Ми любимо тварин це — наше покликання

Крім того, що щоденні прогулянки — це обов’язків туалет для тварини, під час вигулу собака реалізує свою активність та соціалізується. Коли собак вигулюють у парках та дворах, вони вчаться спілкуватися з іншими тваринами, собаками, людьми. Це дуже впливає на характер собаки.

Реалізація активності є дуже важливою для тварини. Особливо для великих собак. Протягом дня вони сплять, їдять і збирають енергію. Якщо не вивести собаку на прогулянку або вивести ненадовго, собака почне реалізувати свою енергію вдома. Це може вилитися в розірвані подушки, перевернуті домашні квіти, погризене взуття.

Як привчити собаку до вигулу

Найкраще, коли собака має чіткий графік і режим. Час годування, вигулу повторюється щодня, одночасно. Собаку привчають до прогулянок після введення другої вакцини, у віці чотирьох місяців або з появою тварини в сім'ї.

З дорослим собакою можна відразу почати гуляти 2-3 рази на день. Тварину легко привчити до такого графіка. Маленьких цуценят долучають до вигулу поступово, постійно збільшуючи тривалість та інтенсивність прогулянок. Цуценят одночасно треба привчати до прогулянок та до туалету на вулиці. Тому в перший місяць життя вигул собаки потрібно виконувати кожні 2-3 години, тривалістю 10-15 хвилин. Якщо собака під час прогулянки не зробить нічого, а потім сходить удома — не треба його за це лаяти, адже звичка тільки виробляється. Після кожної успішної справи на прогулянці тварину потрібно заохотити — погладити або дати ласощі. Поступово, кількість прогулянок зменшується, а їхня тривалість збільшується.

Уход за собакой

Правильне годування собак

Харчування — одна з найважливіших складових життя собаки. Від того, наскільки правильно підібране харчування, залежить безліч факторів:

  • здоров’я тварини;
  • стан шерсті;
  • активність собаки;
  • сон;
  • стан зубів;
  • настрій та характер.

У перші місяці життя ідеальне харчування для цуценят — грудне молоко. Коли собак відлучають від матері, їх поступово переводять на натуральний та спеціалізований корм.

Вибираючи натуральне харчування, пам’ятайте, що раціон собаки повинен включати:

  • м’ясо;
  • кашу;
  • овочі та зелень;
  • сир.

У квартирі або приватному будинку кожен собака вимагає уваги господарів. Правильне харчування, щоденний догляд та регулярні візити ветеринара допоможуть тварині залишатися здоровою та тривалий час радувати своїх господарів. Саме тому важливо знати, як правильно доглядати за собакою, щоб життя тварини було радісним і повноцінним.

Догляд за собакою

Турбота про тварину починається ще до того, як власники беруть собаку у родину. Перед появою тварини необхідно продумати кілька важливих моментів:

  • безпосереднє місце проживання — квартира, будинок, прибудова, вольєр;
  • харчування — натуральне харчування чи корм;
  • місце та час для вигулу;
  • контакти з іншими тваринами;
  • захист від кліщів.

Все це можна спланувати самостійно або отримати консультацію ветеринара, який дасть професійні поради щодо догляду за собакою.

Уход за собакой

Вигул собак

Вигул собаки — це обов’язковий елемент щоденного догляду за твариною. Виняток становлять лише маленькі цуценята, яким до виконання перших щеплень виходити на вулицю та контактувати з іншими тваринами не рекомендується.

Дорослій собаці потрібно гуляти не менше двох годин на день. У цей час собака дихає свіжим повітрям, витрачає свою енергію та ходить до туалету. Для зручності тварини вигул здійснюється 2-3 рази на день. Якщо собака живе у будинку чи квартирі, вигул кілька разів на день дає змогу комфортно задовольнити фізіологічні потреби та не терпіти довго.

Замінювати м’ясо субпродуктами (шлунки, серця, печінка) допускається лише 1-2 годування на тиждень. Щодня собака повинна отримувати овочі та зелень, які багаті на вітаміни та мінерали. Щотижня собакам дають куряче яйце чи кілька перепелиних яєць. 1-2 рази на тиждень собакам дають сир. Молока та кисломолочних продуктів краще уникати.

Правила годування собак категорично виключають:

  • смажену їжу;
  • здобні вироби — хліб, булки, пиріжки, торти, шарлотки;
  • копчені продукти;
  • жирну їжу;
  • їжу з приправами та спеціями;
  • шоколад.

