Ми любимо тварин це — наше покликання

Частинки їжі під час годування пристають до поверхні зубів собаки і під дією слини перетворюються на наліт. Його треба вчасно видаляти. В іншому випадку товщина шару нальоту поступово збільшуватиметься. Мінерали, що містяться в слині, також сприяють збільшенню в’язкості нальоту, в результаті чого на зубах формується зубний камінь, який призводить до розвитку патогенної мікрофлори в порожнині рота вихованця. Запалення ясен, кровоточивість, гінгівіт, пародонтит — усі ці наслідки виникають на фоні відсутності лікування. Турбота про гігієну ротової порожнини вашого вихованця дозволить зберегти його здоров’я, а також уникнути несприятливих наслідків патологічного процесу.

як чистити зуби собаці

Як правильно чистити собаці зуби

Щоб чистка зубів не викликала у тварини страх та дискомфорт, привчайте її до гігієнічних процедур ще з раннього віку. Пасти, призначені для людей, для догляду за ротовою порожниною тварин використовувати не можна. Для цих цілей передбачені спеціальні засоби:

  • Зубні пасти без фтору — допомагають швидко позбутися нальоту, розм’якшують мінеральні відкладення.
  • Спеціальні гелі, спреї — надають дезінфікуючий ефект, уворюють на зубах вихованця плівку, яка перешкоджає прилипанню їжі та розмноженню патогенних мікроорганізмів у порожнині рота.
  • Зубні щітки — в асортименті товарів цієї групи представлені варіанти з довгою ручкою та моделі, які можна одягати на палець. Проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем, щоб вибрати оптимальний виріб, враховуючи вік тварин, особливості породи, характеру тощо.
  • Спеціально розроблені ласощі та раціони для собак забезпечують певну подобу чищення зубів щодня і, тим самим, зменшують ризик формування зубного каменю.
  • Спеціальні іграшки для вихованців — оснащуються невеликими виступами, шипами та борозенками, які очищають зуби собаки під час гри.

Незалежно від віку вихованця, до чищення зубів його слід привчати поступово. Перед процедурою заспокойте собаку, підбадьоріть. Спершу краще не використовувати зубну щітку, а нанести трохи пасти на палець. Обережно помасажуйте пальцем зуби собаці, щоб тварина могла звикнути до цього відчуття. При використанні щітки чистіть зуби вихованцю круговими рухами. Особливу увагу приділяйте краю зубів біля лінії ясен. Перед закінченням чищення проведіть щіткою по зубах до центру ротової порожнини. Це допоможе видалити знятий зубний наліт. Щодо систематичності виконання чищення, то процедуру слід проводити не рідше одного разу на тиждень.

методи чищення зубів собаці

Методи чищення зубів у ветеринарній клініці

Якщо ви виявили у вихованця симптоми наявності зубного каменю, поспішайте звернутися за консультацією до фахівця. Основними ознаками розвитку патологічного процесу є:

  • Потемніння зубів, утворення коричневого нальоту біля ясен.
  • Неприємний запах із пащі.
  • Зниження апетиту. У занедбаних випадках — відмова від їжі. Вихованець відмовляється навіть від улюблених ласощів.
  • Апатія, відмови від ігор з іграшками.
  • Вихованець часто тре морду лапами, трясе головою і поводиться таким чином, ніби йому щось заважає в роті.
  • Під час пережовування їжі собака часто жує на один бік.
  • Набряк, почервоніння ясен, кровоточивість — явні ознаки гінгівіту та пародонтиту.

Ігноруючи проблему, власники вихованців будуть рано чи пізно змушені звернутися до фахівця. У запущених випадках тварині знадобиться чищення в умовах клініки. Найбільш ефективним способом є видалення каменю ультразвуком. Процедура проводиться під седацією. Медичні маніпуляції дозволяють очистити зуби від зубного каменю та нальоту. Під час процедури також здійснюється санація антисептиками та полірування зубів спеціальною пастою.