Як виглядають блохи у собак
Блохи паразитують на теплокровних тварин (найчастіше це собаки та кішки) та людині. Прокусуючи шкіру господаря, комаха живиться його кров’ю. Самка блохи здатна відкладати на день до 25 яєць. Розмір комах становить близько 3 мм. Блохи здатні високо стрибати і легко перестрибують із собаки на людину або на інших тварин. Комахи роблять стрибки до 20-30 см у висоту і довжину, тому підчепити блоху може кожен і найнесподіванішому місці. Навіть кішки та собаки, які живуть у квартирі у дбайливих господарів, не застраховані від такої напасті. Тому не панікуйте, якщо в якийсь момент виявили, що ваш вихованець заражений блохами. Ветеринар допоможе вам підібрати оптимальні засоби для усунення цієї проблеми.
Як дізнатися про наявність бліх у собаки — симптоми
Якщо ви помітили, що домашній вихованець виявляє занепокоєння, не може всидіти на місці, часто чухається, то, швидше за все, собака або кіт намагаються таким чином позбутися надокучливої комахи. Потрібно оглянути шкіру тварини, акуратно розсовуючи шерсть. Зрозуміти, що собака заражена, можна за укусами — невеликі червоні плями з крапельками крові, що запеклася. Постарайтеся не зволікати з вирішенням проблеми, виводити паразитів слід негайно, доки вони не розплодилися.
Основні причини появи бліх у тварин
Заразитися блохами тварини можуть у таких ситуаціях:
- Після прогулянки лісом, парком, у дворі будинку.
- Під час поїздки у громадському транспорті.
- При контакті з іншими домашніми чи бездомними тваринами.
«Підчепити» блоху можна навіть у під’їзді власного будинку. Людина також може принести комаху з вулиці на одязі чи взутті.
Чим небезпечні блохи для собаки
Укуси комах-паразитів дуже дратують тварин. Однак, окрім дискомфорту, блохи можуть завдати своєму «хазяїнові» чимало інших проблем. Ваш вихованець може погано спати і навіть відмовлятися від їжі. Непоодинокі випадки, коли у домашніх тварин виникає блошиний дерматит — собака або кіт розчісують місця укусів, в результаті на шкірі утворюються виразки, випадає шерсть.
Блохи можуть бути переносниками таких захворювань:
- Бруцельоз — множинне ураження органів тварини.
- Чумка — при цьому захворюванні уражаються слизові оболонки, центральна нервова система тварини.
- Дипілідіоз — стрічковий хробак, який паразитує в тонкому кишечнику тварини, досягає в довжину близько 70 см. Заразитися паразитами кішка або собака можуть при ковтанні зараженої блохи.
Якщо у тварин багато бліх, з часом з’являються симптоми анемії.
Чи передаються блохи від собак людям
Паразитувати та розмножуватися на шкірі людини блохи не можуть. Однак ці кровососні паразити здатні кусати свого господаря, якщо вже переходять на його тіло. Тому від негативних наслідків наявності бліх у свійських тварин люди не застраховані.
Блохи у собаки небезпечні для людини
Хоча блохи не можуть жити на тілі людини, проте ці паразити, що смокчуть кров, можуть завдати значної шкоди своєму «тимчасовому господареві». На місці укусу може виникнути подразнення, почервоніння, що свідчить про алергію. І це найменше із лих. Якщо ранку розчесати, можна занести «вторинну інфекцію». При цьому місце укусу починає гноїтися. При несвоєчасному усуненні проблеми та у випадку відсутності лікування патогенна мікрофлора через кровотік поширюється по всьому людському організму, що загрожує виникненням сепсису.
Захворювання, якими можуть заразити людину блохи: гельмінтоз, сальмонельоз, бруцельоз, енцефаліт, туляремія. Всі перелічені захворювання відносяться до категорії «серйозних», оскільки жодне з них не минає без негативних наслідків для людського організму. Попередити виникнення ускладнень допоможе лише своєчасне лікування.
Як вивести бліх у собаки
Не поспішайте засмучуватися, якщо виявили проблему. Існує безліч ефективних способів, що дозволяють швидко позбутися бліх у маленького цуценя або дорослого собаки, кота, кролика, миші або інших домашніх тварин. Господарі, які люблять своїх вихованців, побоюються завдати їм шкоди, а тому воліють лікувати паразитів народними засобами. Особливо ефективною проти комах вважається настоянка полину. Рецепт та принцип приготування:
- Рослину збирають і висушують. Потім подрібнюють і заливають горілкою у співвідношенні 1:2.
- Отриману суміш слід настоювати у темному місці протягом 2 тижнів.
