Ми любимо тварин це — наше покликання

Щоб перевезти домашнього вихованця за кордон — будь то кіт, собака або інша тварина — вам потрібно підготувати перелік документів. Звичайно ж, мова про те, чи отримує ваш улюбленець усі необхідні щеплення, навіть не йдеться. Це правило повинне дотримуватися обов’язково, тим паче, кожен власник домашньої тварини знає, що відмова від вакцинації веде до ризику зараження вихованця різного виду захворюваннями, зокрема такими, що загрожують життю. Некомерційне перевезення тварини за кордон, як і перетин з метою її продажу, здійснюється відповідно до встановлених вимог у кожній конкретній країні.

Вивезення собаки за кордон — необхідні документи

необхідні документи для вивезення собак за кордон

Які документи потрібні, щоб перевезти собаку, кішку, тхора чи екзотичну тварину через кордон:

  1. Ветеринарний паспорт міжнародного зразка. Необхідна інформація: щонайменше 1 щеплення від сказу, 2 — від чуми та парвовірусу. Вакцина від сказу повинна відповідати стандарту WHO. Обов’язково вказується дата щеплення. Вакцинація проводиться тварині віком від 3 місяців. Увага: необхідні щеплення потрібно зробити не раніше ніж за рік і не пізніше ніж за 30 днів до від’їзду. У паспорт вклеюються етикетки із номером вакцини. Наклейки мають бути обов’язково погашені печаткою ветеринарної служби. Ветеринарний паспорт можна оформити на сайті: https://vet-call24.com.ua/uslugi/oformlenie-veterinarnogo-pasporta-v-kieve. У правій графі лікар поставить свій підпис та особисту печатку відповідно до міжнародних вимог.
  2. Електронна ідентифікація. Мікрочіп, імплантований під шкіру вихованця, повинен відповідати стандарту SO11784, SO11785. У багатьох країнах електронну ідентифікацію закріплено на законодавчому рівні. Мікрочіп є носієм 15-значного цифрового коду. Він індивідуальний для кожної тварини і зберігається протягом усього її життя. Мікрочіп знаходиться в стерильній капсулі, виготовленій із біосумісного скла. Процес її імплантації — безболісний та швидкий.
  3. Ветеринарна довідка — форма 1, ВІТ, ветеринарний сертифікат. Ветеринарне свідоцтво дає право не лише на вивезення собаки за кордон, але й на подорож автотранспортом, поїздом, літаком Україною. На державному кордоні документ обмінюється державною службою ветеринарної медицини на міжнародний ветеринарний сертифікат. Важливо: він має бути правильно оформлений і заповнений англійською мовою, для Німеччини — німецькою.
  4. Довідка про аналіз крові тварини на титрування антитіл до вірусу сказу. У нормі вміст антитіл становить не менше 0,5 МО/мл. Довідка потрібна після 4 та до 12 місяців після вакцинації. Аналіз проводиться в акредитованій лабораторії. Довідка дійсна 2 роки.

У деяких випадках на державному кордоні порушуються питання щодо племінної цінності тварин. Тому варто заздалегідь отримати в Кінологічних організаціях довідку такого типу, при цьому не має значення, на який термін ви їдете до іншої країни.

Правила перевезення тварин через кордон

правила перевезення тварин через кордон

Перевезення тварин через кордон здійснюється відповідно до таких правил:

  • Дегельмінтизація, а також інсектоакарицидна обробка кішки чи собаки — виконується за 24-48 годин до вильоту. Препарати, що використовуються, повинні бути сертифіковані. Можна використовувати засоби, виготовлені у країні, куди планується поїздка. Важливо: дегельмінтизація домашніх тварин має проводитися систематично раз на квартал. Відповідні позначки вносяться до ветеринарного паспорта.
  • Перевезення вихованців у саморобних контейнерах забороняється.
  • Перевозити тварин слід лише у ліцензованих контейнерах, які відповідають вимогам ІАТА — Міжнародна Асоціація Авіаперевізників. Контейнер повинен підходити вихованцю за розміром та надійно закриватися. Щоб визначити оптимальний розмір, скористайтеся наступними рекомендаціями: висота контейнера повинна дорівнювати висоті вихованця в стоячому положенні, ширина — подвоєним показникам ширини тіла тварини, оптимальна довжина — це довжина тіла плюс половина довжини лапи. Подбайте про безперешкодний доступ повітря. Дно контейнера слід покрити абсорбуючим матеріалом.
  • Контроль за відповідністю клітки-контейнера зазначеним вимогам та стандартам виконується під час реєстрації. Тварину можуть не допустити на борт літака у тому випадку, якщо контейнер для її перевезення не відповідає загальноприйнятим нормам.
  • Відповідно до вимоги №82 IATA — Міжнародної асоціації повітряного транспорту — клітка або контейнер для перевезення виготовляється з металу, дерева, звареної або дротяної сітки, синтетичних матеріалів. Наявність деталей із пластику в конструкції неприпустимий.
  • Безпеку транспортування забезпечують міцні, зручні ручки та надійний замок на дверцятах, щоб вони випадково не відчинилися. Накрийте клітку щільною тканиною, яка не пропускає світло.
  • В одному контейнері можна перевозити двох дорослих тварин одного виду. Єдина умова — кожен із них має важити не більше 14 кг.
  • Безкоштовна доставка багажу на тварин та птахів не поширюється. Їхнє перевезення оплачується відповідно до тарифу, передбаченого для наднормативного багажу. Приймається фактична вага тварини, а також контейнера. Домашні вихованці транспортуються у багажному відсіку літака.

