Ми любимо тварин це — наше покликання

Етапи стерилізації

Стерилізувати можна лише здорову тварину. Тому перед процедурою проводять обов’язкове обстеження кішки, навіть якщо її було оглянуто напередодні.

Ще одна обов’язкова процедура — це зважування. Його роблять за кілька днів до або в день стерилізації. Дуже важливо правильно визначити вагу тварини — на основі цих даних розраховується кількість препаратів для наркозу.

Після етапу обстеження, що триває 10-15 хвилин, починають стерилізацію:

  1. Кішці вводять перший укол — це заспокійливе.
  2. Тварині дають наркоз — масочний чи внутрішньовенний. Стерилізація кішки вдома відбувається із внутрішньовенним наркозом, оскільки апарати для інгаляційного втручання встановлені лише у клініках.
  3. Нижню частину живота потрібно поголити та обробити антисептичним засобом.
  4. Проводиться невеликий надріз у нижній частині живота.
  5. Пошарово поділяються тканини.
  6. Видаляють матку, фалопієві труби. При стерилізації яєчники або їхня частина залишаються для продукції статевих гормонів.
  7. Тканини пошарово ушиваються.
  8. На шкіру накладають шов.
  9. Операційну рану прикривають стерильною пов’язкою.

Таке втручання відбувається недовго — лише 20-30 хвилин. Після цього тварина поступово виходить із наркозу. Кішкам надягають ковпак на голову, щоб тварини не вилизували місце втручання та не заносили туди інфекцію із порожнини рота.

Как проходит стерилизация кошки

Замислюючись про те, як здійснюється стерилізація кішки, треба розуміти, що це повноцінна операція. Проводити її найкраще у ветеринарній клініці, де є операційна та дотримується повна стерильність. У професійному ветцентрі є всі можливості анестезіологічного забезпечення і якщо під час операції виникнуть складності, з ними легше впоратися в обладнаній операційній.

Вдома краще проводити попереднє обстеження та підготовку тварини — за 14 днів до втручання кішці дають глистогінні препарати.

Що потрібно знати про післяопераційний період

Розуміючи, що таке стерилізація кішки і як вона відбувається, у післяопераційний період набагато простіше доглядати тварину. За допомогою простих дій власники допомагають тварині прийти до тями після операції і швидко відновитися:

  1. Постійна присутність. Дуже важливо, щоб власник був поруч, коли відбувається вихід тварини з наркозу. Це допоможе кішці відчути захищеність та власну необхідність.
  2. Повний спокій. Якщо стерилізація виконується в домашніх умовах, або ж ви відразу забираєте кішку з клініки, необхідно ізолювати її від інших тварин і маленьких дітей. У першу добу можна покласти у лежанку тварини її улюблені м’ячики та іграшки, але не потрібно наполягати на грі з ними.
  3. Чиста вода. У перші години тварина зазвичай не координує свої рухи, їй важко вставати і пересуватися. Тому поруч із лежанкою слід поставити миску з чистою питною водою, що дозволить кішці безперешкодно пити, коли вона захоче.
  4. Виконання всіх рекомендацій лікаря. Зняття пов’язки та обробку операційної рани власники проводять у домашніх умовах самостійно. Важливо виконувати все згідно рекомендацій лікаря.

Після операції необхідно стежити за станом тварини. Якщо ви помічаєте патологічні виділення у кішки із післяопераційної рани, підвищення температури тіла або порушення свідомості, необхідно негайно викликати ветеринара додому чи їхати до клініки.