Шерсть тварини слід ретельно обробити водним розчином цієї настойки: 1/3 скл. настоянки на 1/2 л води. Щоб уникнути повторного зараження, необхідно переконатися, що комахи не оселилися в килимових покриттях. У випадку виявлення бліх килими слід обробляти сумішшю із солі та соди. Сода дуже токсична для личинок та яєць паразитів і допомагає ефективно боротися з дорослими особинами. Сіль має зневоднюючі властивості і при попаданні на блоху буквально висушує її.
Для приготування суміші потрібно взяти соду та сіль у рівних пропорціях і ретельно змішати їх. Отриману суміш нанесіть за допомогою щітки на килимові покриття та залиште на 12 годин. Прибрати суміш можна пилососом. Повторюйте процедуру кожні 4 дні протягом 2 тижнів.
Якщо ви зайнята людина або просто не хочете витрачати дорогоцінний час на збирання рослин та обробку тварин за допомогою них від бліх, скористайтеся легкими та ефективними у використанні засобами від паразитів, розробленими та випущеними відомими ветеринарними компаніями. Сучасний ринок пропонує безліч різноманітних препаратів, крапель, уколів та іншого виду засобів, що дозволяють швидко знищити бліх, причому без шкоди для домашньої тварини.
Засоби від бліх для собак
Використовуючи засоби від бліх, що випускаються промисловим способом, можна швидко і без шкоди для здоров’я вихованця та контактуючих з ним людей позбутися паразитів у домашніх умовах.
У виробництві препаратів в якості активної речовини використовують синтетичні та рослинні інсектициди. Засоби від бліх можуть діяти на паразитів по-різному: відлякувати, руйнівно діяти на центральну нервову систему, робити нежиттєздатним їхнє потомство.
Серед речовин, що містяться в засобах від бліх, найпотужніший ефект мають такі:
- Фіпроніл та діазинон — викликають параліч у паразитів.
- Піретрини — у виробництві цих речовин використовується природна сировина. Препарати обережно впливають на організм тварини і не викликають симптомів інтоксикації. Дані речовини викликають параліч центральної нервової системи у бліх.
- Піротроїди — аналоги піретринів, проте створені із синтетичних компонентів. Мають потужну дію, тому не використовуються для виробництва засобів, призначених для боротьби з паразитами у цуценят та собак дрібних порід.
- Селамектин — призводить до загибелі не тільки бліх, але й деяких видів гельмінтів та вушних кліщів.
- Клотіанідин та імідаклоприд — похідні нікотину. Абсолютно безпечні для тварин, але виявляють сильний токсичний вплив на бліх.
При розрахунку дозування діючої речовини береться до уваги вага та вік собаки, а також інші моменти. Пам’ятайте, що засоби, призначені для дорослої тварини, не підходять для цуценят. Також не всі препарати для боротьби з блохами можна використовувати для лікування вагітних собак. Перед застосуванням будь-яких засобів уважно вивчайте інструкцію, що додається.
Засоби від бліх для собак:
- Шампуні. Вид засобів від бліх найм’якшої дії. Як активні речовини використовуються ефірні олії або інсектициди в мінімальних дозах. Якщо ви плануєте купати собаку, то пам’ятайте, що при обробці шерсті шампунем, не можна допускати попадання засобу на слизові оболонки порожнини рота тварини або в очі. Залежно від вмісту в шампуні тих чи інших активних речовин, розрізняють натуральні засоби (у складі присутні ефірні олії), інсектоакарицидні (містить синтетичний або рослинний інсектицид), комбіновані (у складі присутні інсектициди та репеленти). Шампуні, в яких містяться інсектициди, згубно впливають на дорослих особин та личинок паразитів. Дія шампуню зберігається протягом 3 тижнів, якщо препарат відноситься до комбінованих. Інсектоакарицидні засоби діють протягом 3 місяців.
- Краплі. Один з найпростіших і найефективніших у використанні засобів від бліх. Концентрація активних речовин у препаратах досить висока, проте краплі не завдають жодної шкоди організму тварини. На ринку представлено безліч препаратів цього виду. Проконсультуйтесь із ветеринаром. Лікар допоможе вам підібрати засіб, враховуючи вік та вагу собаки. Препарат наносять на загривок тварини, попередньо розсунувши шерсть. Щоб уникнути повторної інвазії, обробку виконують відразу після закінчення терміну дії крапель.
