Ми любимо тварин це — наше покликання

Що таке вакцини і навіщо вони потрібні

Купуючи цуценя, його власник повинен знати все про процедури щеплення та їх важливість.

Вакцини — не є лікарськими препаратами. Їхня мета — профілактика вірусних або бактеріальних інфекцій, що загрожують здоров'ю та життю тварин.

Головне призначення вакцини — вироблення антитіл та формування хорошого імунітету. Організм щепленого цуценя у разі загрози інфікування здатний самостійно протистояти джерелу хвороби.

 

Вакцинация щенков

Проти яких захворювань необхідно робити щеплення щеняті

Список необхідних вакцин залежить від епідеміологічної ситуації регіону. Однак до обов'язкового переліку захворювань входять:

  • ентерит;
  • сказ;
  • чумка (чума м'ясоїдних);
  • парагрип;
  • інфекційний гепатит;
  • лептоспіроз.

Цей список іноді доповнюється щепленням від аденовірозу, лишаю, піроплазмозу, хвороби Лайма.

У якому віці слід прищеплювати щенят

У щенят, що харчуються материнським молоком, виробляється пасивний імунітет. Як тільки період годування закінчується, молодий організм опиняється під загрозою інфікування.

Перше щеплення тваринам роблять не раніше досягнення віку 2-2,5 місяців. Вакцинувати малюків до цього терміну не рекомендується, тому що у них не встигне розвинутись імунітет.

Графік вакцинації

Щеплення здорових цуценят проводять у такому порядку:

  • у віці 2-2,5 місяці — комплексна вакцинація від заразних захворювань (чумка, гепатит, парагрип, лептоспіроз, ентерити);
  • у 3-3,5 місяці — колять первинне щеплення від сказу і повторне від заразних хвороб;
  • у 6-7 місячному віці — ревакцинація від сказу та заразних інфекцій;
  • у 12 місяців — повторне щеплення від заразних захворювань (включаючи дерматомікози).

У виняткових випадках терміни проведення процедур можуть бути змінені лише рішенням ветеринара.

 

Вакцинация щенков

Від яких факторів залежить вакцинація щенят

Ін'єкції вводять лише здоровим тваринам, оскільки уколи, що містять ослаблені бактерії (віруси), можуть спровокувати розвиток небезпечної інфекції. До протипоказань відносяться:

  • тяжкі патології;
  • зміна молочних зубів;
  • слабкий імунітет;
  • алергія;
  • виснаження організму.

Висока температура після перенесеної хвороби чи операції — привід відкласти процедуру.

Скільки щеплень потрібно щеняті

Для захисту тварини від небезпечних інфекцій рекомендують проводити 2 обов'язкові вакцинації:

  • у віці 7-8 тижнів — комплексне щеплення, спрямоване проти парвовірусного ентериту, чумки, парагрипу, аденовірозів та лептоспірозу;
  • 12 тижнів — повторна вакцинація тим самим препаратом, що застосовувалася під час першої вакцинації проти тих самих хвороб із додаванням вакцини від сказу.

У виняткових випадках ветеринарні лікарі призначають додаткове щеплення.

Які види вакцин для собак існують

Усі виведені для собак щеплення поділяються на два типи: атенуйовані та інактивовані. При цьому перші вважаються більш ефективними — вони виробляють у собак міцний імунітет. Інактивовані ін'єкції застосовують у особливих випадках – для вироблення антитіл від смертельних хвороб. Наприклад, від сказу.

Розрізняючись за складом, вакцини поділяються на моновалентні та полівалентні. Найбільш популярні полівалентні вакцини, що складаються з кількох препаратів. Вони дозволяють сформувати антитіла до кількох інфекцій одночасно.

 

Вакцинация щенков

Як підготувати цуценя до вакцинації

Протягом кількох тижнів до проведення щеплення цуценяті слід щодня вимірювати температуру і перевіряти якість випорожнень, щоб переконатися, що він здоровий. З появою тривожних симптомів слід звернутися за консультацією до ветеринарної клініки.

Тварина має бути обов'язково оброблена від гельмінтів та зовнішніх паразитів (бліх, кліщів). Раціон харчування зберігається звичайний, але у призначений день цуценя годують не пізніше ніж за 3-4 години до процедури.

Як і де прищеплювати щеня

Щоб знизити стрес, первинну процедуру вакцинування іноді проводять вдома. Однак в умовах клініки якість послуги буде значно вищою. Ветеринарні установи оснащені сучасним обладнанням, яке може знадобитися у разі непередбаченого ускладнення.

Побічні ефекти після щеплення у цуценя

Залежно від особливостей організму протягом перших 3 діб після щеплення тварина може бути млявою, сонливою. Навіть якщо її температура буде трохи підвищена — це нормальна реакція на вакцину.

Приводом для звернення до фахівця є побічні явища:

  • підвищена температура (39 ° С);
  • діарея;
  • блювання.

Невелике ущільнення у місці уколу з часом розсмоктується. Якщо воно збільшується і турбує тварину — це привід звернутися за кваліфікованою допомогою.

 

Вакцинация щенков

Догляд за цуценям після вакцинації

Протягом 2-3 тижнів після вакцинації щеняті необхідно влаштувати карантин, виключивши при цьому спілкування з іншими тваринами. Вихованець повинен отримувати повноцінний раціон, багатий на вітаміни.

Під час карантину собаку не можна купати, потрібно берегти від переохолодження та протягів. Активні ігри та дресирування доведеться на якийсь час відкласти.

Здоровий і життєрадісний домашній улюбленець — радість для всієї родини. Тому для безпеки тварини та домочадців від ураження небезпечними захворюваннями слід дотримуватися правил і графіка вакцинації.