Підгодовувати собаку зі столу категорично не можна!

Кожні три місяці собаці дають вітамінні добавки та кальцій.

Щодня собаці необхідно готувати нову, свіжу порцію їжі.

Другий варіант харчування — це спеціальний корм. Його головний плюс — це збалансованість. Власникам тварини не потрібно вираховувати, скільки м’яса дати собаці в обід, скільки їжі давати в кожен прийом їжі, скільки каші покласти ввечері і скільки перепелиних яєць згодувати вихованцю. Спеціалізовані корми для собак включають всі необхідні поживні елементи, вітаміни і мінерали. Додаткових добавок не потрібно.

Що таке дресирування собак

Дресирування собак — це навчання собаки певним командам та діям. Утримання собаки завжди супроводжується навчанням деяким правилам. Базове дресирування включає найпростіші команди, які повинен знати собака, незалежно від породи:

  • До мене!
  • Не можна.
  • Поруч.
  • Місце.
  • Сидіти.
  • Лежати.

Команди на кшталт «Дай лапу», «Взяти», «Перекид», «Умри» є частиною спеціальної підготовки. Спеціалізоване навчання собак необхідно довірити професійним кінологам.

Дресирування собак починається з появи собаки у будинку. Це базові команди: «До мене» та «Не можна». З віку 6 місяців, коли у собаки активно формуються нейронні зв’язки, потрібно починати вчити собаку загальним командам «Місце», «Сидіти», «Лежати». Таке навчання не тільки робить собаку слухняною, а й зближує її з власником.

Дресирування та виховання собак дещо схожі, але ці поняття відрізняються один від одного. Коли власники хочуть, щоб собака виконував певні команди, його дресирують. Виховання — це дотримання певних правил: не спати на ліжку, не копати землю, не ганятися за котами. Собаку можна навчити виконувати команди, але це не означає, що її поведінка завжди відповідатиме очікуванням власників.

Під час дресирування в домашніх умовах дуже важливо запастися терпінням і не лаяти собаку у разі невдач, незалежно від кількості спроб та віку тварини. Дуже важливо підбадьорювати тварину, показувати їй свою турботу та нагороджувати ласощами після кожного успішного виконання дії.

Гігієнічний догляд за собакою

З перших днів життя собаці потрібно забезпечити правильний догляд. Це не лише харчування та вигул тварини, але й регулярні гігієнічні процедури. Догляд за шерстю, зубами, кігтями, шкірою, вухами, порожниною рота зменшує кількість захворювань у тварини та забезпечує привабливий зовнішній вигляд.

догляд за шерстю

Догляд за шерстю собак

Догляд за шерстю собак включає регулярні розчісування і купання тварини.

Купають собак 1 раз на 1-2 місяці. При цьому використовують такі засоби:

  • шампунь;
  • лосьйон чи кондиціонер.

Догляд за білою шерстю не відрізняється від догляду собак з іншими типами шерсті. Єдиний момент — такі собаки вимагають більш частого купання — раз на три тижні.

Косметика для купання повинна вибиратися з урахуванням породи собаки, стану її шерсті та наявності чи відсутності алергічних реакцій. Купання собак із весни до кінця осені виконується перед обов’язковою обробкою від кліщів. Незважаючи на те, що частина препарату вбирається шкірою та розноситься по організму, частина препарату (як від нашийника) залишається на шерсті. Якщо собака приймає спеціальні таблетки від кліщів, таких пересторог не потрібно.

Якщо власники не знають, якого числа собака купалася востаннє, але шерсть стала брудною або тварину неможливо розчесати, вихованця купають позапланово.

Собаку ретельно вичісують щотижня, а розчісують щодня, 1-2 рази у день.

Догляд за вухами собаки

Щодня вуха собаки оглядають на наявність кліщів та забруднень. Якщо вуха не забруднюються, їх треба протирати 1-2 рази на тиждень.

Якщо вуха собаки постійно брудні, необхідно:

  • проконсультуватися з ветеринаром;
  • виключити з раціону можливі алергени;
  • чистити вуха щодня чи через день.

Для чищення вух у собаки знадобиться кілька ватяних дисків і очищуючий лосьйон. Краще відмовитися від використання ватяних паличок — вони можуть травмувати вухо, коли собака смикнеться.

