Не завжди причиною апатії тварини, відсутності інтересу до гри є хвороба. Така поведінка характерна для домашніх вихованців у гарячу пору року, особливо для кішок довгошерстих порід. Однак, все ж таки не варто нехтувати жодною з ознак можливої хвороби тварини. Адже рання діагностика може допомогти запобігти погіршенню стану вихованця та ускладненню захворювання. Як зрозуміти, що кіт захворів? Про початок розвитку патологічного процесу в організмі тварини можуть свідчити зміни в поведінці вихованця, переваги щодо конкретних харчових продуктів, коливання ваги та ін. За найменшої підозри проконсультуйтеся з ветеринаром. Номери телефонів спеціалістів вказані на сайті vet-call24.com.ua.
Як зрозуміти, що кіт хворіє — ознаки, на які варто звернути увагу
Є кілька ознак, які допоможуть вам зрозуміти, що кішка погано почувається. Однак ви повинні розуміти, що поставити точний діагноз може лише фахівець — ветеринарний лікар. Вказувати на те, що ваш кіт хворий можуть деякі загальні ознаки:
- Змінена поведінка. Хворий вихованець у більшості випадків стає млявим, малоактивним, не виявляє інтересу до ігор.
- Зміни в апетиті та харчових уподобаннях. Якщо ваш кіт раптово перестав їсти або, навпаки, почав їсти набагато більше звичайного, це може вказувати на проблеми зі здоров’ям.
- Зміни у поведінці догляду за шерстю. Коти — дуже акуратні тварини. Вони ретельно доглядають за своєю шерстю. Якщо ви виявили, що кіт нехтує доглядом, а на шерстяному покриві з’явилися нерівності, горбики, це може свідчити по те, що тварина погано себе почуває.
- Зміни у сечовипусканні та дефекації. Зверніть увагу на будь-які зміни в частоті, об’ємі або консистенції сечі або калу вашого вихованця.
- Блювота, пронос чи запори. Такі ознаки можуть свідчити про отруєння (неякісним кормом, простроченою їжею, засобами для обробки рослин та ін.), а також розвиток низки захворювань органів шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок та ін.
- Зміни у диханні. Утруднене дихання, чхання, інтенсивні виділення з носа, кашель — найпоширеніші симптоми, що виникають при захворюваннях інфекційного характеру, які вражають органи дихальної системи.
- Зміни у зовнішності — набряки, виразки, висипання, почервоніння на шкірі, погіршення стану шерсті, утворення залисин, лупа.
- Зміни ваги. Якщо ваш кіт різко схуд чи набрав вагу без видимих причин, це може бути пов’язане з розвитком захворювання.
Спостерігайте за тим, скільки води вживає ваш вихованець. Стандартна кількість рідини для кота становить 100 мл на кожні 2 кг ваги. Кішка вагою близько 5 кг випиватиме за день приблизно чашку води.
Потреба рідини у вихованця може змінюватися залежно від температури навколишнього середовища, виду вживаного корму (при годівлі сухим кормом потреба у рідині більша). Різкі зміни у звичках тварини мають насторожити господаря. Якщо ваша кішка почала швидко спустошувати миску з водою, що відрізняється від її звичайної поведінки, це може вказувати на можливу наявність діабету, хронічної ниркової недостатності або гіпертиреозу.
Якщо тварина п’є мало, це може вказувати на можливі проблеми зі шлунком або іншими органами. Однак іноді відмова від пиття може бути пов’язана з котячою вибірковістю, а не з хворобою. У такому випадку власнику необхідно організувати для свого вихованця правильне місце для пиття. Використовуйте металеву або керамічну миску, оскільки пластик може накопичувати запахи. Також слід регулярно ополіскувати миску, щоб уникнути накопичення бактерій. Тримайте миску подалі від лотка та годівниці, тому що деякі кішки просто не люблять пити поряд з місцем, де вони їдять або використовують туалет.
Як дізнатися, що кішка захворіла
Якщо вас цікавить те, як зрозуміти, що у кішки щось болить, зверніть увагу на такі моменти:
- У вихованця неприємно пахне з рота. Різкий гнильний запах із рота кошеня може вказувати на можливі проблеми з нирками або печінкою, захворювання, що вражають шкіру навколо рота, діабет. Часто причина несвіжого дихання пов’язана із запаленням ясен. Важливо звернути увагу до додаткові симптоми. Наприклад, деякі кішки можуть відмовлятися від твердого корму і жувати повільніше, ніж зазвичай. Щоб запобігти запаленням, ветеринари рекомендують щодня чистити зуби кішці з використанням спеціального гелю, який допомагає видаляти наліт, що сприяє розвитку захворювань.
- На тілі кота з’явилося незвичайне ущільнення. Увага: наявність таких новоутворень може бути ознакою раку. Тому не відкладайте візит до лікаря. Завдяки ранній діагностиці деякі види пухлин успішно лікуються.
- Інтенсивні виділення з очей та носа тварини можуть бути ознакою алергічної реакції на подразники. Блохи також можуть викликати алергійне роздратування зі схожими симптомами.
- Кішка не дає себе гладити, проте, намагається привернути вашу увагу безперестанку нявкаючи, не може всидіти на місці, постійно, але безрезультатно ходить на лоток. Це серйозні ознаки можливого розвитку захворювання! Вони можуть свідчити про кишкову непрохідність. У вихованця в даному випадку сильно болить живіт. Кішка страждає, причому її стан може швидко погіршуватися.
Будь-яка з вищеперелічених ознак вимагає вашої уваги. Не нехтуйте необхідністю консультації з фахівцем. Ветлікар зможе точно визначити, чи захворів ваш вихованець і чи варто турбуватися.
Що робити, якщо є підозри, що кіт захворів
Якщо у вас є підозри, що ваш вихованець захворів, не відкладайте візит до ветеринара. За бажанням ви можете викликати лікаря додому, скориставшись сервісом vet-call24.com.ua.
Намагайтеся записати всі симптоми та зміни, які ви помітили у вашого кота. Це допоможе ветеринарному лікарю отримати повнішу картину про стан здоров’я тварини. Надайте повну медичну історію. Якщо ваш кіт раніше відвідував ветеринара або має якісь хронічні захворювання, важливо проінформувати про це лікаря.
Забезпечте вихованцю комфортні умови утримання, піклуйтеся про нього. Хворому коту може знадобитися додатковий догляд та підтримка. Не намагайтеся лікувати тварину самостійно. Дотримуйтесь рекомендацій ветеринара. Лікар призначить необхідні дослідження, поставить на їх підставі заключний діагноз та підбере лікування.