Економія часу на візиті до ветеринара
Відсутність небажаних контактів
Відсутність стресу від зміни обстановки
Можливість більш детального огляду вихованця
Домашні тварини, які перетинають державний кордон, зобов’язані пройти ветеринарний контроль, який несе важливе значення також для забезпечення здоров’я вихованців та запобігання поширенню хвороб. Тому власникам побратимів наших менших слід заздалегідь подбати про отримання всіх необхідних документів та свідоцтв, щоб безпечно та легально переміщатися з вихованцями через державні кордони. Одним із обов’язкових документів, необхідних для перетину іншої країни з твариною, є міжнародний ветеринарний сертифікат. Однак існує перелік певних вимог та іншої документації, без яких перевезення тварини за кордон неможливе.
Міжнародний ветеринарний сертифікат та інші документи, необхідні для вивезення тварини за кордон
Список необхідних документів, без яких вивезення тварин за кордон неможливе:
- Ветеринарний сертифікат (свідоцтво) форма №1 — необхідно оформити не пізніше ніж за 5 днів до запланованої дати від’їзду. Цей документ є підставою для отримання міжнародного ветеринарного сертифікату, який є необхідним для перетину кордону. Щоб отримати ветеринарне свідоцтво, слід звернутися до державної установи ветеринарної медицини, звичайно ж, за місцем проживання. Ви можете проконсультуватися з нашими фахівцями щодо необхідних для вивезення тварин за кордон документів, порядку їх оформлення та інших питань, які вас цікавлять та які слід вирішити для легального та безпечного перетину кордону. За бажанням або через зайнятість ви можете викликати ветеринара додому, скориставшись сервісом vet-call24.com.ua.
- Міжнародний ветеринарний сертифікат. Документ видається країною відправником. При перетині кордону ветеринарне свідоцтво обмінюється на ветеринарний сертифікат міжнародного зразка, який має бути підписаний державним інспектором ветеринарної медицини країни походження тварини. На території України ці обов’язки виконуються співробітниками Державної служби з безпеки продуктів та захисту споживачів.
Отже, як отримати міжнародний ветеринарний сертифікат? Для оформлення документа слід спочатку отримати свідоцтво ВЕТ-1/ВЕТ-1(СНД) у державній ветлікарні, а потім обміняти його на сертифікат на прикордонному ветеринарному пункті.
Навіщо потрібний сертифікат для вивезення тварини за кордон
Без дотримання певних вимог, отримати міжнародний сертифікат на вивезення тварини з країни неможливо. Чому така суворість? Необхідність дотримання вимог обумовлена кількома важливими факторами:
- Ветеринарні вимоги та контроль забезпечують захист здоров’я тварин. Вони допомагають запобігти поширенню інфекційних хвороб.
- Захист суспільного здоров’я. Деякі захворювання тварин можуть передаватися людині, особливо якщо не дотримуються ветеринарних стандартів. Суворі заходи контролю допомагають запобігти цьому ризику.
- Дотримання міжнародних норм. Міжнародні організації та договори встановлюють стандарти для переміщення тварин через кордони. Дотримання цих норм забезпечує гармонізацію та узгодженість між країнами.
- Суворий ветеринарний контроль також допомагає запобігати контрабанді тварин та забезпечує дотримання законів.
Всі ці фактори роблять ветеринарний контроль обов’язковою умовою для легального перевезення домашніх вихованців через кордон та дозволяють забезпечувати безпеку як тварин, так і суспільства.
Перш ніж планувати вивезення тварини за кордон, переконайтеся, що у вас є всі необхідні документи, включаючи міжнародний ветеринарний сертифікат, і що вихованець здоровий. У разі сумнівів чи питань, щоб переконатися у правильності всіх підготовчих заходів та забезпечити безпеку вашого чотирилапого друга при перетині кордону, найкраще проконсультуватися з ветеринаром.
Заздалегідь подбайте про підготовку спеціального ліцензованого контейнера для перевезення тварини, якщо плануєте перетинати кордон на авіатранспорті. Він повинен відповідати стандартам, встановленим Міжнародною Асоціацією Авіаперевізників (ІАТА), та бути відповідним за розмірами для вихованця, а саме:
- висота контейнера повинна бути достатньою для того, щоб собака або кішка могла стояти в ньому;
- ширина — бути вдвічі більшою за ширину самої тварини;
- довжина — бути достатньою для того, щоб вихованець міг комфортно влаштуватися.
Дно контейнера, в якому перевозиться тварина, має бути покрите спеціальним абсорбуючим матеріалом для зручності чищення та гігієнічності. Необхідно також забезпечити достатню вентиляцію.
Умови отримання міжнародного ветеринарного сертифіката
Отримати міжнародний ветеринарний сертифікат можна тільки при дотриманні певних критеріїв та відповідності загальноприйнятим вимогам, а саме:
- Тварина, яка підлягає перевезенню за кордон, має бути клінічно здоровою.
- В обов’язковому порядку має бути оформлений міжнародний ветеринарно-санітарний паспорт встановленого зразка.
- Слід заздалегідь підготувати документацію про вакцинацію кішки або собаки проти сказу, проведену не раніше ніж за 30 діб до дати отримання ветеринарного свідоцтва.
- Необхідно пройти лабораторне дослідження сироватки крові на наявність антитіл до збудника сказу.
- Дослідження на титр антирабічних антитіл повинне проводитися на зразку крові, не менше ніж через 30 днів після попередньої вакцинації та принаймні за 3 місяці до дати видачі сертифікату.
Для отримання міжнародного паспорта для вихованця необхідно обов’язково провести процедуру чіпування. Цей процес може бути виконаний як у державній, так і в приватній ветеринарній клініці. За допомогою звертайтесь до наших спеціалістів. Замовити послугу «ветеринар додому» можна на сайті vet-call24.com.ua. Інформація, отримана з електронного чіпа, заноситься до міжнародного паспорта вашої тварини.
Примітка: забороняється вивезення неідентифікованих тварин або тварин, які не мають відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів.
Сертифікат для вивезення тварини за кордон має бути оформлений коректно, тому на прикордонному контрольному ветеринарному пункті слід вимагати, щоб ветеринарні фахівці заповнили документ англійською мовою, а для Німеччини німецькою.
Шановні відвідувачі, ви можете оформити у нас міжнародний ветеринарний сертифікат разом з ветеринарним свідоцтвом (форма №1), заощадивши час і сили. Якщо у вас залишилися питання щодо оформлення документів, ми завжди готові проконсультувати вас за телефоном (097) 653 54 78.