Економія часу на візиті до ветеринара
Відсутність небажаних контактів
Відсутність стресу від зміни обстановки
Можливість більш детального огляду тварини
Кастрація собак виконується з семимісячного віку — це операція з видалення яєчок та вазектомії у тварини. Завдяки втручанню, ваш улюбленець перестане мітити в квартирі і стане ласкавим.
Показання до вазектомії
Кастрація собаки вирішує безліч проблем з поведінкою тварини.
Процедуру виконують для таких цілей:
- відсутність небажаного потомства;
- зниження сексуальної активності тварини;
- зменшення агресії;
- зниження активності — застрибування на дітей, пережовування особистих речей;
- зниження кількості бродячих тварин на вулицях.
На жаль, іноді собаки тікають з дому чи під час прогулянки. Найчастіше це роблять собаки в пориві агресії або пристрасного бажання. Спіймати та знайти тварину досить складно. Зниження рівня статевих гормонів запобігає таким ситуаціям.
Після кастрації обмін речовин у тварини сповільнюється. Пес швидко набирає вагу, якщо не контролювати його пропорції постійно. Ожиріння собаки призводить до проблем із підшлунковою залозою, серцево-судинною системою, печінкою та нирками. Тому після операції необхідно ретельно контролювати вагу та стан здоров'я тварини.
У цьому вам допоможе ветеринарний лікар — його можна викликати додому у Києві. Лікар огляне тварину, дасть рекомендації щодо харчування та подальшого способу життя. Вартість візиту обговорюється заздалегідь.
Виконання операції — кастрація собаки
Стерилізація передбачає видалення репродуктивних органів у сук. Це порожнинна операція, яка виконується кілька годин. Кастрація пса проходить легше і її ціна значно нижча, ніж стерилізації.
Після ретельного обстеження та підготовки тварини каструвати собаку можна вдома. Про це заздалегідь варто домовитись з ветеринарним лікарем.
Кастрування відбувається у кілька етапів:
- Огляд тварин перед процедурою.
- Зважування собаки.
- Введення у наркоз.
- Видалення вовни з нижньої частини живота.
- Перев'язка сім'явиносного каналу (вазектомія).
- Пошарове ушивання рани.
- Накладення пов'язки.
Для кастрації пса використовується невеликий оперативний доступ. Завдяки цьому для ушивання рани можна застосовувати косметичний шов. Після нього не залишається рубця, що особливо непокоїть власників виставкових собак.
Догляд у післяопераційному періоді за собакою (дорослою, молодою)
Кастрація дорослого пса проводиться у ветеринарній клініці чи вдома. Незалежно від обраного місця, тварині слід забезпечити правильний догляд. Для цього потрібні:
- Дозоване харчування. Після операції добову порцію ділять на 3-4 прийоми. Це має бути проста, легка їжа. Краще обирати нежирне відварене м'ясо та каші.
- Доступ до чистої води. Поруч із лежанкою собаки необхідно поставити миску з водою. Міняти рідину слід 3-4 рази на добу, щоб вона не застоювалася.
- Зручне спальне місце. Подбайте про лежанку для пса — місце має бути м'яким та зручним.
- Зміна пов'язки. Шви знімає лікар на 9-10 день після втручання. До цього часу власники повинні щодня міняти пов'язку та обробляти рану антисептиком. Необхідно стежити, щоб собака не зняла пов'язку самостійно і не лизала вказану область.
Іноді після операції вихованці не контролюють позиви до сечовипускання та дефекації. Покладіть пелюшку в приміщенні близько до спального місця тварині і поясніть, що саме на неї пес може робити свої справи. Перші дві доби тварину не рекомендується виводити на вулицю.
Скільки коштує оперативне втручання вдома, ви можете дізнатись у ветеринара за телефоном 067-653-54-78.