Ми любимо тварин це — наше покликання

Кожному власнику домашніх тварин слід дізнатися про те, які хвороби собак є найпоширенішими. Це зовсім не означає, що вам доведеться самостійно ставити діагноз вихованцю у разі виявлення будь-яких симптомів патології, проте така інформація допоможе вам точніше визначати ознаки захворювань, щоб під час консультації проінформувати про них фахівця. Додаткова інформація точно не буде зайвою, а в деяких випадках навіть допоможе ветеринару швидше поставити діагноз і почати лікування тварини. До того ж власникам домашніх вихованців слід пам’ятати про те, що існують хвороби собак із летальним кінцем, і у боротьбі за виживання улюбленця дорогоцінною є кожна хвилина.

болезни собак

Хвороби собак — список

Поширені хвороби у собак класифікуються так:

 1. Шкірні захворювання — дерматит різної етіології, грибкові інфекції, екземи, себорея та ін.
 2. Інфекційні захворювання. Вірусні інфекції — сказ, парадифтерія, парагрип, парадонтоз та ін. Бактеріальні інфекції — лептоспіроз, бруцельоз, бореліоз (хвороба Лайма) та ін.
 3. Харчові отруєння — пестицидами для знищення шкідників, невідповідним кормом тощо.
 4. Паразитарні інфекції — блохи, кліщі, глисти, у тому числі серцеві черв’яки та ін.
 5. Серцеві захворювання — серцева недостатність, кардіоміопатія.
 6. Алергії — на харчові продукти, побутову хімію, довкілля (пил, пилок, пліснява).
 7. Захворювання дихальної системи — бронхіт, пневмонія та ін.
 8. Захворювання опорно-рухової системи — артрит, дисплазія кульшового суглоба, розтягнення та пошкодження зв’язок внаслідок травми.
 9. Одними з хвороб, що найчастіше зустрічаються у собак, вважаються захворювання, що вражають сечостатеву систему — інфекції сечових шляхів, камені в сечовому міхурі, нирках, запалення сечового міхура та ін.
 10. Захворювання травної системи — зокрема, гастрит, запальні кишкові захворювання та ін.

Пам’ятайте — цей список не є вичерпним.

Шкірні захворювання у собак

Найпоширенішими шкірними захворюваннями у собак є:

 • Алергічний дерматит. Виникає як реакція організму на певні алергени — пилок, пил, певні харчові інгредієнти чи речовини із довкілля. Симптоми: свербіж, почервоніння шкіри, висипання та облисіння.
 • Грибкові інфекції — дерматофітоз (лишай), мікроспорія, кандидоз та ін. Характерні симптоми: ламкість шерсті, наявність на шкірі плям круглої форми з почервонінням, свербіж та лущення.
 • Себорея — характеризується надлишковим утворенням себуму (жирної секреції шкіри). Симптоми можуть змінюватись від сухості та лущення до надмірної жирності шкіри та неприємного запаху. Себорея може бути спадковою або виникати внаслідок інших проблем, таких як алергії чи гормональні порушення.
 • Піодермія — запалення, викликане різними бактеріями, такими як стафілококи або стрептококи. Симптоми: висипання, почервоніння, виразки, пухирі та свербіж.
 • Аутоімунні хвороби — пемфігус, лупус, дерматоміозит. Симптоми залежать від конкретного захворювання.

кожные заболевания у собак

Не намагайтеся поставити діагноз і займатися лікуванням вихованця в домашніх умовах. Це може призвести до погіршення ситуації. Звертайтесь за допомогою до фахівців!

