Ми любимо тварин це — наше покликання

Випорожнення кишечника у кішок за умови його нормальної роботи відбувається не рідше одного-двох разів на добу, часто під час ранкової та вечірньої прогулянки. За відсутності стільця кошеня може виявляти занепокоєння, є явні ознаки того, що тварина відчуває біль. При порушенні роботи шлунково-кишкового тракту часто виявляється здуття живота. Запор у кошенят може супроводжуватися іншими симптомами, зокрема, блюванням. Щоб уникнути серйозних наслідків патологічного стану, не зволікайте з консультацією з фахівцем. Своєчасно надана вихованцю допомога є запорукою успішного лікування. Залишіть заявку на сайті vet-call24.com.ua, щоб викликати ветеринара додому. Наші лікарі — дипломовані фахівці з досвідом роботи не менше 7 років у сфері ветеринарної медицини.

Запор у кошенят — ознаки

Якщо акт дефекації у кошеня відбувається рідше одного-двох разів на добу, це має вас насторожити. Спробуйте самостійно оцінити стан вихованця, огляньте калові маси.

Найбільш поширені ознаки порушення роботи кишечника кішок, що супроводжуються запором:

 • Здуття живота, що може супроводжуватися болючими відчуттями.
 • Утруднене випорожнення з періодичністю — 1 раз на кілька днів.
 • Слабкість, небажання гуляти.
 • На прогулянці тварина намагається сходити до туалету, але безрезультатно. При цьому кошеня зазвичай жалібно нявкає, оскільки затримка акту дефекації може викликати біль.
 • Блювання за відсутності випорожнень є небезпечним симптомом розвитку серйозного патологічного стану.
 • Часто вихованець вживає воду у більших кількостях, ніж зазвичай або, навпаки, відмовляється від їжі та пиття.
 • Про запор свідчить занадто твердий і сухий кал.

Якщо ви виявили кров, неперетравлені залишки їжі, піну у фекаліях тварини, не зволікайте з викликом ветеринара. Про розвиток серйозної проблеми може свідчити виражений гнилий запах стільця.

Запор у кошеня чи кішки — основні причини

Порушення у роботі кишечника, що супроводжується запором, — не менш значуща проблема, ніж діарея. І такий симптом не можна залишати поза увагою. Що робити, якщо у кошеня запор? Для початку спробуйте визначити причину порушення роботи кишечника вихованця самостійно. Якщо тварина навіть за відсутності стільця залишається активною, не виявляє занепокоєння, швидше за все, ви зможете усунути проблему в домашніх умовах. Адже однією з причин запору може бути недостатнє вживання рідини або незбалансований раціон, коли кіт бажає харчуватися виключно м’ясом. Пам’ятайте: правильне харчування — запорука нормального стану кишківника та його своєчасного випорожнення.

Поширені причини запору у кошеня або дорослої кішки:

 • Неправильно підібраний сухий корм.
 • Вихованець часто перегодований.
 • Частою причиною запору у кішок є надмірне вживання кісток, особливо трубчастих.
 • Переважна більшість раціону продуктів з клітковиною.
 • Малорухомий спосіб життя.
 • Прийом залізовмісних лікарських засобів.
 • Наявність у кишечнику сторонніх предметів: гілки, шерсть та ін. Зверніть увагу: кішкам із довгою шерстю може знадобитися допомога, щоб вони могли справлятися з виведенням великої кількості вилизаної  шерсті. Регулярно вичісуйте тварину щіткою, купіть вихованцю спеціальний корм, мальт пасту.
 • Велика кількість гельмінтів може призвести до непрохідності шлунково-кишкового тракту.

запор у кошенят

Одна з найнебезпечніших причин порушення акту дефекації у кішок — наявність у кишечнику стороннього тіла. Тварини часто грають із шнурками, нитками, маленькими м’ячиками, новорічною мішурою. Зважаючи на особливості будови язика, самостійно позбутися нитки в роті кішка не може і, таким чином, заковтує її. Також тваринами можуть бути проковтнуті кульки з войлоку, м’ячики та інші дрібні предмети. І вони аж ніяк не завжди можуть вийти назовні природним шляхом або під час блювання.

Запор може бути одним із симптомів розвитку патологічних станів та захворювань:

 • Неврологічний характер. Діарея або запор виникають у кішок як наслідок стресу — ремонт у будинку, гості, поява в будинку нового члена сім’ї (дитини, кішки, собаки), від’їзд господарів.
 • Захворювання простати у самців.
 • Хвороби органів ШКТ.
 • Хвороби кістково-м’язового апарату.

Зниження перистальтики кишечника може спостерігатися при холециститі, панкреатитах, переломах, травмах, контузіях внутрішніх органів, при сильних болях.

У кошенят запор: як допомогти?

Якщо ви підозрюєте, що кошеня проковтнуло сторонній предмет, негайно зверніться за допомогою до фахівця. Для діагностики стану лікар призначить УЗД чи рентген. При виявленні у кишечнику у тварин стороннього тіла призначається хірургічна операція. При разових порушеннях процесу випорожнення кишечника, при явних причинах у вигляді неправильного годування вихованця, ви можете допомогти кошеняті самостійно.

У кошеня запор — що робити в домашніх умовах:

 • Відкоригувати харчування. Зменшіть порції їжі на один прийом і збільшіть частоту прийомів їжі. Краще годувати вихованця теплою та рідкою їжею. Щоб раціон був збалансованим, внесіть у меню такі продукти: натуральний йогурт, тушковані овочі, сиру моркву та буряк, свіжий кефір, відварену рибу без кісток, розварену гречку. Виключіть із раціону: сир, насичені бульйони, червоне м’ясо, кисломолочні продукти, рис, бобові. Давайте вихованцю готове консервоване харчування, яке вживається тваринами, що страждають на хронічні захворювання. Такі продукти легко засвоюються.
 • Ефективними та безпечними медичними препаратами, що дозволяють налагодити процес дефекації у кішок, є Дюфалак, Лактусан. Однак пам’ятайте, що в деяких випадках застосування проносних препаратів, що посилюють перистальтику кишечника, може бути небезпечним, зокрема, за наявності шерсті або сторонніх тіл у кишечнику тварини.
 • Багато хто віддає перевагу мінеральному вазеліновому маслу, яке продається в зоомагазинах та аптеках. На відміну від рослинного, вазелінове масло не всмоктується стінками кишечника, а виводиться із прямої кишки у незміненому стані. Скільки засобу кошеня прийме, стільки його має вийти. Вазелінове масло слід давати тварині в кількості 3-4 мл на один прийом кілька разів на день — до появи випорожнень. Якщо протягом кількох годин результату не спостерігається, прийом засобу слід припинити та негайно звернутися за допомогою до ветеринара.
 • Ефективним засобом від запорів є клізми. Мікроклізми, що використовується для лікування дітей, підходять і для тварин. Вони безпечні, прості у застосуванні та продаються у звичайних аптеках. Однак перед використанням засобу обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Об’ємні очисні клізми застосовувати в домашніх умовах не рекомендується.

Якщо у вашого вихованця виявлені й інші симптоми патологічного стану, зокрема блювання, для полегшення стану тварини лікар може призначити крапельниці.

Профілактика запорів у котів

Дотримуйтесь режиму годування тварини. Давайте їжу вихованцю в один і той же час. Намагайтеся виключити з раціону кошеня важкі продукти, а також картоплю, бобові, яблука. Періодично давайте кошеняті вітамінні добавки.