Оформлення ветеринарного паспорта вдома в Києві

Економія часу на візиті до ветеринара.

Відсутність небажаних контактів.

Відсутність стресу від зміни обстановки.

Можливість більш детального огляду тварини.

Будь-якому домашньому улюбленцю, як і людині, потрібен документ. І як посвідчення особи, у собаки, кішки, цуценя, кошеня або іншої тварини виступає, крім родоводу, ветеринарний паспорт.

Що таке ветеринарний паспорт

По суті — це санітарний документ, що містить інформацію як про тварину, так і про її власника. А також дані про вакцинації, дегельментизацію, інформацію про маніпуляції з обробки від кліщів та чіпування. Основна функція ветеринарного паспорта на сьогодні — зберігання інформації про введені вакцини, а також нагадування власнику про графік обробки улюбленця від зовнішніх та внутрішніх паразитів.

До ветеринарного паспорта ветеринаром та власником вноситься вся необхідна інформація про стан здоров'я тварини, про те, що вона знаходиться у добрій формі, міститься графік щеплень. Паспорт заповнюється протягом усього життя тварини. За своєю суттю, це медична карта, подібна до тієї, яка є у людини в поліклініці.

Купити ветеринарний паспорт можна у зоомагазинах, ветеринарних клініках.

 

1181751494 veterinarnij pasport 2018

Навіщо потрібен ветеринарний паспорт

Є декілька причин оформити паспорт для собаки або ветпаспорт для кота. Насамперед це:

  • контроль проведення вакцинування вихованця від сказу та інших хвороб, обробки від паразитів, проведення дегельмінтизації;
  • участь у виставках;
  • можливість перевезення тварини — у поїзд чи літак вас не пустять без цього документа;
  • як доказ власності даної тварини, що саме ця тварина належить вам у разі крадіжки або втечі;
  • для пред'явлення на перетримку — без ветпаспорта мало хто візьме вашого улюбленця;
  • для можливості займатися племінним розведенням породистих тварин.

А ще ветпаспорт виконує функцію страховки власника від укусу улюбленцем сторонньої людини. Інформація про проведення вакцинації від сказу заспокоїть потерпілого — не буде потреби проводити дороге лікування, і вбереже господаря від багатьох неприємностей.

Чи обов'язковий ветпаспорт

У законодавстві нашої країни немає обов'язкових вимог щодо оформлення таких паспортів. Більшість свійських тварин живе без них. Але є випадки, коли це свідчення просто необхідне. Оформити ветпаспорт краще заздалегідь, щоб не гаяти час, коли ветеринарний паспорт може знадобитися. Крім того, це якась пам'ятка для самого власника про те, що настав час везти тварину на щеплення або інші процедури.

Які ще документи бувають у тварин

Перші документи власник тварини отримує від заводчика, або від притулку, якщо тварина отримує будинок з перетримки. Офіційно, продавець має надати договір купівлі-продажу та метрику.

Але не кожен заводчик здатний надати такі папери тільки якщо людина офіційно займається племінним розведенням. Якщо улюбленець братиме участь у племінних в'язках та виставках, ви зможете оформити і родовід.

Часто тварини знаходять будинок саме з вулиці. Про жодні метрики і родовід тут не йдеться — головним документом стає ветеринарний паспорт.

Як оформляється ветпаспорт та яку інформацію він містить

Вперше ветеринарний паспорт оформляється ветеринарним лікарем під час первинної вакцинації тварини. Це має відбуватися у державній чи приватній клініці, що має ліцензію на цей вид діяльності. Інформація, що вноситься у ветпаспорт, має бути засвідчена підписом лікаря та печаткою клініки. Без цього паспорт не матиме жодної юридичної сили за його пред'явлення.

Якщо тварина придбана в розпліднику, то до того моменту, коли її можна буде забрати, паспорт із внесеними щепленнями та іншими даними у нього вже має бути готовим. Заводчик просто передасть його вам разом із рештою документів на тварину.

Ви можете самостійно купити паспорт у ветеринарній аптеці чи зоомагазині. Заповнити інформацію можна без лікаря. Але юридичну силу та законність документ отримує, коли лікар поставить підпис та печатку.

Отже, які дані вносяться до ветеринарного паспорта домашнього улюбленця.