Інструкція з чищення вух у собак:

  • Фіксують собаку у положенні лежачи на твердій поверхні. При цьому важливо не здавлювати і не лякати собаку. Все, що потрібно — обмежити рухи.
  • Готують кілька тампонів змочених спеціальним лосьйоном та кілька сухих ватяних дисків.
  • Капають кілька крапель очищуючого лосьйону всередину вуха і розминають вушну раковину знизу вгору — це розм’якшить наліт у вусі. До наступного пункту переходять за 60-90 секунд.
  • Акуратно ватним тампоном, змоченим у лосьйоні, очищають наліт круговими рухами. Якщо за раз не вдалося видалити весь наліт, беруть сухий тампон.
  • Фінально очищають вухо, використовуючи сухий гігієнічний тампон.
  • Переходять до другого вуха.

Процедура очищення вух займає 5-10 хвилин, вона не болісна, але неприємна для собаки. Тому після кожного чищення необхідно дати вихованцю ласощі.

Догляд за очима собаки

Очі оглядають собакам щодня — вони мають бути прозорими, блискучими, без помутнінь. Прозорі виділення та їх скупчення у куточках очей після сну є нормою для собак усіх порід. Для зручності тварини, виділення, що накопичилися, а також скоринки видаляють простим ватним тампоном, змоченим в лосьйоні або розчині хлоргексидину.

Вату не використовують — вона може подряпати рогівку ока. Догляд за очима виконують щотижня.

Догляд за кігтями собак

Собаки повинні регулярно гуляти на вулиці і бігати різними видами ґрунту. Тоді їхні лапи отримують достатнє навантаження, а пазурі сточуються. Але навіть якщо собака регулярно гуляє, раз на два тижні необхідно ретельно оглядати її пазурі. Коли пазурі сточуються неправильно і розщеплюються, собака відчуває біль та дискомфорт при ходьбі. Оглядати лапи собаці потрібно після кожної прогулянки — це допоможе виявити скалки, кліщів та сторонні предмети.

Собакам, які живуть у квартирі і не гуляють чи гуляють рідко, пазурі підрізають раз на чотири тижні. Догляд за ними — важлива частина утримання собаки.

У собак, які постійно гуляють і сточують пазурі, необхідно стежити за бічними кігтями, адже вони часто відростають і не дістають до землі — не сточуються.

Догляд за маленькими собаками

Собаки невеликого розміру — відмінні компаньйони та добрі друзі людини. Вони вимагають особливого догляду та уваги:

  • Маленькі собаки повинні жити у теплі, незалежно від типу території — приватний будинок це чи квартира. Такі собаки не можуть жити на вулиці.
  • Довгошерстих собак необхідно розчісувати щодня.
  • Короткошерстих собак вичісують раз на тиждень із фурмінатором, інакше їхня шерсть буде у всіх куточках квартири.
  • Опущені вуха у маленьких собак схильні до розвитку інфекції, тому їх потрібно щодня оглядати і ретельно чистити раз на кілька днів.

При появі маленького собаки в будинку потрібно ретельно стежити за всіма рухами — і собака і власники повинні звикнути один до одного. Об маленького собаку легко спіткнутися чи наступити на хвіст. Тому в перші дні появи тварини ходити треба дуже обережно.

Догляд за собакою взимку

У холодну пору року слід приділити більше уваги вигулу собак на вулиці.

У великих собак густа шерсть перешкоджає замерзанню. Головне — стежити, щоб собака рухалася і сніг не обліплював шерсть тварини. Інакше вовна намокає, і собака відчуває холод.

Через невеликий розмір і вагу маленькі собаки швидко замерзають і застуджуються. Тому з настанням холодів їх одягають. Одяг для собак повинен повністю закривати спину і частину лапок, де найменше шерсті, тоді вихованець почувається комфортно.

Для всіх порід існує необхідність піклування про лапи. Окрім снігу, льоду та холоду, лапи собаки контактують із сіллю та спеціальними присипками на дорогах, які призначені для запобігання падінням людини. Такі суміші викликають тріщини та ранки на лапах у собаки. Щоб не допустити цього, необхідно:

  • ретельно промивати лапи собаки після кожної прогулянки;
  • використовувати спеціальний віск для лап перед прогулянкою;
  • одягати черевики на собаку.

Догляд за подушечками тварини включає нанесення зволожуючого крему на лапи собаки після приходу з прогулянки.

Взимку важливо стежити, щоб сніг не потрапляв до вух тварини і не накопичувався там. Після кожної прогулянки тварину потрібно ретельно оглядати вдома, особливо якщо собака каталася по снігу.

Правильний догляд за собакою — це щоденна увага до вихованця та турбота про його здоров’я.