Ми любимо тварин це — наше покликання

Всім відомо, що коти дуже обережні хижаки і уникають будь-якого контакту з водою. Тому перед початком купання краще вивчити це важливе питання та зрозуміти як правильно купати кота без стресу. Підготовка допоможе зробити процес менш травматичним для тварини та власника. У нестандартних умовах навіть найласкавіші і поступливі кішки виявляють свої інстинкти: загрозливо гарчать, вириваються, дряпаються і кусаються.

Обережне ставлення котів до води має причини. Справа в тому, що підшерстя тварин утворює теплоізоляційний шар. При намоканні він втрачає свої властивості, і кішка мерзне. При цьому коти прекрасні плавці і можуть, вільно плаваючи у водоймах, долати великі дистанції. Вони люблять спостерігати і грати зі струменем води, ловити лапкою предмети, що плавають.

Також потрібно враховувати, що кішки поодинокі тварини, які воліють спостерігати та скорочувати дистанцію лише за власною ініціативою. Коли господар вирішує викупати тварину, він нав’язує кішці контакт.

Чи потрібно купати котів

Власники котів часто не знають: чи потрібно купати домашніх улюбленців. Якщо тварина живе вдома і господарі не випускають її на вулицю, у неї немає можливості забруднитись настільки, щоб бути не в змозі впоратися із забрудненням самостійно. Коли домашня кішка гуляє на вулиці, вона наражається на безліч небезпек: зараження на сказ і токсоплазмоз, серйозні травми і отруєння, лишай і паразити. Від усіх цих проблем не врятує купання, тож краще не випускати кішку на прогулянки.

Купання та водні процедури сприяють очищенню від підшерстя під час линяння. Масажні рухи руками і струмінь води допомагають позбутися від підшерстя і відмерлої шерсті. Миття позбавить вихованця від скупчення шерсті в шлунково-кишковому тракту та розвитку супутніх захворювань. Але не варто надто часто вдаватися до такої процедури. Одного разу достатньо. Щоб процес линяння не викликав дискомфорту у вихованця, використовуйте фурмінатор і підберіть хороший корм, який сприяє виведенню шерсті, що накопичується у шлунково-кишковому тракті, з організму кота.

Кішок з короткою та темною шерстю можна не купати. Їх досить протирати вологим рушником, щоб шерсть лисніла і виглядала доглянуто. Цей метод також добре допомагає при боротьбі з підшерстком при линянні. Якщо потрібно викупати вихованця з довгою шерстю, необхідно намилювати шерсть плавними рухами від голови до хвоста. Не скуйовджуйте і не піднімайте шерсть, це може спровокувати появу ковтунів, лисин і викликати посилену линьку. Кішок тих порід, які не мають волосяного покриву, можна купати частіше, особливо у спеку, коли тварина потіє.

kak mit koshky

Як часто потрібно купати котів

Ветеринари радять мити кішок лише за потреби, не частіше 1 разу на 3 місяці. Сумарно має бути не більше 4 купань на рік. Така ситуація допустима для вихованців, які беруть участь у виставках і їхня шерсть має виглядати бездоганно. Оптимальна частота купань для котів — 2-3 рази на рік. При цьому необхідно звертати увагу на загальний стан здоров’я тварини та її настрій. Будь-які нездужання можуть посилитися переохолодженням та спровокувати сильний стрес від купання.

Занадто часте купання котів призводить до сухості шкіри вихованців, лущення, проблем із шерстю. Після контакту з водою та спеціальними засобами шкіру втрачає захисний жировий бар’єр, змивається її природний запах. Після миття кішка посилено вилизуватиме шерсть, щоб повернути їй природний аромат.

Температура води для купання кота

Нормальна температура тіла здорової кішки вища, ніж у людини. Тому температура води також має бути вищою — в межах 35–39℃. Якщо під рукою немає термометра, виміряйте температуру ліктем. Вона має бути трохи теплішою, ніж кімнатна, але не надто гаряча. При високій температурі вихованець злякається і сильніше вириватиметься. Крім того, є можливість обпалити ніжну шкіру тварини.

Також необхідно стежити за температурою у ванній кімнаті. Вона має бути добре прогрітою. У приміщенні не повинно бути протягів. Коли шерсть намокне, тварина втратить звичний теплоізоляційний шар і почуватиметься некомфортно. Тому не варто купати вихованця взимку, коли можливий різкий перепад температур між приміщеннями — ванною та іншими кімнатами у домі. У таких умовах домашня кішка може переохолодитись та застудитися.

Якщо плануєте поливати тварину з душу, заздалегідь відрегулюйте температуру води та тиск. Він має бути помірним, сильний струмінь води налякає тварину і може зробити їй боляче.

