Ми любимо тварин це — наше покликання

Переваги та недоліки процедури

Перед тим як оцінювати плюси і мінуси процедури, необхідно зрозуміти, що собою являє така операція та навіщо її проводять.

Стерилізація собак — це процедура, під час якої тварині видаляють репродуктивні органи. Але яєчники чи сім’яники залишаються — вони продовжують виробляти статеві гормони.

Під час кастрації видаляють усі внутрішні статеві органи. Наслідки такої процедури — зниження синтезу статевих гормонів та зміна гормонального фону.

основні аргументи за стерилізацію собак

Існує 4 основні аргументи за стерилізацію собак:

  1. Запобігання хибній вагітності у сук. Незважаючи на те, що тічка у собаки відбувається всього 2 рази на рік, вона може протікати із значним порушенням гормонального фону. Хибна вагітність потребує тривалого лікування. Набагато простіше їй запобігти, стерилізувавши собаку.
  2. Контроль народжуваності. Вагітність собаки — це складно для власників. Крім того, що собака вимагає особливого догляду в цей період, слід правильно прийняти пологи, а потім виходжувати цуценят (брати відпустку на роботі, догодовувати, зважувати, готувати їжу, прищеплювати) та прилаштовувати їх.
  3. Зменшення агресії. Дорослі собаки постійно мітять територію, навіть якщо живуть у квартирі самі, без інших тварин. Якщо собака добре вихована, вона все одно може помітити територію у нападі сильних емоцій — радості, смутку, насолоди.
  4. Зниження сексуальної активності. Під час тічки собака може втекти, навіть якщо вона на повідку (це характерно і для сук і для кобелів). У пориві пристрасті тварина може вибігти на дорогу та травмуватися.

Стерилізація собак у Києві проводиться у ветеринарних центрах та вдома. Це проста процедура, яка триває близько півгодини.

Існують також аргументи проти проведення процедури:

  1. Наркоз. Стерилізацію виконують під загальним наркозом. Це навантаження на серцево-судинну та дихальну систему. Молоді тварини, як правило, добре переносять процедуру.
  2. Навантаження на організм. Стерилізація — це порожнинна операція у сук. У літньому віці її рекомендують виконувати лише з появою патології репродуктивних органів.
  3. Проживання у квартирі. Вважається, що собаки, які не живуть просто неба, кастрації не потребують. Хоча будь-який пес може зірватися з повідка та втекти в невідомому напрямку, відчувши суку під час тічки.

Приймаючи рішення, обов’язково порадьтеся з ветеринаром. Запитайте у лікаря: чим небезпечна процедура, і які ризики є саме у вашої тварини?

оцінка ризиків стерелізації

Оцінка ризиків

Як і будь-яка інша медична процедура, стерилізація собак має наслідки, у тому числі й негативні:

  • алергічна реакція на препарат, що вводиться для наркозу;
  • кровотеча;
  • відсутність зміни поведінки;
  • інфекція післяопераційної рани

Навіть у досвідчених лікарів під час стерилізації бувають ускладнення. Найчастіше вони пов’язані з індивідуальною анатомією тварини, яку неможливо передбачити до операції.

Якщо через якийсь час після кастрації собака зберігає агресивну поведінку, необхідно простежити за стосунками в сім’ї. Не завжди надмірна активність — індикатор роботи статевих гормонів. Постійний стрес, приниження та знущання призводять до агресії тварини. Позбутися їх можна, усунувши причину і помістивши тварину в атмосферу любові та турботи.

Незважаючи на всі плюси та мінуси кастрації собак, існують ситуації, коли процедуру потрібно виконувати обов’язково:

  • собака тікає, зривається з повідка, коли відчуває суку під час тічки;
  • виникнення хибної вагітності після тічки;
  • тварина агресивна по відношенню до інших собак і людей, коли поряд перебуває собака в період тічки;
  • тяжкі пологи в анамнезі у собаки.

У цій ситуації питання про те, чи потрібна стерилізація, навіть не обговорюється. Потрібно рятувати життя та здоров’я вихованця.