Ми любимо тварин це — наше покликання

Напевно, багато собачників не одноразово милувалися видовищем, коли вихованець смакує кісточками. І, швидше за все, в якийсь момент багатьом із власників собак довелося зіткнутися з проблемами, які виникли через споживання їхніми домашніми улюбленцями таких ласощів. Важливо вміти правильно вибирати продукт. І якщо собака проковтнув кістку, слід обов’язково поспостерігати за ним, щоб переконатися в тому, що це не завдасть шкоди тварині. Млявість, кашель, втрата апетиту, поява крові в калових масах можуть бути ознаками пошкодження стінок травного тракту вихованця дрібними, проте гострими часточками кісток. Якщо ви помітили, що тварина погано почувається, негайно вживайте заходів. Ви можете відвезти вихованця на огляд до ветеринара або викликати фахівця додому, зателефонувавши за вказаними на нашому сайті номерами телефонів.

соака проглотила кость

Чим небезпечні кістки для організму собаки

Собака проковтнув кістку — можливі наслідки:

  • Закупорювання товстого кишечника. Неперетравлені кістки можуть забити просвіт кишечника. Зазвичай така проблема виникає, коли ваш песик встиг об’їстися ласощами. Акт дефекації викликає у тварини гострий біль, у калі може спостерігатися кров.
  • Травми горла. Уламки кістки можуть пошкодити слизову оболонку гортані, проштрикнути голосові зв’язки, судини і навіть трахею. Це супроводжується рясною кровотечею. При несвоєчасному наданні допомоги тварина може загинути.
  • Дрібні трубчасті кістки можуть закупорити просвіт шлунка собаки. Вирішити таку проблему допоможе лише хірургічне втручання.
  • Зневоднення, як наслідок безперервного блювання, яке виникає через те, що кістка застрягла в стравоході або шлунку собаки. Сприяє швидкому зневодненню тварини також пронос, яким супроводжується такий стан.
  • Удушення або асфіксія, якщо собака подавилася кісткою і не може відкашлятися.

Одним із найнебезпечніших наслідків того, що собака проковтнув кістку, є внутрішня кровотеча. Гострі краї можуть проштрикнути шлунок чи кишечник тварини. Усунути кровотечу допоможе лише негайне оперативне втручання.

Собака проковтнув кістку — симптоми, що вимагають консультації фахівця

Причини для звернення до ветеринара після вживання собакою кісток:

  • блювання, діарея;
  • тварина відмовляється від їжі;
  • біль у животі;
  • запор;
  • млявість, апатія;
  • собака без зупинки кашляє.

Якщо вихованець страждає від болю в животі, то ви можете спостерігати зміни в його поведінці — собака гарчить або навіть намагається вкусити вас, коли ви робите спроби підняти його або торкнутися живота.

боль в животе у собаки

Які кістки можна давати собакам, а які заборонено

Запам’ятайте: тваринам можна давати лише «правильні» кістки. Адже не всі вони такі корисні та безпечні. Однак правильно обрані ласощі є відмінним джерелом колагену, фосфору, кальцію та інших корисних речовин. У жодному випадку не давайте тваринам варені кістки. Вони стають пухкими і можуть розколюватись на дрібні шматочки. І навіть якщо кістки після тривалої термічної обробки стануть дуже м’якими, від такого продукту краще відмовитися. У кістках у великій кількості міститься желатин, внаслідок чого вони у розжованому стані утворюють у шлунку вихованця щільну грудку. Наслідки такого раціону — запор, біль через неможливість сходити в туалет та інші серйозніші неприємності.

Які кістки можна давати собакам, а які заборонено:

  • Свинячі. Можна давати лише у сирому вигляді, попередньо зрізавши жир.
  • Яловичі. Досить тверді, не жирні. Такі кісточки можна давати собакам.
  • Баранячі. Не рекомендуються до вживання, тому що дуже жирні.
  • Курячі. Дуже небезпечні, при їхньому розгризанні утворюються фрагменти з гострими краями.
  • Індички. Можна давати лише багаті на хрящі шиї.
  • Кролик. Крихкі, давати не можна.

У жодному випадку не можна давати собаці рибні кістки. Вони дуже гострі, часто застрягають у яснах та зубах тварини, і можуть легко травмувати горло.

