Ми любимо тварин це — наше покликання

грумінг котів

Навіщо і чому необхідна стрижка котів

Грумінг представникам сімейства котячих може знадобитися з гігієнічною метою, тому такі стрижки котів отримали загальну назву — гігієнічні. До них вдаються з різних причин, а саме:

  • Утворення ковтунів — мета такого грумінгу полягає у позбавленні вусатого вихованця від дискомфорту, який виникає при стягуванні шкіри волосинками, що сплуталися між собою. Ковтуни завдають дискомфорту та незручності тварині — болюче стягування шкіри, порушення кровообігу, свербіж шкіри. Найчастіше з такою проблемою стикаються породи кішок із довгою шерстю. Достатньо кілька разів знехтувати розчісуванням, і котик почне відчувати незручності.
  • Забруднення довгої шерсті екскрементами під час візитів у лоток.
  • Перегрів — спекотний клімат або висока температура повітря в приміщенні — ще один привід підстригти кішку. Представникам сімейства котячих, особливо тим, у кого довга шерсть, буває важко переносити високу температуру. У таких випадках стрижка значно полегшить життя домашнього улюбленця.
  • При підвищеній секреції анальних залоз — якщо тварина сильно потіє, стрижка принесе їй лише користь. У подібних випадках шерсть часто вистригають навколо статевих органів.
  • При частому линянні — тварин стрижуть, щоб вони не заковтували шерсть у великій кількості при вилизуванні. Це може викликати порушення у роботі травної системи вихованця.
  • Стрижка кішок із довгою шерстю — такі кішки більше за інших потребують грумінгу. Саме через довгу і густу вовну у таких кішок найчастіше утворюються ковтуни, часта линька довгої шерсті завдає проблем власникам. Ще один плюс грумінгу у тому, що він допомагає підтримувати чистоту в будинку.
  • Стрижка кішок літнього віку — з віком кішкам стає складно доглядати за шерстю самостійно, тому багато господарів вирішують їх підстригти. Завдяки цьому тварина виглядає більш доглянутою та привабливою. Так господарі полегшують життя вихованцям, а заразом отримують доглянуту кішку та естетичне задоволення.

стрижка кота

Як часто потрібно стригти кота

З метою гігієни кішок стрижуть у міру виникнення такої потреби. Але не варто вдаватися до грумінгу занадто часто, достатньо двох разів на рік (якщо не йдеться про породм з довгою шерстю). Нехтування цією рекомендацією може призвести до порушення структури шерсті, можна пошкодити шкіру вихованцю.

Частота виконання стрижок залежить від типу шерсті та породи тварини. Для відновлення шерстяного покриву потрібно приблизно шість місяців. Ветеринари радять стригти пухнастих і довгошерстих котів з метою гігієни 3-4 рази на рік. Іншим породам достатньо 1-2 стрижок на рік.

Головне не перестаратися і пам’ятати, що шерсть виконує захисну функцію, особливо взимку.

Коли краще стригти кота

Котів найкраще стригти перед настанням спекотних днів — це допоможе їм легше переносити підвищення температури повітря.

Час стрижки має відповідати періоду линяння. Злегка потягніть за шерсть, якщо на руці залишаться ворсинки, отже, він настав.

Види стрижок

Стрижки кішок бувають гігієнічними та естетичними. Перші необхідні для підтримання здоров’я тварини. Другі — для краси.

Гігієнічний грумінг скоріше є потребою. Найчастіше таку процедуру проводять тваринам із довгою шерстю і пухнастим породам для нормалізації терморегуляції тіла вихованця, запобігання утворенню ковтунів. Також вона показана при деяких хворобах шкіри. Котам з довгою шерстю вистригають зону «штанців» і під хвостом — це дозволяє запобігати прилипанню екскрементів. Стрижка знижує кількість волосяних грудок, що утворюються в шлунково-кишковому тракті тварини при вилизуванні. До цієї маніпуляції вдаються також і напередодні медичних маніпуляцій на шкірі.

Виставкові стрижки роблять перед конкурсними заходами та фотосесіями. Тваринам з оригінальним візерунком на тілі вистригають хутро вздовж лінії орнаменту, щоб підкреслити природний малюнок. Котячі стрижки можуть бути дуже екстравагантними, відповідати певному образу. Модельний грумінг роблять чисто з декоративною метою, щоб тварина виглядала більш привабливо, а також перед виставковими заходами. Найбільшою популярністю користуються стрижки під лева, дракона та динозавра. Ще одна популярна зачіска — пума. Це спрощена версія «левової» стрижки. Різниця полягає виключно в оформленні хвоста. У «пуми» його вистригають чи не на лисо, у «левів» він відтворює справжній хвіст короля савани з пухнастим пензликом.

підготовка до стрижки

Підготовка до стрижки, сам процес, його особливості

Перед стрижкою кішку необхідно адаптувати до процедури, заздалегідь приготувати. Звичайно, на таку підготовку може піти чимало часу. Починати необхідно з простого вичісування шерстіі, таким чином привчаючи кішку до процедури догляду за шерстю. Найкраще це робити на столі.

Щоб кішка спокійно поводилася при стрижці, часто застосовують препарати для знерухомлення тварини. Але це все ж таки наркоз, який може нести в собі певний ризик. Щоб не стикатися з труднощами і не завдати шкоди тварині, багато господарів відмовляються від наркозу на користь щоденного догляду за шерстю, хоча це і займає більше часу.

Кішки дуже емоційні тварини, враховуйте, що їм важко перенести процедуру стрижки як у фізичному, так і психологічному плані. Найболючіше вони сприймають стрижку хвоста. Він займає у кішок особливе місце і його пошкодження може завдати значного погіршення здоров’ю вихованця. Тому його, як правило, не чіпають. З обережністю слід ставитись до стрижки живота, особливо його нижньої частини, де багато шкірних складок, які легко пошкодити.

Зменшити агресію тварини можна за допомогою пластикового коміра. Він дозволить зафіксувати голову кішки, щоб вона не вкусила того, хто її стриже. Але лапи все одно доведеться тримати.

Стрижка виконується послідовно. Перед включенням машинки укладають кота на бік і фіксують кінцівки. Діючи неквапливо та обережно, видаляють шерсть з боків. Потім переходять до обробки спини та живота. Стригти можна як за напрямком зростання шерсті, так і в протилежному напрямку.

Підстригати тварин із довгою шерстю досить непросто. Це пов’язано з тим, що машина погано захоплює волосся і воно починає прослизати повз ножі. Знадобиться багато терпіння та вправності. Кожну ділянку доводиться обробляти кілька разів у різних напрямках.

Зазвичай використовують машинку для стрижки з насадками не менше ніж 3-5 мм. Насадки меншого розміру не використовують, оскільки можна випадково травмувати шкіру тварини.

догляд за кішкою після стрижки

Догляд за кішкою після стрижки

Після закінчення стрижки тварину розчісують. Це дозволяє прибрати зрізану шерсть, що залишилася на тілі. Потім кішку потрібно скупати в теплій воді з додаванням шампуню.

Якщо тварина сильно нервує, обмежтеся її обтиранням вологим рушником.

Якщо вихованець не боїться фена, висушіть шерсть теплим повітрям.

Стрижка кішок — корисна процедура, що допомагає вихованцям та їхнім власникам. Скористатися допомогою професіоналів чи самостійно підстригти тварину — рішення власники приймають самостійно. Головне, щоб це рішення було обдуманим і принесло вашим улюбленцям користь та комфорт.