вихованець зможе сховатися від спеки та перепочити.
Зверніть увагу: у молодих особин та цуценят прискорений метаболізм, тому для них вживання більшої кількості рідини вважається нормою. Вагітні суки, а також у період лактації або тічки п’ють більше води. Такі зміни спричинені перебудовою організму та більшою втратою рідини при виношуванні та вирощуванні потомства. Собака п’є дуже багато води і часто мочиться через збільшення кількості гормонів у крові, і це нормально. При цьому також може спостерігатись підвищення апетиту.
Викликати спрагу може раціон, основою якого є сухі корми. Необхідно забезпечувати вихованця достатньою кількістю рідини. Провокувати спрагу також може їжа зі столу, в якій, як правило, міститься багато солі. Аналогічний ефект викликають і деякі препарати, що посилюють виведення рідини з організму тварини.
Як не дивно, підвищене споживання рідини характерне для певних порід собак, а саме тих, які не мислять своє життя без руху. Особливою активністю відрізняються: хаскі, джек-рассел, маламут, такса та ін. Собаки таких порід обожнюють активні ігри та позитивно реагують на високі фізичні навантаження, тому «приступи спраги» для них — норма, адже рухливі вихованці швидше втрачають рідину.
Якщо собака похилого віку часто п’є воду і мочиться, це може свідчити про проблеми з нирками або сечовидільною системою. Також старий собака може вживати багато рідини через піометр або діабет. Тому не ігноруйте такі зміни у поведінці тварини. Якщо ви помітили, що собака п’є багато води, при цьому об’єктивних причин для таких змін немає, то краще проконсультуватися з фахівцем.
Захворювання, що провокують спрагу у собак
Задаючись питанням — чому собака багато п’є — не виключайте можливість розвитку захворювань, що викликають потребу у вживанні більшої кількості рідини:
- Ниркові патології. Явні ознаки: собака п’є дуже багато води, відчуває часті позиви до сечовипускання, проте не мочиться. Такі симптоми особливо характерні для сечокам’яної хвороби. При цьому у тварини може боліти живіт. Болі виникають у вигляді нападів. І ви можете помітити, що під час таких нападів собака часто дихає, при цьому дихання у неї буде поверховим.
- Діабет. Захворювання часто виникає у вихованців похилого віку. Основні ознаки: підвищення апетиту та спрага.
- Злоякісні новоутворення. Ознаками онкології можуть бути: полідипсія, розлад апетиту, втрата шерсті.
- Інфекційні захворювання — як правило, супроводжуються підвищенням температури тіла, внаслідок такого стану і виникає спрага, а також спостерігається сухість слизових оболонок, яка є ознакою нестачі рідини в організмі.
- Інтоксикація, спричинена отруєнням. Організм намагається самостійно позбутися токсинів, тому й потребує вживання більшої кількості рідини, що компенсує втрати вологи через блювання та діарею.
- Гіперкальціємія — хвороба, при якій відзначається утруднення виведення кальцію з крові. Собака втрачає апетит, у тварини, як правило, виникає пронос, що призводить до суттєвої втрати рідини. Відповідно, у вихованця виникає спрага, таким чином, організм намагається заповнити нестачу рідини.
Виявивши, що собака п’є багато води, ви повинні пам’ятати про те, що спрага — це не завжди норма, і аж ніяк не самостійна хвороба. Вона може бути наслідком виникнення якогось захворювання у тварини і вимагає консультації фахівця, якщо виникає без видимих причин — зміни раціону вихованця, його фізичної активності, зміни пори року на літній період і т. д. У лікуванні будь-якого захворювання важливо якомога раніше поставити діагноз. Тому не зволікайте з відвідуванням лікаря. Ви можете викликати ветеринара додому, зателефонувавши за вказаними на сайті vet-call24.com.ua номерами телефонів. Лікар огляне вашого вихованця, візьме у нього аналізи і, можливо, призначить УЗД органів черевної порожнини та сечостатевої системи. При виявленні захворювання, яке викликає спрагу, лікар використовує комплексний підхід для вирішення проблеми. Терапія ґрунтується не лише на прийомі ефективних лікарських засобів. Собаці призначається спеціальна дієта.
Вода — джерело життя. Щоб ваш вихованець завжди залишався активним і здоровим, подбайте про те, щоб тварина ніколи не страждала від нестачі рідини. У цьому вам допоможуть спеціальні напувалки. Завдяки їм собака завжди має доступ до чистої свіжої води. Дорожні напувалки дуже рятують під час подорожей.