Що робити, якщо собака з’їв кістку

Як не дивно, ваші дії залежатимуть від виду кісток, які з’їв собака:

  • Курячі. Якщо ви помітили появу у вихованця симптомів ушкодження внутрішніх органів, негайно везіть його у ветклініку на рентген.
  • Риб’ячі кісточки — тонкі і дуже гострі. І хоча вони не перекривають дихальні шляхи і не призводять до задухи, але становлять реальну небезпеку для тварини, оскільки можуть травмувати горло. При цьому вони не помітні на рентгені. Не пропонуйте тварині тверду їжу, оскільки вона може призвести до того, що кістка ще глибше встромиться в тканини або ж надломиться. У такому випадку витягти гострий предмет буде ще складніше. Якщо ви не можете дістати кістку з гортані вихованця самостійно, зверніться за допомогою до ветеринара.
  • Трубчасті кістки — при розгризанні можуть формуватися гострі краї. Можливі ризики:
  1. Інфікування, якщо вбита тварина страждала на інфекційні захворювання.
  2. Асфіксія. Велика кістка може застрягнути в гортані вихованця, що може спричинити труднощі з диханням.
  3. У цуценят може спостерігатися ушкодження емалі молочних зубів, оскільки вона досить крихка.
  4. Частинки кісток із гострими краями можуть поранити стінки внутрішніх органів тварини — шлунка, стравоходу, кишечника.

опасность рыбных костей

Якщо собака з’їв кістку, слід простежити за його поведінкою та станом. Якщо тварина почала кашляти, хрипіти, задихатися, з’явилися блювотні позиви, слід негайно надати їй термінову допомогу. Телефонуйте ветеринару. Він надасть рекомендації щодо ваших дій.

Що робити, якщо собака проковтнув кістку — допомога в домашніх умовах:

  • Огляньте пащу тварини за допомогою ліхтарика. Якщо впевнені, що зможете самостійно дістати кістку, видаліть її, використовуючи пінцет, оброблений спиртом.
  • Якщо у собаки почався кашель з блювотними позивами — маленьких тварин можна взяти за задні лапки та обережно підняти, а великих нахиляють головою вниз. У такому положенні сторонній предмет може вийти самостійно з утвореним під час різкого видиху при кашлі сильним струменем повітря.
  • Якщо собака подавився кісткою та задихається, не може відкашлятися, використовують прийом Геймліха. Притисніть вихованця спиною до себе, зібрану в кулак кисть розташуйте перед грудиною. Зробіть 4-5 різких натискань кулаком у районі діафрагми. Якщо кістка не виходить, негайно вирушайте до клініки.
  • При запорах, здутті живота тварині дають 10 мл олії. Для цього можна використовувати шприц без голки.
  • Після усунення проблеми лікар зазвичай призначає тварині сувору дієту, яка допоможе відновитися пошкодженим стінкам органів шлунково-кишкового тракту.

У жодному випадку не давайте вихованцю проносне і не намагайтеся викликати блювоту! Гострі кінці кістки при цьому можуть ще більше травмувати стінки органів шлунково-кишкового тракту тварини. Полегшити стан вихованця та уникнути ускладнень дозволить своєчасна допомога фахівця.

Як убезпечити собаку. Профілактика

Не відпускайте вихованця одного гуляти надвір. Адже існує висока ймовірність, що допитливий собака намагатиметься погризти всі предмети, що його цікавлять, зокрема, кістки, які знайде в сміттєвому баку. Легше запобігти проблемі, ніж шукати її вирішення.

Якщо хочете потішити собаку смачною кісточкою, ви повинні знати, які саме кістки можна давати вихованцю. Хоча є продукти, які можуть стати відмінною заміною небезпечних ласощів:

  • Яловичі чи баранячі сухожилля, жили.
  • Розрізаний на шматочки яловичий хвіст слід видавати порційно.
  • Яловичі трахеї (горло корови) — повністю складаються з хрящових тканин. Вони багаті на колаген і еластин, і на 100% безпечні для тварини.

искуственные кости для собаки

В якості ласощів можна давати вихованцю молоді баранячі або телячі реберця. Перед вживанням бажано протягом 1-3 днів потримати їх у морозильній камері, це дозволить вбити всі мікроби.