Насамперед він містить загальні відомості:

  • ПІБ власника;
  • адреса;
  • контактний телефон;
  • порода;
  • стать;
  • кличка;
  • забарвлення вовни;
  • особливі прикмети;
  • тавро або номер електронного чіпа (якщо є).

Потім вносяться спеціальні відомості про здоров'я, щеплення, перенесені захворювання конкретної тварини. Це:

  • етапи обробки тварини від паразитів;
  • виконання вакцинації від сказу;
  • періоди дегельмінтизації;
  • проведення вакцинації від основних захворювань;
  • дані про в'язки — дата, ім'я партнера, тривалість вагітності, відомості про пологи, кількість народжених щенят або кошенят.

Також вказують колір очей, чи тварина стерилізована, наявність хронічних захворювань.

У графах про щорічну вакцинацію мають бути прописані дати проведення процедури, вклеєна наклейка під назвою вакцини, яку лікар знімає з препарату. Там же проставляється друк клініки та підпис лікаря, який проводив процедуру.

Усі дані мають бути записані розбірливо, сторінки заповнюються друкованими літерами, без помилок і помилок.

Обов'язково контролюйте внесення даних до ветпаспорту, наявність усіх необхідних реквізитів у ньому — адже через помилки заповнення документ можуть визнати недійсним.

Для того, щоб отримати паспорт тварини, можна викликати лікаря додому без обов'язкового відвідування клініки. Ціна документа залежатиме від терміновості видачі. Зазвичай вартість загальна із вакцинуванням.

Так, немає значення, звідки саме у вас з'явився ветеринарний паспорт. Головне, щоб його правильно заповнили.

Міжнародний ветеринарний паспорт

Ще з 1 серпня 2019 року міжнародні перевезення вихованців почали проводити лише за паспортами встановленого зразка. Внутрішні українські паспорти на тваринах та документи, видані у приватних клініках, втратили юридичну силу під час перетину кордону.

Щоб паспорт на кордоні точно відповідав усім вимогам закону, важливо, щоб його було заповнено за єдиною формою бланка ветеринарно-санітарного паспорта на кота чи собаку. Таку форму затверджено наказом Мінагрополітики від 26.10.2017 №578.

Згідно з цим наказом, міжнародний паспорт видається на підставі:

  • огляду тварини;
  • діагностичних досліджень;
  • профілактично-лікувальних обробок;
  • вакцинації.

 

 26 700x500 0 2

Прикордонні служби допустять заповнення документів на перевезення тварини, якщо паспорт буде оформлений за цими вимогами.

Відмовити в отриманні міжнародного документа на вихованця можуть з наступних причин:

  • недотримання графіка вакцинації та санітарної обробки;
  • відсутність документів, що підтверджують безпеку місцевості, з якої походить тварина;
  • карантин вихованця за показаннями.

Дія такого паспорта — на все життя тварини. Але за умови, що всі щеплення та обробки проводяться вчасно за графіком.

Популярні питання про ветеринарний паспорт

Як виглядає ветеринарний паспорт

Ветеринарний паспорт — невелика книжечка, де обов'язково зазначено країна видачі, географія дії: або внутрішній, або міжнародний. В останньому випадку назва документа написана англійською мовою. Усередині книжечки є спеціальні розділи для всіх процедур, щеплень, дегельмінтизації. На першій сторінці ставиться друк ветеринарної клініки та підпис лікаря.

Порядок видачі ветеринарного паспорту

Для отримання ветеринарного паспорта зверніться до ветеринара, який проведе огляд тварини, поставить необхідні віком вакцини, порекомендує періодичність обробки від внутрішніх і зовнішніх паразитів. Так, отримана книжечка вже міститиме інформацію про первинні процедури.

Якщо ви берете тварину у заводчика, він повинен передати її вам із уже готовим паспортом, першими щепленням та дегельмінтизацією. Тут же будуть зазначені будь-які патології чи відхилення, якщо на первинному огляді ветеринар їх виявив.

Як заповнити ветеринарний паспорт

Заповнення ветеринарного паспорта — завдання лікаря вашого вихованця. Ви можете вказати прізвисько, дані власника, а також вклеювати назви препаратів у майбутньому, якщо улюбленець захворів і потребує тривалого прийому ліків. Решта інформації заповнюється лікарем.

