Ми любимо тварин це — наше покликання

Домашній вихованець — не іграшка. Тварина вимагає догляду та турботи. Кожен власник домашнього вихованця повинен знати, як почистити вуха коту чи собаці. Дотримання правил гігієни — один із найважливіших чинників, які грають ключову роль у збереженні здоров’я тварини.

Навіщо коту чи собаці необхідно чистити вуха?

У тварин, що знаходяться в природному середовищі, вушної сірки утворюється не так багато, як у домашніх тварин. Кіт або собака можуть самостійно позбавлятися надлишку виділень. Ви могли неодноразово спостерігати процес, коли вихованець починав активно мотати головою. Таким чином, він і позбавляється надлишку вушної сірки. Однак нерідко виникають випадки, коли через активне утворення виділень, вивести їх природним способом не вдається. Якщо ви будете заздалегідь поінформовані про те, як почистити вуха коту в домашніх умовах, то зможете самостійно виконати дану процедуру догляду без ризику заподіяти шкоду вихованцю. Щодо того, як часто слід вдаватися до таких маніпуляцій, то оптимальним є варіант — раз на два тижні.

як чистити вуха коту

Як почистити вуха собаці, якщо вона не дається

Перед процедурою великого собаку посадіть на підлогу, маленького — до себе на коліна. Ласощі допоможуть тварині відволіктися від процесу. Почніть маніпуляцію з легкого масажу вух.

Способи очищення вух собаки від сірки і забруднень:

  1. Намотайте бинт на палець, змочіть його спеціальним засобом для чищення і використовуйте для видалення сірки, а також забруднень з видимої частини вуха вихованця. З цією метою підійде і ватний диск. Процедуру очищення слід повторити кілька разів. Робіть усі маніпуляції у спокійному стані. Виконувати очищення ватними паличками не можна, оскільки існує реальний ризик просування сірки вглиб вушного каналу або навіть травмування барабанної перетинки.
  2. Більш простий спосіб очищення — використання спеціальних засобів для чищення, які закапуються у вухо. Вставте (неглибоко) кінчик пляшечки у вушний канал собаки та закапайте засіб у кількості — 5-8 крапель. Протягом 30 секунд помасажуйте область біля основи вуха, це дозволить рівномірно розподілити препарат у вушному каналі. Розм’якшена сірка та бруд природним чином вийдуть назовні. Вам лише лишається обережно витерти зовнішній слуховий прохід ватним тампоном. Препарати, що використовуються для очищення, мають протизапальні, антисептичні та антигрибкові властивості. Їх використання дозволяє вирішити відразу кілька завдань та запобігти розвитку патогенної мікрофлори.

як почистити собаці вуха

Як почистити вуха під час прогулянки? Досвідчені собаководи радять обов’язково брати із собою серветки для вух, які дозволять виконувати м’яке та ефективне очищення від забруднень при необхідності.

Як почистити вуха коту в домашніх умовах

Якщо собаки ставляться до цієї процедури більш-менш терпляче, то кішки відверто бунтують і намагаються «захищатися». Якщо тварину правильно не підготувати до проведення маніпуляцій, вона вас просто подряпає. Загорніть кішку в плед таким чином, щоб зовні залишилася лише голова. Також для фіксації тварин можна використовувати спеціальну сумку.

Етапи виконання процедури:

  • Укладіть кішку до себе на коліна. За допомогою вказівного та великого пальця акуратно відкрийте вухо та переконайтеся, що в ньому немає жодних сторонніх предметів. Ви повинні чітко бачити слуховий прохід із внутрішньою поверхнею органу.
  • Однією рукою притримуйте голову кішки, а іншою намотайте бинт собі на палець. Не забудьте заздалегідь змочити його рідиною для чищення.
  • Акуратно протріть видиму частину вуха тварини, видаливши бруд і сірку. Для цього також підійде ватний диск.

Можна спростити процедуру, використовуючи спеціальні засоби для чищення, які мають здатність розм’якшувати сірку. Застосовуються вони так само, як і при чищенні вух собаки.