5 правил створення раціону
Коли виникає питання: чим годувати стерилізованих кішок, існує лише дві відповіді на нього — натуральні продукти чи збалансований корм.
Кожен варіант має свої переваги та недоліки. Але існують загальні рекомендації при складанні харчування для стерилізованої кішки:
- Не можна поєднувати натуральну їжу та корм. Потрібно вибрати один варіант.
- Ви завжди повинні точно знати, скільки кішка їсть — зважуйте порцію перед кожним прийомом їжі.
- У тварини завжди має бути доступ до чистої питної води.
- Розділяйте годівлю на кілька прийомів їжі протягом дня — найкраще, якщо їх буде 2 чи 3.
- Оцінюйте збільшення чи надлишок ваги щомісяця — це допоможе скоригувати раціон.
Коли виконується стерилізація кішки, лікар докладно пояснює, як правильно доглядати за твариною, і чим її годувати. У перші дні може бути призначений навіть спеціальний лікувальний корм із наступним переходом на звичний режим харчування.
Багато власників вибирають готовий корм для тварини, адже він набагато зручніший і практичніший за натуральне харчування:
- не потрібно щодня купувати свіже м’ясо;
- немає потреби щодня готувати;
- можна залишити кішку на кілька днів під наглядом батьків чи друзів;
- корм повністю збалансований — у ньому містяться всі необхідні для вихованця речовини;
- має приємний смак без добавок та підсолоджувачів.
Головний недолік сухого корму — захворювання з боку нирок та шлунково-кишкового тракту при виборі неправильного раціону. Щоб цього не сталося, вибирайте корми, які відповідають міжнародним критеріям безпеки та мають сертифікати.
Натуральний раціон
Не всі власники переводять тварин на корм навіть після стерилізації. Натуральні продукти — це джерело вітамінів, мікроелементів та основних поживних речовин: білків, жирів, вуглеводів. Безпосередньо після стерилізації кішці потрібна особлива дієта, яка допомагає пережити період після операції. Потім тварину переводять на регулярний раціон.
Харчування кішки після стерилізації повинно включати такі продукти:
- Нежирне м’ясо — індиче, куряче. М’ясо птиці багате на білок, який необхідний для щоденного нормального функціонування тварини.
- Субпродукти: легені, печінка, нирки багаті на необхідні мікроелементи.
- Червоне м’ясо — яловичина. Від свинини та баранини необхідно відмовитися. Давати яловичину можна двічі-тричі на тиждень.
- Каші — гречана, вівсяна, булгур. Ці каші багаті на білок і легко засвоюються. Саме вони мають бути основою раціону. А ось від рису, пшоняної крупи краще відмовитися.
- Овочі. Сезонні овочі — це джерело вітамінів та мінералів. Тварина після стерилізації не завжди їсть свіжі овочі, тому їх краще проварити або запекти. Овочі можна перемолоти в блендері разом з м’ясом або кашею, щоб вихованець їв їх охоче.
- Сир — це ще одне джерело білка. Незважаючи на те, що після стерилізації кішки схильні до ожиріння, давати знежирений сир не рекомендується — в ньому можуть бути ненатуральні домішки, які шкодять здоров’ю тварини. Краще пропонувати домашній сир 1-2 рази на тиждень разом із кисломолочною продукцією.
Дуже важливо дотримуватися правильного харчування після стерилізації. Воно дає тварині необхідне джерело енергії та запобігає ожирінню.
Натуральний раціон — це завжди різноманітність смаків та вітамінів для кішки. За допомогою сезонних фруктів та овочів ви можете порадувати улюбленицю, не відхиляючись від рекомендованого харчування.