Пасажир повинен самостійно подбати про забезпечення вихованця кормом та водою протягом усього маршруту.

Перевезення тварин через кордон — вимоги різних країн

вимоги країн для перевезення тварин через кордон

Правила перевезення тварин за кордон, що відповідають вимогам різних країн:

  • Аргентина. Необхідні документи: ветеринарне свідоцтво певного зразка, завізоване консулом країни, довідка про щеплення. При ввезенні тварини необхідно сплатити збір 10 доларів США.
  • Австрія. При в’їзді на територію слід подати ветеринарне свідоцтво. Сертифікат про щеплення надавати не потрібно.
  • Туреччина. Необхідні документи: міжнародний ветеринарний паспорт, довідка про щеплення від сказу.
  • Польща. На кордоні потрібно пред’явити ветеринарне свідоцтво та паспорт із позначкою про щеплення проти сказу.
  • Угорщина. Для перетину кордону потрібне видане не раніше, ніж за 8 днів до ввезення тварини до країни ветеринарне свідоцтво.
  • Великобританія. Для ввезення в країну буде потрібна попередньо оформлена імпортна ліцензія. Усі тварини після перетину кордону мають пройти карантин у спеціалізованих британських установах. Термін карантину становить 6 місяців.
  • Нідерланди. Необхідний документ — міжнародний ветеринарний паспорт.
  • Франція. Провозити із собою в країну можна не більше 3 вихованців, одного з них віком від 3 до 6 місяців. Тварин молодше 3-х місяців ввозити заборонено. Необхідна документація: паспорт із позначкою про вакцинацію проти інфекційного гепатиту, лептоспірозу, сказу, а також проти чуми —  для собак. Заборонене ввезення собак таких порід: Мастіф, Пітбуль, Тос.
  • Австралія. Ввезення тварин у країну можливе лише за наявності дозволу Австралійської карантинної служби.
  • Мальта. Після прибуття домашні вихованці, крім собак та кішок, ввезення яких заборонено, протягом 6 місяців повинні перебувати на карантині. Виняток становлять тварини із країн Євросоюзу.
  • Чехія. Ввезення тварин здійснюється з урахуванням правил країн ЄС: ветеринарний паспорт із відмітками про обов’язкові щеплення, чіп стандарту ISO 11784 — для котів та собак, ISO 11785 — для тхорів (допускається тавро).
  • Німеччина. На митниці необхідно пред’явити міжнародний ветеринарний паспорт із позначкою про щеплення проти сказу. Запис про вакцинацію, відповідно до встановлених вимог, супроводжується перекладом німецькою мовою.
  • Італія. Основний документ — міжнародний ветеринарний паспорт із позначкою про зроблене не раніше ніж за 20 днів до перетину кордону щеплення проти сказу. Для собак повинен бути передбачений повідок та намордник.
  • Греція. Для перевезення домашнього вихованця вам знадобиться міжнародний ветеринарний паспорт з позначкою про зроблене щеплення від сказу та свідоцтво, яке містить інформацію, що тварина здорова — має бути видана за 10 днів до ввезення тварини до країни. За правилами свідоцтво має бути перекладене англійською або французькою мовою.

Для перевезення домашніх тварин до різних країн можуть знадобитися інші додаткові документи. Щоб уникнути неприємних сюрпризів, постарайтеся заздалегідь дізнатися, дотримання яких правил вимагає країна, яку ви збираєтеся відвідати. Отримати необхідну інформацію можна в консульстві або у ветеринарній службі сторони, яка вас приймає.