Видалення пухлин молочних залоз на дому у Києві

Економія часу на візиті до ветеринара

Відсутність небажаних контактів

Відсутність стресу від зміни середовища

Можливість більш детального огляду вихованця

Ущільнення в ділянці живота у кішок і собак — одна з найчастіших причин звернення до ветеринарного онколога. Як правило, ці утворення є пухлинами молочних залоз. До захворювання найчастіше схильні тварини літнього віку (старше 7–8 років), але й молоді кішки та собаки також не є винятком. До групи ризику входять не кастровані суки та кішки. Серед котів та кобелів така патологія теж трапляється. Утворення можуть бути доброякісними та злоякісними. Постановка діагнозу «рак» потребує подальшого видалення пухлини молочної залози у собак або кішок.

Причини утворення пухлин молочної залози

Пухлини молочних залоз у тварин найчастіше виникають у результаті гормональних збоїв в організмі. Кастрація (видалення матки, яєчників, сім’яників незалежно від статі тварини) є основним профілактичним заходом. Якщо операцію було проведено до першої тічки, то ризик утворення патологічних процесів у молочних залозах знижується до 0,5%. Кастрація після першої тічки знижує ймовірність розвитку раку до 8%, після другої — до 26%, а після третьої вже не має профілактичного впливу.

Новоутворення у молочних залозах можуть виникати з таких причин:

  • тяжкий гормональний дисбаланс у самців;
  • систематичне застосування препаратів, що пригнічують статеву активність;
  • хибні вагітності у сук, під час яких молочні залози збільшуються в розмірах і в них починається вироблення молока, розвиваються мастити, мастопатії та інші патологічні процеси;
  • ожиріння у тварини.

Головна небезпека злоякісних пухлин — їхня висока здатність до метастазування. Видозмінені клітини разом із кровотоком та током лімфи поширюються в інші органи та вражають їх. Видалення пухлини молочної залози у кішки чи собаки не завжди запобігає процесу її поширення.

Симптоми пухлин молочних залоз у кішок та собак

Початок захворювання пропустити досить просто, особливо у тварин із густою шерстю. На ранніх стадіях онкології при погладжуванні живота можуть прощупуватись невеликі ущільнення або підвищена температура в області молочних залоз. З сосків, як правило, спостерігаються виділення — прозорі, червоного або жовтуватого відтінків.

На пізніших стадіях новоутворення вже мають великий розмір, часто покриваються виразками, мають неприємний запах і виділення. Власник тварини повинен негайно звернутися до лікаря для встановлення точного діагнозу та призначення лікування.

Лікування пухлин молочних залоз у кішок та собак

Тактика та вартість лікування пухлин молочних залоз у кішок та собак залежить від стадії захворювання, загального стану здоров’я вихованця, наявності супутніх захворювань та інших факторів:

  • 1 та 2 стадії (розмір новоутворення від 1 до 3 см, метастази відсутні): рекомендується мастектомія — операція з видалення молочної залози. Залежно від розміру та розташування пухлини (одна залоза або з двох сторін) мастектомія у кішки або у собаки може проводитися в кілька етапів — втручання досить об’ємне, болюче, потребує запасу шкіри, щоб стягнути краї рани. Рекомендується одночасна кастрація тварини.
  • При 3 та 4 стадії пухлинного процесу (новоутворення 5 і більше 5 см, метастазування в лімфатичні вузли або віддалені органи) лікування розробляється з урахуванням індивідуальних особливостей тварини та перебігу захворювання.
  • У випадку неможливості проведення операції або діагностики певного виду раку призначається хіміотерапія. Протокол лікування ветеринар-онколог підбирає індивідуально.

У клініці vet-call24.com.ua мастектомія у собак та котів проводиться досвідченими фахівцями. Ви можете цілодобово звернутися за допомогою для ваших вихованців. Дізнатися, скільки коштує огляд, різні діагностичні процедури, операція та інші маніпуляції можна у нас на сайті або під час візиту до ветеринара. Ми пропонуємо обслуговування високої якості за доступними цінами!

Статті по темі
Що потрібно для кішки, собаки для виїзду за кордон
До подорожей із домашніми улюбленцями потрібно підготуватися заздалегідь. І якщо подорожі всередині країни не вимагають великого обсягу дозволів та документів,…
Перегляди: 169
Детальніше
Як правильно купати кота
Всім відомо, що коти дуже обережні хижаки і уникають будь-якого контакту з водою. Тому перед початком купання краще вивчити це…
Перегляди: 177
Детальніше
Все про чіпування тварин
Чіпування тварин — це простий спосіб завжди знати, де знаходиться собака або кішка. Чіпування проводять понад 20 років у всьому…
Перегляди: 242
Детальніше
Як відбувається стерилізація кішки
Під час стерилізації кішці видаляють репродуктивні органи. При цьому залишаються яєчники, які виробляють статеві гормони. Про те, як стерилізують кішок,…
Перегляди: 230
Детальніше