Економія часу на візиті до ветеринара.
Відсутність небажаних контактів.
Відсутність стресу від зміни обстановки.
Можливість більш детального огляду тварини.
Кастрація кота — це хірургічне втручання, яке знижує статеву активність тварини. Стерилізувати кота можна починаючи з 7 місячного віку. Для дорослих тварин обмеження — лише непереносимість анестезії.
Особливості процедури стерилізації та кастрації котів
Стерилізація кота передбачає видалення сім'яників та перев'язку насіннєвого канатика. Процедура виконується під загальним чи місцевим наркозом. Її тривалість — від 10 хвилин до півгодини.
Під час проведення процедури лікар збриває шерсть з області мошонки, робить невеликий надріз та проводить кастрацію.
Операція проводиться у молодих котів, які ще не встигли набути сексуального досвіду. Дорослих тварин також можна каструвати. Якщо вони мали контакт, то після стерилізації сексуальне бажання слабшає, але не зникає.
Щоб знизити ризики можливих ускладнень від кастрації, необхідно підготувати тварину:
- Дегельмінтизація. За 14 днів до процедури коту дають глистогінний препарат. Навіть якщо тварина не має жодних симптомів паразитарних захворювань, вони все одно можуть бути в організмі. Якщо після процедури з фекаліями починають виходити паразити, глістогінну терапію продовжують.
- Огляд. Каструвати дорослого кота можна тільки, якщо тварина здорова. Під час огляду можна виявити захворювання у латентній формі. Гостру інфекційну патологію слід вилікувати до хірургічного втручання. Хронічні захворювання є протипоказанням до стерилізації, якщо функція органів збережена.
- Дослідження. Крім огляду, у котів беруть кров та сечу на аналіз. Дуже важливо провести повноцінне обстеження серцево-судинної системи. Для цього виконують ЕХОКГ, ЕКГ.
- Зважування. Доза наркозу розраховується за вагою тварини. Безпосередньо перед тим, як стерилізувати тварину, її потрібно зважити — це роблять за добу до операції.
- Дієта. За 12 годин до процедури тварина не повинна нічого їсти, інакше наркоз може не вплинути.
Кастрацію можна проводити вдома — для цього достатньо викликати лікаря до Києва. Лікар візьме всі необхідні інструменти та препарати для виконання стерилізації. Вартість включає виклик лікаря додому, анестезіологічне забезпечення та саму процедуру. Щоб операція коштувала недорого, уточніть у лікаря можливі знижки.
Догляд за твариною після кастрації
Крім стерилізації, ветклініка надає власникам рекомендації щодо подальшого догляду за тваринами.
Коти після стерилізації вимагають особливої уваги:
- Відразу після процедури покладіть тварину в тепле та зручне місце. Це може бути ліжко або диван. Краще не використовувати для цього стільці та крісла — коли кіт прийде до тями, він захоче зістрибнути звідти. Але у тварини ще можуть бути проблеми з координацією.
- Легка їжа. Для тварин на штучному годуванні є спеціальні корми, які слід давати протягом кількох днів після операції. Якщо тварина на природному годуванні, краще підійде відварений нежирний птах і каші.
- Турбота. Операція — це стрес для тварини. Після неї не потрібно намагатися активно грати з котом. Краще його погладити та показати, як сильно люблять його власники.
- Нашийник. Шви після операції доставляють дискомфорт тварині. Кіт захоче вилизати це місце. Шорсткий язик може пошкодити рану, а бактерії з ротової порожнини призвести до інфікування.
Увага! Щоб запобігти розвитку сечокам'яної хвороби, слід виключити з раціону кота рибні страви. Годувати тварину можна нежирним м'ясом та птицею.
Ветеринарна клініка може запропонувати виконати кастрацію дешево за рахунок знижок та акційних пропозицій. Дізнатись, скільки коштує втручання, можна по телефону. Ціна включає огляд, кастрацію та рекомендації щодо подальшого догляду.