На сьогоднішній день широко поширені захворювання, які переносяться іксодовими кліщами (бабезіоз, анаплазмоз, хвороба Лайма). Найпоширенішим серед них є бабезіоз (піроплазмоз).
Бабезіоз (Піроплазмоз) — паразитарне, захворювання у собак і звірів, що вкриті хутром, яке характеризується гострим перебігом. У деяких випадках бабезіоз може протікати у хронічній формі. Інкубаційний період бабезіозу — від 3 днів до 3 тижнів. Зараження бабезіозом відбувається переважно навесні і восени. Влітку, в спеку і взимку при сильних морозах це захворювання дуже рідко реєструється. Після укусу кліща в кров потрапляє найпростіший мікроорганізм, який локалізується в середині еритроциту, що призводить до масового руйнування еритроцитів (гемолізу). Оскільки еритроцити переносять кисень до тканин і клітин організму, при зменшенні кількості еритроцитів і гемоглобіну відбувається кисневе голодування (гіпоксія) органів.
Симптоми захворювання:
- млявість, слабкість;
- у перший день захворювання температура тіла у тварини підвищується до 39,1-39,6 ºС;
- на другий-третій день температура підвищується до 40,5-41,5 ºС;
- слизові оболонки бліді, іноді спостерігають підвищену слинотечу;
- з третього дня змінюється колір сечі — вона набуває червонувато-коричневого кольору (кольори пива чи кави);
- з четвертого дня видимі слизові оболонки (ротової порожнини, очей) стають жовтими;
- температура тіла починає падати;
- дихання стає прискореним, хода тварини стає невпевненою, хиткою;
- у деяких випадках спостерігається блювання, внаслідок сильної інтоксикації;
- у тварини з’являється задишка через брак кисню, що веде до набряку легень.
Дане захворювання призводить до ниркової та печінкової недостатності.
Профілактика захворювання
Насамперед потрібно бути дуже уважним у сезон, коли захворювання набуває найбільшого розповсюдження. А також рекомендується для профілактики застосовувати спеціальні засоби — такі як краплі, спреї, нашийники, таблетки, специфічні антипротозойні препарати. Після кожної прогулянки уважно оглядайте вашого чотирилапого друга щодо наявності на тілі кліщів.
При виявленні кліща необхідно обережно видалити його, прокрутивши проти годинникової стрілки. Місце укусу обробити йодом. Не кожен укус іксодового кліща призводить до захворювання. При погіршенні самопочуття тварини необхідно терміново звернутися до ветеринара для надання тварині невідкладної допомоги, оскільки не своєчасне лікування загрожує летальним кінцем. Перед походом у ліс або на прогулянку, де багато рослинності, необхідно обробити тварину одним із вище вказаних засобів, а краще в комбінації — краплі та нашийник. Краплі захищають від кліщів протягом одного місяця, а нашийник — від одного до семи місяців.
Якщо ви не можете впоратися самостійно, ми надаємо послуги з видалення кліщів у тварин.