- Пігулки. Інноваційний продукт на ветеринарному ринку, що має безліч переваг: відсутність побічних явищ; при розрахунку правильного дозування можливість використання для виведення паразитів у вагітних собак та щенят; на шерсті тварин не залишається слідів інсектицидів. Дія таблеток на комах здійснюється таким чином: засіб потрапляє в систему травлення тварини і проникає в її кров. Блоха при укусі отримує дозу токсину, від якого гине. Таблетки, представлені для продажу у ветаптеках, відповідають усім встановленим нормам та вимогам щодо якості та безпеки продукції подібного типу. Найбільшою популярністю користуються такі препарати: «Симпаринка» (Zoetis) — прийом засобів здійснюється 1 раз на 35 днів; «Фронтлайн НексгарД» (Франція) — досить одноразового прийому таблетки, дія зберігається протягом 4 тижнів; «Bravecto» (Австрія/Нідерданди) — препарат відрізняється потужним та пролонгованим впливом, таблетки приймаються раз на 3 місяці. Перед застосуванням препаратів слід детально вивчити інструкцію.
- Нашийник. Ремінець, виготовлений з пористого матеріалу, просочується спеціальним препаратом, в якому містяться речовини, що відлякують комах або навіть призводять до їхньої загибелі. Нашийник відрізняється простотою використання та універсальністю, одягати його слід на шию. Котячий нашийник можна підганяти за розміром, тому він підходить і для собак. Висока ефективність застосування виробів такого типу спостерігається при поєднанні з обробкою шерсті тварин краплями. Також для профілактики зараження паразитами можна купати домашніх вихованців, використовуючи спеціальний шампунь, а потім надягати ремінець. Високою ефективністю використання відрізняються нашийники Rolf club 3D і Fitodoc. Такі ремінці здатні відлякувати комах різних видів.
Це не весь перелік препаратів і засобів, що використовуються в боротьбі з комахами. Високу популярність мають також спреї. У якості ефективних профілактичних методів у боротьбі з комахами, що смокчуть кров, використовуються щеплення. Однак, щоб визначити, який із видів препаратів для боротьби з блохами виявиться оптимальним у тому чи іншому випадку, зверніться за допомогою до ветеринара.
Як вивести бліх у вагітної собаки
У тому випадку, коли вагітна собака заразилася блохами, можна використовувати для обробки її шерсті м’які препарати. І дуже бажано, щоб їх було створено на натуральній основі. До розряду таких засобів належать шампуні, у складі яких містяться ефірні олії. Вони, своєю чергою, відлякують комах. Цікавитесь, як часто можна мити собаку шампунем від бліх? Фахівці рекомендують купати тварину, використовуючи засіб м’якої дії раз на тиждень. Засоби «Доктор Zoo» (Росія) і «Green Fort» (Німеччина) відрізняються м’яким впливом і підходять для маленьких цуценят, а також старих тварин. Якщо ви цікавитеся, чи можна використовувати шампуні для видалення бліх у новонароджених щенят, проконсультуйтеся з ветеринаром.
Переваги використання для виведення бліх шампуню, створеного на основі натуральних компонентів:
- Простота та легкість використання.
- Можливість одночасного видалення під час купання вуличного бруду, пилу, кліщів личинок мух.
- Низька токсичність.
Такі шампуні полегшують догляд за собаками довгошерстих порід.
Засіб від бліх для цуценят
Сучасний ринок препаратів від бліх пропонує широкий вибір ефективних та простих у використанні засобів — це шампуні, спреї, краплі, таблетки та навіть уколи. Деякі препарати можна застосовувати навіть для новонароджених цуценят. Однак, щоб не нашкодити вихованцю, скористайтеся послугами ветеринара. Лікар правильно підбере засіб для вирішення проблеми, враховуючи вік і вагу вашого вихованця. А якщо проблема запущена та виникли ускладнення, то призначить усі необхідні ліки.
З якого віку можна обробляти щенят від бліх
Якщо хочете виконати обробку тварини самостійно, обов’язково вивчіть інструкцію, яка додається до препарату. Таким чином, ви дізнаєтеся, з якого віку можна труїти бліх у щенят. Більшість препаратів призначені для використання на тваринах з 2-х місяців. Якщо ви взяли цуценя з вулиці, проконсультуйтеся зі спеціалістом, який допоможе точно визначити, скільки місяців або років вашому вихованцю. Ветлікар підбере оптимальний і безпечний засіб від бліх та розрахує його дозування.
Як уникнути повторного зараження собаки блохами
Попередити повторне зараження домашнього вихованця блохами допоможе такий профілактичний захід, як дезінсекція квартири, якщо тварина живе з вами, або будки, якщо собака мешкає поза домом. Дезінсекцію виконують після обробки тварини засобом від бліх. Комахи, що смокчуть кров, воліють розмножуватися і проходити всі стадії розвитку — яйця, личинки, лялечки — поза своїм «господарем». Улюбленим місцем бліх є килими, щілини під плінтусами та в м’яких меблях. Вивести паразитів самостійно досить важко. Краще довірте виконання цього нелегкого завдання фахівцям.