Ми любимо тварин це — наше покликання

Про що потрібно пам’ятати власникам

Техніка стерилізації котів та кішок відрізняється через анатомічні особливості. Якщо стерилізація кота — це невеликий надріз та перев’язування насіннєвого канатика, то у кішок це порожнинне втручання.

Щоб після операції кішка почувала себе добре, власники повинні пам’ятати наступне:

  1. Виходячи з наркозу, тварина не розуміє, де вона знаходиться і що сталося, навіть якщо виконувалася стерилізація кішки вдома в Києві. У цей момент власник має бути поруч, підтримувати та заспокоювати тварину.
  2. Після наркозу контроль над функціями організму повертається поступово — кішка може зробити свої справи під себе чи на підстилку, ліжко. Відразу застеліть поверхню, на якій лежатиме тварина, клейонкою або покладіть пелюшки.
  3. Після операції тварина відчуває біль у ділянці втручання. Тому протягом кількох діб кішка може частіше нявкати і бути пасивною. Не лайте тварину за це, а дізнайтеся у ветеринара, чим можна знеболити вихованця в цей період.

Догляд за стерилізованою кішкою після операції починається з оцінки стану тварини (кожні кілька годин). Власники повинні відзначати, як тварина п’є воду, їсть, та вимірювати температуру хоча б 2 рази на день.

Уход за кошкой после стерилизации

Як доглядати за кішкою після стерилізації

У післяопераційний період необхідно приділити увагу не лише психологічному стану тварини, але й ретельно стежити за раною та її загоєнням.

Догляд за стерилізованими кішками:

  • Повний спокій. У перші години після стерилізації забезпечте кішці повний спокій — не підпускайте до неї інших тварин та дітей. Вони не лише можуть налякати тварину, але й занести інфекцію у рану. У кімнаті з вихованцем має бути м’яке, приглушене світло, щоб не дратувати рецептори кішки.
  • Постійний доступ до чистої води. У перші години після операції кішка спить, рідко прокидається, нявкає і знову засинає. У цей час тварина майже не встає. Подбайте, щоб поруч із лежанкою стояла миска з чистою водою, до якої кішка легко дотягнеться.
  • Пелюшка. Не забувайте про можливе довільне сечовипускання у тварини — покладіть пелюшку або клейонку на підстилку.
  • Обробка рани. Як правильно доглядати післяопераційну рану розповість ветеринар, який виконував оперативне втручання. Зазвичай власникам необхідно видалити бинти та обробити зону спеціальним антисептиком. Решту лікар робить самостійно під час контрольного огляду тварини. Рідше власники роблять перев’язки тварині за рекомендаціями лікаря.

Післяопераційний період триває 2-3 дні (рідше до 5 днів). Весь цей час тварині потрібні ваші підтримка та турбота. Не забувайте ніжно погладжувати кішку і говорити, як сильно ви її любите!