Чіпування тварин — це простий спосіб завжди знати, де знаходиться собака або кішка. Чіпування проводять понад 20 років у всьому світі. У країнах Європи — це обов'язкова умова для власників, які беруть тварину до родини. Сама процедура займає менше 15 хвилин і абсолютно безболісна для тварини. Це абсолютно безпечна процедура для котів та собак.
Що таке чіпування
Чіпування — це сучасний спосіб ідентифікації тварин. Його використовують для домашніх тварин та для диких особин, що живуть на фермах та у заповідних зонах.
До винаходу спеціальних чіпів тварин таврували або наносили їм на шкіру татуювання з унікальним номером та буквеними знаками — ці способи служили для ідентифікації сільськогосподарських та домашніх тварин.
Для нанесення тавра використовують спеціальні щипці-друк. На поверхні виставляється необхідна комбінація, після чого в пристрій заряджають кольоровий картридж і різким рухом ставлять тавро. При цьому пробивається шкіра тварини і в її верхні шари потрапляє фарба, утворюючи унікальний код.
Другий спосіб ідентифікації — нанесення татуювання. Таке таврування подібне до процесів татуювання у людей, коли у верхні шари шкіри спеціальною голкою доставляється фарба, створюючи унікальний номер.
Такі методи мають безліч негативних особливостей:
- болючі для тварини;
- таврують тварину в молодому віці, на видних ділянках тіла — на животі, внутрішній поверхні стегна;
- згодом шкіра розтягується та тавро деформується практично до невпізнанності;
- татуювання вицвітають і розрізнити номер складно;
- виникає необхідність оновити тавра або татуювання, тим самим доставляючи тварині новий біль.
Тому в Євросоюзі та Україні відмовилися від цих методів. З 2010 року на території України єдиним законним способом ідентифікації тварини є мікрочіп. А з 2004 року ввезення на територію Євросоюзу тварин без чіпа заборонено, ці заходи необхідні для того, щоб викорінити бездомних тварин найгуманнішим способом — подарувати їм будинок та надати повну відповідальність власнику.
Чіпування відрізняється від нанесення таврувань та клеймів:
- Процедура з усією підготовкою займає до 15 хвилин.
- Безпосереднє введення чіпа триває менше хвилини.
- Процедура безболісна для тварини.
- Мікрочіп знаходиться у спеціальній біосумісній оболонці, яка не нагноюється всередині організму, не викликає нагноєння або алергічних реакцій.
- Наявність мікрочіпа не заважає тварині вільно рухатися, що особливо важливо для виставкових котів та собак.
- Інформація в мікрочіпі оновлюється без втручання в організм тварини.
При введенні мікрочіпа, кішка чи собака відчувають легкий дискомфорт, як від уколу. Адже сама процедура відбувається аналогічно до будь-якого уколу — через голку, підшкірно, вводиться мікрочіп.
Як відбувається чіпування собак
Чіпування собак зазвичай виконують у ранньому віці — при передачі тварини від заводчика до власника. Для дорослих собак, які ще не були чіповані, процедура може бути виконана у будь-якому віці. Часто тварин чіпують, коли вони потрапляють у притулок або, якщо тварина спочатку ослаблена, коли їх забирають нові господарі додому.
Чіпування собак виконується швидко, протягом кількох хвилин. Процедура проходить у кілька етапів:
- Підготовка чіпа, відкриття захистом упаковки.
- Обробка місця введення чіпа.
- Встановлення мікрочіпа за допомогою голки.
Собакам вводять мікрочіп в область холки або в міжлопаткову область. Це невелика капсула у захисній оболонці, яка важить до 0.6 грам. Оболонка виконана з біосумісного матеріалу, який залишається у підшкірному просторі у тварини і не мігрує організмом.
Введення капсули собака відчуває як легкий укол, який не завдає болю.
Вся процедура триває кілька хвилин.
Де чіпувати собаку
Мікрочіп — це унікальний код, в якому міститься вся необхідна інформація про тварину. Це повноцінний ідентифікатор, який містить інформацію про породу, стан здоров'я тварини та її власників.
Введення мікрочіпа відбувається дуже швидко протягом хвилин і навіть секунд. Процедура не вимагає спеціальної підготовки та умов повної стерильності, але виконувати її має виключно ветеринарний лікар із відповідною кваліфікацією. Тому замислюючись про те, де чіпувати тварину, вибирайте ліцензовані клініки або викликайте ветеринара додому. Це вбереже вас та вашого улюбленця від неправильного введення мікрочіпа та від підробленого обладнання.
