Ми любимо тварин це — наше покликання

На жаль, не завжди вдається захистити непосидючих домашніх тварин від різних травм. Поріз подушечки на лапі у собаки — одна з найпоширеніших форм травматизму. Неприємність може статися як із молодим цуценям, так і з дорослою особиною. Нерідко допитливість, властива цим тваринам, приводить їх у досить небезпечні місця — занедбані будівлі, місця ведення будівництва, де вони можуть поранитися уламками скла або арматурою, що стирчить з бетону. Тому досвідчені власники домашніх улюбленців наполягають на тому, що самостійні прогулянки — це великий ризик для здоров’я тварин.

собака порізала лапу

Однак, на жаль, від порізу лап не застраховані навіть ті собаки, які гуляють лише під наглядом господаря у спеціально відведених для цього місцях. Уламки скла, цвяхи, лід, кинуті в траву металеві або пластикові предмети з гострими краями і навіть скошені бур’яни зі стеблами, що стирчать із землі, становлять потенційну загрозу для вихованців. Тому так важливо бути підготовленим до такої неприємності, як поріз лапи у собаки, і знати, як надати тварині першу допомогу. І, звичайно ж, не забувайте, що наступним кроком у наданні допомоги вихованцю має бути візит до ветеринара, якого за потреби або за бажанням можна викликати додому, скориставшись сервісом vet-call24.com.ua.

Що робити, якщо собака порізала лапу

Не завжди можна відразу помітити, що собака порізала лапу. Під час прогулянки всю увагу тварин займає вивчення навколишнього світу, тому якщо біль після травми не надто сильний, вихованець поводитиметься звичайно. Лише при сильному порізі собака почне кульгати, знижуючи тим самим навантаження на поранену кінцівку. Тому часто виявити рану вдається лише за слідами крові, які можна помітити під час миття лап після прогулянки тварини. Надайте вихованцю першу допомогу, а потім обов’язково проконсультуйтеся з ветеринаром.

Алгоритм дій:

  1. Огляньте рану. Промийте її холодною водою. Це дозволить видалити пісок, бруд, сміття. Якщо в рані застряг сторонній предмет (тріски, каміння, гравій), спробуйте акуратно витягти його пінцетом. Однак у жодному випадку не намагайтеся дістати уламок, який застряг надто глибоко. Перебинтуйте лапу та покажіть тварину ветеринару.
  2. Рясно промийте місце порізу розчином хлоргексидину, перекисом водню 3% або 0,05% фурациліну. Ви можете використовувати шприц без голки.
  3. Для зупинки кровотечі слід перебинтувати лапу. Якщо поріз глибокий і сильно кровить, накладіть на рану тампон (вата, обгорнута бинтом), змочений перекисом водню, прибинтуйте його або тримайте рукою, поки не вдасться зупинити кров. На пов’язку у місці порізу можна покласти пакет із льодом (замороженими продуктами). Холод також сприяє зупинці кровотечі.
  4. Поріз для вашого вихованця — це біль та страх. Заспокойте тварину, хай відчуває вашу ласку та участь. Якщо пес продовжує метушитися, виявляти сильне занепокоєння, дайте йому седативний препарат. Лікарський засіб допоможе вихованцю розслабитися та спокійніше реагувати на стресову для нього ситуацію.
  5. Ще раз огляньте місце порізу після зупинки кровотечі. Переконайтеся, що всі сторонні предмети були вилучені з рани. Використовуючи ножиці із закругленими кінцями, вистрижіть навколо місця порізу шерсть. Це дозволить полегшити догляд за раною. Усі ваші наступні дії будуть спрямовані на те, щоб запобігти виникненню запалення в рані та сприяти її швидкому загоєнню.
  6. Перекис водню краще використовувати для первинної обробки, для всіх наступних — хлоргексидин чи спеціальні спреї. Вони легко розпорошуються і проникають у найглибші ділянки рани. Крім того, використання спреїв дозволить уникнути прямого контакту ватного диска з раною, що викликає болючі відчуття у тварин. Місце порізу слід обробляти двічі на день за тією ж схемою, обов’язково — після прогулянок.
  7. Наступний етап — обробка рани ранозагоювальною маззю: мазь Вишневського, Левомеколь. У сучасній ветеринарній медицині часто використовуються нові препарати — ранозагоювальні спреї. Левомеколь має антимікробні та протизапальні властивості, а спреї забезпечують додатковий захист місця порізу від зовнішніх впливів за допомогою плівки, яка утворюється на рані після розпилення засобу.
  8. Для лікування мокнучих ран використовуються спеціальні пудри та порошки. Вони ефективно борються з патогенною мікрофлорою та адсорбують зайву вологу.
  9. Після нанесення ранозагоювальної мазі або спрею перев’яжіть лапу бинтом. Ветеринари рекомендують використовувати спеціальний самоклеючий бинт. Він не викликає дискомфорту, до того ж тварині не так просто буде його зняти.
  10. Захистити рану від попадання вологи та забруднень дозволить не лише пов’язка, але й спеціальний носочок або тапок для собак. Він також не дасть тварині вилизувати місце порізу. Якщо собака виявляє особливий інтерес до рани і намагається стягнути пов’язку, надягніть на неї захисний комір.
  11. Перед кожною подальшою обробкою рани її потрібно обов’язково промивати 10% розчином бетадину або перекисом водню. Пам’ятайте: перед застосуванням будь-якого засобу слід обов’язково ознайомитись з інструкцією.