Підвид тварини записується так: «собака» — навіть якщо це пес, «кішка» — навіть якщо кіт. Якщо сумніваєтеся — порадьтеся з ветеринаром чи залиште заповнення до прийому вашого улюбленця у лікаря. Без первинного огляду заповнити основну інформацію все одно не вийде.

Вимоги до фото на ветеринарний паспорт

Фото робиться на повний зріст, бажано на однорідному тлі. Фото на природі або в місті зазвичай надто деталізовані для невеликого розміру і розглянути особливості зовнішності вихованця складно. Розмір зображення стандартний: 40х50 мм. Постарайтеся зняти собаку або кота так, щоб його було видно від лапок до холки.

Що має бути у ветеринарному паспорті

Лікар заносить у документ усі дані про кішку або собаку:

  • кличка;
  • дата народження;
  • тип породи;
  • забарвлення;
  • особливі прикмети;
  • стать;
  • номер родоводу та картки;
  • номер бирки, мікрочіпа;
  • дата імплантації мікрочіпа.

Графи про дегельмінтизації, щеплення, огляди та препарати заповнить ветеринар під час проведення цих процедур.

Які щеплення потрібні для виїзду за кордон

У міжнародному ветеринарному паспорті обов'язково має бути зазначено, що тварина отримала щеплення від сказу, чумки, гепатиту. У багатьох країнах потрібна профілактика вірусного ентериту, лептоспірозу. Уточнити повний перелік захворювань, від яких потрібно зробити щеплення, можна на сайті посольства тієї країни, куди ви прямуєте.

Як у ветпаспорт записується щеплення

Ветеринарний лікар, який поставив щеплення, повинен поставити свій підпис, вказати дату, внести інформацію про препарат та наклеїти спеціальну наклейку з інформацією про вакцину — вона постачається до кожної вакцини виробником.

 

Вакцинація

Найменування

Ціна, грн.

1. Оформлення ветеринарного паспорту

150,00

2.Вакцинація котів:  

 

  • Біофел PCH (Чехія). Вакцина інактивована проти панлейкопенії, каліцівірусної інфекції та герпесвірусної інфекції котів та кішок.

450,00

  • Біофел PCHR (Чехія). Вакцина проти панлейкопенії, кальцівірусу, герпевірусної інфекції та сказу

500,00

  • Нобівак трикет тріо.  Комбінована жива вакцина проти вірусного ринотрахеїту, каліцівірусної інфекції та панлейкопенії кішок, (Нідерланди)

580,00

  • Дефенсор. Вакцина для профілактики сказу у собак та котів (США)

350,00

  • Біокан R. Вакцина для профілактики сказу у собак та котів (Чехія)

300,00

3. Вакцинація собак :

 

  • Вангард 5/L Plus. Для профілактики чуми м'ясоїдних та інфекційного гепатиту, аденовірозу, парагрипу, парвовірусного ентериту та лептоспірозу.  (США)

550,00

  • Дурамун Plus 5л4. Вакцина для активної імунізації собак проти чуми собак, аденовірусу (тип 2), парвовірусу (тип CPV/CPV-2b), парагрипу, лептоспірозу. (США)

550,00

  • Дефенсор. Вакцина для профілактики сказу у собак та котів (США)

350,00

  • Біокан R. Вакцина для профілактики сказу у собак та котів (Чехія)

300,00

Статті по темі
Що потрібно для кішки, собаки для виїзду за кордон
До подорожей із домашніми улюбленцями потрібно підготуватися заздалегідь. І якщо подорожі всередині країни не вимагають великого обсягу дозволів та документів,…
Перегляди: 572
Детальніше
Як правильно купати кота
Всім відомо, що коти дуже обережні хижаки і уникають будь-якого контакту з водою. Тому перед початком купання краще вивчити це…
Перегляди: 1135
Детальніше
Все про чіпування тварин
Чіпування тварин — це простий спосіб завжди знати, де знаходиться собака або кішка. Чіпування проводять понад 20 років у всьому…
Перегляди: 659
Детальніше
Як відбувається стерилізація кішки
Під час стерилізації кішці видаляють репродуктивні органи. При цьому залишаються яєчники, які виробляють статеві гормони. Про те, як стерилізують кішок,…
Перегляди: 1210
Детальніше