Как мыть кошку

Чим мити кішку

Кішку потрібно мити спеціальним шампунем, який можна купити у зоомагазинах та ветеринарних аптеках. Тварині не підходять засоби для людей, у котів інший кислотно-лужний баланс. Використання невідповідних засобів може призвести до появи алергії, сухості та свербіння, погіршення стану шерсті.

Після купання кішка обов’язково вилизуватиме шерсть, щоб відновити свій природний запах. Власники, які миють кота звичайним шампунем, ризикують його здоров’ям. Струмінь води не зможе змити використаний засіб до кінця. Частина хімії потрапить у систему травлення тварини і може викликати розлад шлунка. Це особливо небезпечно для маленьких кошенят. Засоби, що спеціально розроблені для тварин, дозволяють безпечно купати домашню тварину та забезпечують необхідний догляд за її шерстю.

Чи можна мити кішку милом

Ні, мило сушить шкіру тварини і не є засобом для догляду за шерстю. Після такої процедури у вихованця може з’явитися свербіж, сухість шкіри, дерматит, а шерсть стане жорсткою і не блищатиме. Якщо вихованець забруднився і потрібно терміново його помити, але під рукою немає спеціального засобу, можна скористатися дитячим милом або м’яким гелем для купання немовлят. Вони мають нейтральний склад та запах. Але регулярно застосовувати такі засоби не рекомендується.

Шампуні для тварин випускаються у концентрованому вигляді. Однієї упаковки вистачить на довгий час, а зовнішній вигляд та стан вихованця радуватимуть власника.

Як часто мити кішку шампунем

Миття кішки простою водою не має сенсу. Таке купання не очищає шерсть від елементів життєдіяльності, не позбавляє неприємного запаху, не забезпечує належного догляду і не робить шерсть блискучою та гладенькою.

Навіть якщо кішка не виходить з дому, власник приносить на своєму одязі та взутті достатньо бактерій та мікробів з вулиці, з якими тварина контактує у просторі. Кожне купання — стрес для вихованця. Якщо ви затіяли гігієнічні процедури — користуйтеся шампунем, щоб забезпечити повноцінний догляд та очищення шерстяного покриву кішки. Не варто зловживати і купати вихованця частіше 4-5 разів на рік.

Види шампунів для котів

Асортименти засобів для купання кішок включає такі види шампунів:

  • Рідкі шампуні. Це класичний і найефективніший варіант для очищення домашнього улюбленця. Він працює так само, як і шампунь для людей. Необхідно намочити кота, нанести невелику кількість засобу, спінити та змити. Потрібно бути дуже обережним і не наносити засіб на голову, щоб вода і шампунь не потрапили коту в очі та вуха. Рідкий шампунь необхідно вибирати з урахуванням породи вихованця та типу шерсті. Засоби для короткошерстих котів можуть містити спеціальні масла для догляду, які надають додаткового блиску і роблять шерсть слухняною і гладкою. Якщо використовувати такий шампунь для пухнастого красеня з довгою шерстю, шубка виглядатиме гірше: шерсть без об’єму збиратиметься в бурульки і висітиме. Також випускають спеціальні шампуні, які надають шерсті відтінку. Не варто використовувати багато засобів. Чим більше піни, тим складніше і довше вимивати її з густої шерсті вихованця.
  • Сухі шампуні. Це порошкоподібні засоби, схожі на пудру. Із їхньою допомогою можна доглядати шерсть кішки, яка боїться води. Перед застосуванням потрібно добре розчесати вихованця, рівномірно нанести сухий шампунь до основи волосяного покриву і ретельно розчесати вихованця. При цьому тварина і власник уникають неприємних емоцій та стресу. Сухі шампуні допомагають позбутися дрібних забруднень, відмерлого епідермісу та шерсті. Якщо вихованець сильно забруднився, такий засіб не вирішить проблему. Цей варіант ідеальний як проміжний між повноцінними процедурами купання для підтримки шерсті в хорошому стані.
  • Шампунь у формі спрею. Перевага такого засобу в тому, що він не вимагає змивання та підходить для котів, які погано переносять повноцінне купання. Спрей наноситься на суху шерсть, розподіляється масажними рухами. Висушити шерсть після процедури можна за допомогою рушника або фена. Перший варіант кращий, тому що деякі коти спокійно реагують на шум фена. Не варто розпорошувати засіб із упаковки на морду, щоб засіб не потрапив в очі та вуха тварини. На завершення процедури необхідно розчесати вихованця. Шампунь-спрей полегшує процес розчісування, знімає статичну електрику з шерсті, робить її блискучою та доглянутою, очищує від забруднень. Цей варіант не замінить купання з рідким шампунем, але стане у нагоді, якщо вихованець трохи забруднився. За допомогою шампуню-спрею можна підтримувати шерсть кота у хорошому стані у проміжках між повноцінними купаннями.
  • Лікувальні шампуні. Такі засоби мають складний склад і спрямовані на боротьбу з конкретною проблемою: паразитами, дерматитами, алергічною реакцією. Такі засоби повинен призначати лікар ветеринар з урахуванням особливостей породи та стану здоров’я чотирилапого пацієнта.