подушечка лапи

Рана, залежно від глибини порізу, може гоїтися протягом декількох днів або навіть близько трьох тижнів. У перші дні тварина кульгатиме, тому що їй важко ставати на лапу. У міру загоєння кульгавість зникне. Обмежте час вигулу собаки. Прогулянка має бути короткою і дуже дбайливою для лапи. Біг, ігри, стрибки виключені.

Коли рана затягнеться, бинтувати її більше не потрібно. Однак обробку місця порізу ранозагоювальними мазями та спреями слід продовжувати до повного одужання. Захистити рану від зовнішніх впливів, як і раніше, вам допоможуть спеціальні шкарпетки. Навіть якщо ви впевнені, що зробили все правильно (перша допомога, догляд), але рана не гоїться, лапа розпухла, з’явилися гнійні виділення, негайно звертайтеся за допомогою до лікаря, інакше ускладнень уникнути не вдасться. До того ж поширення інфекції в особливо запущених випадках може призвести до виникнення сепсису.

Собака порізав лапу — у яких випадках потрібно звертатися до ветеринара

допомога при порізі лапи у собак

Пам’ятайте: особливо небезпечні порізи у собаки між подушечками лап, в основі підошви, а також між пальцями. Така травма може призвести до пошкодження сухожилля, що вимагає негайної професійної допомоги ветеринара. Виявити проблему самостійно практично неможливо, до того ж така травма може не супроводжуватися великою кровотечею, або вона буде незначною. Тому, якщо ви помітили, що ваш собака порізав лапу між пальцями, негайно звертайтеся за допомогою до ветеринара. Тільки професіонал зможе визначити, наскільки серйозно травмований ваш домашній улюбленець, і зробить все необхідне для його швидкого одужання.

Чого не варто робити під час порізу лапи у собаки?

Дії, спрямовані на надання першої допомоги при порізі лапи у собаки, повинні здійснюватися з розумінням того, що будь-які неправильні маніпуляції можуть завдати шкоди вихованцю. Тому потрібно суворо дотримуватись рекомендацій ветеринарів і обов’язково дізнатися, чого робити не слід:

  • Намагатися самостійно дістати уламки скла або інші сторонні предмети з дуже глибокої рани. Таку роботу має виконувати лише лікар. Також він вирішує питання необхідності накладання швів.
  • Не намагайтеся накласти джгут, щоб зупинити кровотечу через сильний поріз. Судини в кінцівках у собак розташовані між кістками, тому їх неможливо «перетиснути» звичним способом. Це швидше за все призведе до зворотного ефекту: відтік венозної крові буде заблокований, а артеріальна кровотеча лише посилиться.
  • Якщо собака порізала лапу, використовувати зеленку або йод для обробки всієї рани не можна. Обробляти можна лише її краї, тому що в іншому випадку ці препарати спричинять опік.
  • Прикладати до місця порізу вату. Вона просто прилипне до рани.
  • Давати тварині зализувати рану. Це часто призводить до ускладнень. Через вплив на тканини шорсткого язика площа рани збільшується. До того ж це загрожує виникненням інфекцій.

На жаль, захистити вихованця від порізів лап практично неможливо. Через свою допитливість і бажання вивчати навколишній світ тварини часто потрапляють у неприємні ситуації. Власникам залишається лише бути максимально уважними під час прогулянок із вихованцем. І, звичайно ж, кожному власнику домашньої тварини слід знати, як надати першу допомогу, якщо собака порізав лапу. Не нехтуйте необхідністю підготувати ветеринарну аптечку. Ніхто не скаже, коли вона може вам знадобитися. Краще мати все необхідне під рукою, ніж метушитися в пошуках необхідних коштів і гаяти дорогоцінний час. До цього питання потрібно особливо серйозно поставитися власникам собак, які мешкають у такій місцевості, де швидко знайти ветеринара неможливо.