Хвороби ШКТ у собак трапляються досить часто. Одним із найпоширеніших захворювань цієї групи є гастрит, який може виникнути у гострій чи хронічній формі. Хвороба негативно впливає на стан стінок шлунка та його роботу. Правильна діагностика та лікування гастриту у собак на ранніх стадіях дає чудові результати. Зміни у роботі ШКТ вдається усунути та повністю відновити функції шлунка.
Поширені причини гастриту у собаки
Хронічний або гострий гастрит у собак — найпоширеніші причини:
- Неякісне харчування — вживання дешевих сухих і рідких кормів, низькосортного м’яса, неякісних овочів, бідний на поживні речовини раціон.
- Неправильний вибір корму: коли складаєте раціон для собаки, необхідно враховувати його індивідуальні особливості, такі як наявність хронічних хвороб та рівень активності.
- Поєднання натуральної їжі та промислових кормів, переїдання та різний час прийому їжі можуть призвести до подразнення та запалення слизової оболонки шлунка, викликаючи гострий гастрит у собак.
- Вживання дуже холодних або гарячих продуктів.
- Алергія чи індивідуальна непереносимість певних продуктів.
- Глистні інвазії, якщо гельмінти розмножуються на слизовій оболонці шлунка та викликають запалення.
- Попадання в шлунок сторонніх тіл, таких як кістки або іграшки.
- Отруєння харчовими чи лікарськими речовинами.
Існує безліч причин виникнення гострого гастриту у собак, головне правильно діагностувати хворобу та визначити основну причину. Лікувати цю недугу можна лише під суворим контролем ветеринара відповідно до всіх його призначень.
Гастрит у собаки — ознаки та симптоми
Симптоми гастриту у собаки, що зустрічаються найчастіше:
- У собак з гастритом (гострим, гіперацидним та ін.) часто проявляються ознаки харчової дезорганізації. Вони можуть відмовлятися від їжі. Також може виникати блювання після їди.
- Блювання є одним із найпоширеніших симптомів гастриту у собак. Воно може бути тимчасовим чи хронічним, супроводжуватися наявністю жовчі чи крові. Блювання може відбуватися незадовго після їди або натще.
- Гастрит може спричинити зниження апетиту у собаки. Вихованці відмовляються від їжі або їдять менше, ніж звичайно. Втрата апетиту призводить до втрати ваги та загального виснаження організму.
- Якщо у собаки гастрит, то при прогресуванні патологічного стану можуть виникати напади болю або відчуття дискомфорту в животі. Тварина може скиглити, кульгати, демонструвати занепокоєння. Можлива поява здуття живота.
Також гастрит може викликати зміни структури, об’єму калових мас у собаки. При загостренні хвороби можлива поява домішок крові чи слизу. Часто спостерігається запор чи пронос.
Як правильно діагностувати гастрит у собаки?
Не намагайтеся самостійно встановити діагноз, якщо виявили ознаки гастриту у собаки. Зверніться за допомогою до ветеринара. Не експериментуйте, наражаючи на ризик вихованця. Пам’ятайте: лікування гастриту у собак народними засобами або лікарськими препаратами без попередньої консультації та призначень ветеринара може призвести до прогресування патології та розвитку ускладнень.
Діагностика хвороби включає кілька етапів:
- Візуальний огляд та анамнез. Ветеринарний лікар попросить вас надати інформацію про виявлені вами ознаки захворювання. Фахівець поставить вам низку питань, наприклад, коли був напад гастриту у собаки, якщо захворювання було виявлено раніше і перейшло в хронічну форму. Він також може розпитати вас про раціон вихованця та його спосіб життя.
- Лабораторні дослідження призначаються ветеринаром. Загальний аналіз крові, сечі та інших досліджень дають змогу поставити точний діагноз і визначити перебіг хвороби.
- Ультразвукове дослідження може бути проведене для візуалізації стану шлунка та органів черевної порожнини. УЗД дає змогу ветеринарному лікарю виключити наявність пухлин, виразок чи інших структурних змін, що виникають в органах шлунково-кишкового тракту.
У разі підозри на серйозні проблеми зі шлунком ветеринар може рекомендувати проведення гастроендоскопії. Під час цієї процедури фахівець запроваджує ендоскоп через рот собаки для візуального огляду внутрішньої поверхні шлунка.
Лікування гастриту у собаки
Чим зняти запалення шлунка у собаки? Як розпочати лікування:
- Дієта: однією з основних умов успішного лікування гастриту у собаки є корекція харчування. Ветеринарний лікар може рекомендувати тимчасовий перехід на легкозасвоювані дієтичні продукти. Годувати тварину слід спеціальними кормами.
- Лікарські засоби ветеринар призначає, враховуючи причини, що спричинили хворобу, стадію розвитку захворювання, наявність супутніх хвороб. Для лікування гастриту можуть застосовуватися антибіотики — для боротьби з інфекцією, а також препарати, що дозволяють знизити кислотність шлунка, протизапальні препарати.
- Однією із причин виникнення гастриту у собаки може бути стрес. Тому так важливо уникати стресових ситуацій та зміцнювати психіку тварини. Сприяють цьому регулярні прогулянки на свіжому повітрі, ігри, тренування та створення спокійної обстановки в будинку.
Правильне харчування собаки при гастриті грає одну з ключових ролей у відновленні здоров’я вихованця. Лікар порекомендує вам дотримуватися спеціальної дієти, яка допоможе знизити подразнення шлунка та полегшити травлення, а саме:
- Для полегшення навантаження на шлунок вибирайте легкозасвоювані продукти, такі як куряче варене м’ясо без шкіри або знежирений сир.
- Розділіть денний раціон на кілька невеликих прийомів. Це допоможе зменшити навантаження на шлунок та покращити травлення.
- Не годуйте тварину залишками зі столу. Харчування має бути спеціально підібране для собаки з урахуванням її потреб.
- Зверніть увагу на якість їжі. Вибирайте якісні комерційні корми, які призначені для собак із проблемами шлунка. Такі корми можуть містити інгредієнти, що сприяють нормалізації роботи травної системи.
Пам’ятайте: харчування для собак із гастритом підбирається індивідуально, залежно від стану тварини та її потреб. Строго дотримуйтесь вказівок ветеринара та спостерігайте за реакцією вашого вихованця на певні продукти та дієту.