Как мыть котенка

Коли можна купати кошеня

Якщо ви хочете, щоб процес купання не спричиняв стрес у вас та у вихованця, краще привчати його до води з дитинства. Купати маленьке кошеня набагато простіше фізично, ніж дорослого кота. У нього менше сил, його простіше утримати самостійно (для купання дорослих котів часто потрібна допомога членів сім’ї). Крім того, дорослий кіт живе за звичним для нього розкладом. Якщо змалку не привчити його до водних процедур, для нього купання завжди буде великим стресом.

З якого віку можна купати кошенят

Купають маленьких кошенят з двомісячного віку або після зміни молочних зубів (у віці 3-4 місяців). Не треба розпочинати привчання у більш ранньому віці, всі необхідні гігієнічні процедури виконує кішка. Коли кошеня з’являється на світ, воно повністю безпорадне, все за нього робить кішка. Якщо ви виходжуєте новонароджене кошеня, яке залишилося без мами, ваші гігієнічні процедури повинні імітувати те, як це відбувається в природі. Кішка вилизує новонароджених кошенят, а ви повинні акуратно протирати їх ганчірочкою, змоченою у теплій воді.

Як часто можна купати кошенят

Кошенята віком від 2 місяців не потребують частого купання. Вони вже самостійно стежать за своєю чистотою. Виняток: випадки, коли вихованець забруднився чимось і йому потрібно допомогти позбутися липкого бруду із неприємним запахом. Також потребують купання кошенята, яких підібрали на вулиці. В інших випадках можна купати кошенят за необхідності, проте не частіше 2-3 разів на рік.

Краще купати малюка в тазику, а не у великій ванній. Набрати невелику кількість теплої води та поставити вихованця на лапи, у стійке положення. Намочити його водою у напрямку від шиї до лап, нанести спеціальний шампунь, спінити руками, імітуючи рухи як під час масажу, і ретельно змити. Після цього загорнути вихованця в теплий рушник, щоб висушити та зігріти тварину, залишивши мордочку зовні. Тримайте кошеня на руках, притисніть його до себе. Розмовляйте з ним спокійним тоном та хваліть його сміливість.

Якщо потрібно очистити мордочку, це краще зробити за допомогою вологої губки або рушника.

Не можна купати кошеня та дорослу особину відразу після їжі. Необхідно зачекати 3-4 години. Також не можна проводити водні процедури раніше ніж через 2 тижні після вакцинації, перенесеної хвороби або операції. У такі моменти імунітет тварини ослаблений. Перепади температур та стрес можуть погіршити його самопочуття.

Які засоби можна використовувати для купання кошенят

Кошенят можна купати тільки з використанням спеціальних шампунів.

Фахівці кажуть, що процес миття — величезний стрес для тварини, який може призвести до проблем зі здоров’ям та поведінкою вихованця. Якщо кішка забруднилася локально, потрібно вимити конкретну зону і не мочити тварину повністю. Без особливої потреби не варто травмувати кота.

Коли можна купати кішку після стерилізації

Кішку після стерилізації не можна купати. Необхідно почекати, поки будуть зняті шви. В іншому випадку це може викликати больові відчуття у тварини та призвести до інфікування рани. Перед тим, як приступати до гігієнічних процедур, необхідно отримати дозвіл ветеринара.

Якщо операцію щойнозробили, але кішка забруднилася і необхідно почистити шерсть, краще використовувати сухий шампунь. Нанести його локально, обережно втерти, видалити за допомогою рушника та розчесати шерсть у цій зоні. Потрібно діяти дуже акуратно, щоб не зачепити шов і не зробити вихованцю боляче. Тварина перебуває у стані стресу після операції і може поводитися неспокійно.

Чи можна купати вагітну кішку

Вагітних кішок можна купати. Але необхідно враховувати, що реакція у вихованця на купання може бути різною. Не варто купати вагітну або кішку, що вигодовує потомство, якщо вона не любить купатися. Для неї це буде великим стресом, який може зашкодити плоду. Під час вагітності та після народження малюків, кішки стають більш примхливими, тому краще не піддавати їх випробуванням без крайньої потреби. Якщо ж потрібно очистити шерсть кішки від бруду, використовуйте сухий шампунь.

Як купати кішку, яка боїться води

Якщо доросла кішка не любить купатися, гігієнічні процедури з водою будуть викликати у неї сильний стрес. При незначних забрудненнях використовуйте спрей або сухий шампунь, залежно від того, який варіант більше підходить. Якщо повноцінного купання не уникнути, заздалегідь підготуйте необхідні предмети (шампунь, рушники, ласощі для заохочення) та за кілька днів підстрижіть улюбленцю пазурі.