Поширені інфекційні захворювання у собак

Поширені інфекційні захворювання у собак:

 • Вірусний гепатит: Викликається вірусом парагрипу. Серйозне захворювання, що потребує спеціального лікування та особливого догляду.
 • Парагрип: проявляється симптомами респіраторного захворювання, такими як кашель та нежить.
 • Кір (собачий морвейр): може викликати запалення дихальних шляхів та очей, а також нервові розлади.
 • Сказ: небезпечне вірусне захворювання, що вражає нервову систему.
 • Бореліоз (хвороба Лайма): призводить до запалення суглобів, проблем зі шкірою та нервовою системою.
 • Лептоспіроз: бактеріальне захворювання, що передається через інфіковану сечу чи воду. Може спричинити пошкодження печінки та нирок.
 • Кокцидіоз: супроводжується діареєю, блюванням та втратою ваги.
 • Грибкові інфекції: включають дерматофітози (круговий лишай) та кокцидіодомікоз (викликаний грибком Coccidioides immitis).
 • Паразитарні інфекції.

инфекционные заболевания у собак

Профілактика, вакцинація та регулярні відвідування ветеринара відіграють важливу роль у запобіганні та контролі інфекційних захворювань у собак.

Поширені захворювання у собак, що вражають серцево-судинну систему тварин

Поширені серцево-судинні захворювання собак:

 • Кардіоміопатія, зокрема, дилатаційна та гіпертрофічна. Це група захворювань серця, що характеризуються деформацією та ослабленням серцевого м’яза.
 • Недостатність клапанів — призводить до зворотного току крові та недостатнього кровопостачання органів.
 • Серцева недостатність — серце не здатне ефективно перекачувати кров, що може призвести до недостатнього кровопостачання органів.
 • Мітральний стеноз — звуження мітрального клапана, який відповідає за нормальний кровообіг у серці.
 • Ендокардіоз — це запалення внутрішнього шару серця, що нерідко вражає клапани і може призвести до їхньої деформації та недостатності.
 • Аритмії — порушення серцевого ритму.
 • Серцеві глисти — паразитарне захворювання, що викликається стрічковими хробаками, які можуть вражати судини серця та серцеві клапани.

Раннє виявлення та вибір ефективної терапії для лікування цих захворювань можуть значно підвищити якість життя вашого собаки.

Чим може захворіти собака, залежно від породи, статевої приналежності, віку

Поширені собачі хвороби вражають особин різного віку та статі. Деякі захворювання найчастіше зустрічаються у тварин певних порід. Ось кілька прикладів:

 • Дисплазія кульшового суглоба. Найчастіше зустрічається у великих порід собак, таких як німецькі вівчарки, ретрівери лабрадори, ротвейлери.
 • Хвороба Лайма — інфекційне захворювання, що передається кліщами. Хвороба найпоширеніша в регіонах, де живуть кліщі-переносники. Однак деякі породи, такі як ретрівери лабрадори і золотисті ретрівери, можуть мати підвищену схильність до цього захворювання.
 • Алергії. Собаки різного віку та порід можуть страждати від алергічних реакцій, але деякі породи, включаючи боксерів, бульдогів, лабрадорів ретріверів та золотистих ретріверів, мають підвищену схильність до алергій.
 • Пателярна ретинація — стан, при якому колінні чашки собаки виходять із суглобових гнізд. Він частіше зустрічається у таких порід, як чихуахуа, йоркширський тер’єр, карликовий пудель та французький бульдог.
 • Кардіоміопатія — це захворювання серця, яке може зустрічатися у собак різних порід, включаючи догів, боксерів і кавалер-кінг-чарльз-спанієлей.
 • Патології очей. Найбільш поширені хвороби собак: катаракта, глаукома та прогресуюча атрофія сітківки. Породи, схильні до захворювань очей: ретрівери, шпіци, хаски та кокер-спанієлі.

Захворювання у собак може мати різну форму. Іноді патологічний процес розвивається дуже швидко, вражає різні органи та системи, і призводить до летального результату. Особливо часто таке зустрічається при отруєннях хімічними речовинами, наприклад пестицидами, використовуваними садівниками для обробки рослин від шкідників. У разі виникнення будь-яких симптомів захворювання у собаки, проконсультуйтеся з ветеринаром. Записатися на прийом або викликати фахівця додому можна за телефоном, номер якого вказано на сайті vet-call24.com.ua.