Викликаючи ветеринара додому, ви не тільки заощаджуєте особистий час, а й кошти на транспортування тварини до клініки. І навіть якщо ветеринарний центр знаходиться неподалік вашого будинку, собака все одно відчуває стрес від походу в клініку.
Набагато краще та звичніше залишити тварину у звичній для неї обстановці та викликати ветеринара додому.
Як проходить чіпування котів
Чіпування домашніх та вуличних кішок не сильно відрізняється від процедури для собак. Процедура займає лише кілька хвилин і виконується у кілька етапів:
- Підготовчі процедури відкриття капсули, фіксація кота.
- Обробка місця введення.
- Введення чіпа під шкіру тварини.
Коти, набагато більше ніж собаки, бояться незнайомих людей та зміни обстановки. Сама процедура чіпування може викликати в них страх та нерозуміння. Тому дуже важливо, щоби кота не лякали приходом ветеринара, не витягували насильно з-під ліжка. Щоб кіт або кішка не отримали психологічної травми, краще виконувати чіпування в домашніх умовах. Навіщо тварині зайвий стрес, якщо можна викликати ветеринара додому та швидко встановити мікрочіп.
При цьому дуже важливо, якщо тварина боїться, дати їй розслабитися — пограти з улюбленою іграшкою, дати ласощі.
Незважаючи на те, що процедура безболісна, кіт все одно може злякатися, отже власники повинні заспокоїти його і бути весь час поруч при постановці чіпа. Після — дати коту ласощі та дозволити грати з улюбленою іграшкою.
Що дає чіпування тварини
Чіпування — це унікальна процедура, під час якої під шкіру тварини встановлюють спеціальний мікрочіп. У ньому закладено основну інформацію про тварину та її власника.
Отримати інформацію з чіпа просто — достатньо піднести спеціальний сканер до шкіри тварини, в області, де встановлений мікрочіп. Процедура аналогічна скануванню продукції на касі супермаркету: за допомогою сканера з мікрочіпа зчитує унікальний код, який складається з 15 знаків.
- Перші три цифри — це код країни, в якому проживає та зареєстрована тварина.
- Наступні чотири цифри — це інформація про сам мікрочіп та його виробника.
- Восьма цифра містить інформацію про прізвисько тварини.
- У цифрі номер 9 зашифровано інформацію про забарвлення тварини.
- Десята цифра шифрує інформацію про породу.
- Одинадцята цифра несе у собі важливу інформацію про щеплення, зроблені тварині.
- Під номером 12 зашифровано ім'я та прізвище власника тварини.
- 13-а цифра містить у собі контактний номер власника, яким з ним можна буде зв'язатися, якщо тварина загубиться, його хтось знайде і просканує код.
- Чотирнадцята цифра — це діюча адреса проживання тварини та її господаря.
- В останню цифру заносять інформацію про родовід тварини, якщо така є і прикріплюють особливі прикмети — специфічне забарвлення на вухах, відсутність кінчика хвоста чи лапи.
Чіпування дає повну інформацію про тварину, замінюючи купу паперових документів — родоводу, довідки про попередні відвідування клінік, паспорти.
Існує 2 види мікрочіпів:
- Найбільш прості з них, помічені буквою R, призначені для одноразового запису інформації при введенні чіпа і подальшого зчитування записаних даних.
- Більш сучасні мікрочіпи з позначкою R/W призначені як під зчитування, а й багаторазову перезапис інформації. У таких мікрочіпах щорічно оновлюються дані про вакцинацію, в них можна змінити контактний номер власника або навіть повністю замінити дані про власника у разі надзвичайної ситуації.
Головне завдання мікрочіпа — ідентифікувати тварину. Саме з його допомогою підтверджується справжність тварини на виставках і підтверджується її родовід.
Чипування тварин потрібно при виїзді та подорожах за кордон. Без встановленого мікрочіпа неможливо пройти паспортний контроль та виїхати з країни.
І головна причина чіпувати тварину — це швидка ідентифікація тварини та можливість знайти власника. Якщо тварина випадково злякалася на вулиці або втекла, або вислизнула на вулицю з відкритих балконних дверей, перехожі, які знайдуть її, можуть віднести до найближчої ветеринарної клініки. Там персонал сканує мікрочіп, отримує необхідну інформацію і тварину і контакти її власника. Після чого, з власником тварини зв'язуються і він може забрати свою тварину.
Щоб отримати більше інформації про види чіпів, вибрати найкращу модель і викликати ветеринара додому для чіпування тварини, телефонуйте нам у верхній частині сайту. Ми працюємо по Києву та Київській області.