Якщо під час прибирання лотка ви помітили кров у калі у кішки або кошеня, але тварина при цьому почувається нормально і її стан не викликає побоювань, не панікуйте. Фахівці називають багато різноманітних причин цього явища. І аж ніяк не завжди усунення цієї проблеми вимагає застосування терапії чи якихось радикальних заходів.
Поспостерігайте за поведінкою тварини. Це дасть вам змогу надати лікарю достовірну і детальну інформацію, що дозволить фахівцю якомога раніше поставити точний діагноз за наявності захворювання у тварини і призначити ефективне лікування або визначити причини цього явища. Якщо ви помітили, що при акті дефекації вихованець сильно напружується, виявляє занепокоєння, нявкає, а в його фекаліях чітко видно сліди крові обсягом більше краплі, в такому випадку слід обов’язково проконсультуватися з ветеринарним лікарем, і до того ж якнайшвидше.
Кров у калі у кішки, кошеня — причини
Зважаючи на фізіологічні особливості, кров у калі у кішок можна помітити частіше, ніж у собак. До того ж явні ознаки цієї проблеми можна легко побачити під час очищення лотка. Існує думка, що криваві прожилки в калі — симптом, характерний для коронавірусної інфекції кішок. Це помилка, оскільки це захворювання найчастіше супроводжується ентеритом (запалення тонкого відділу кишечника). А якщо ви помітили, що домашнього вихованця турбує діарея і в якийсь момент він покакав, при цьому в калі чітко простежуються криваві прожилки, швидше за все, у нього розвивається запалення товстого відділу кишечника — коліт.
Основні причини виникнення коліту у котів:
- Пилобезоари (волосяні грудки). Накопичуючись у кишківнику, вони викликають його запалення.
- Раціон, в якому переважає сухий корм, особливо якщо кішка п’є мало води. Сухі частинки корму травмують слизову оболонку кишечника. Виявити проблему можна під час огляду калових мас —вони будуть тверді та сухі.
- Розвиток запалення товстого відділу кишечника тварини можливий також при нестачі клітковини в раціоні вихованця.
- Неспецифічні коліти (грануломатозний, виразковий, еозинофільний, плазмоцитарний, гістіоцитарний).
- Кишкові паразити (глисти).
- Непереносимість якогось продукту, корму.
- Панкреатит — запалення підшлункової залози гострого чи хронічного характеру.
- Бактеріальні інфекції — зокрема, сальмонельоз.
Кров у калі в кішки може бути також одним із симптомів наявності новоутворення. У такому випадку після аналізу лікар може призначити проведення біопсії ділянки кишечника. Інвазивні методи діагностики використовуються лише тоді, коли інші діагностичні та терапевтичні процедури не дали позитивного результату.
Сторонні тіла, травми, отруєння можуть призвести до таких наслідків, як кривавий пронос. Рідкий, кров’яний стілець зі слизом, що супроводжується блюванням, є причиною негайного звернення до ветлікаря. Сильна діарея з блювотою неминуче призводить до втрати води. Необхідно терміново вживати заходів. Зневоднення може призвести до загибелі тварини.
Що робити, якщо у калі кішки ви побачили кров
Щоб надати ветлікарю всю необхідну інформацію, зверніть увагу на такі моменти:
- Особливості раціону тварини — харчується вона готовим кормом чи їжею домашнього приготування. Чи допускалися зміни у годуванні кішки останнім часом.
- Строки проведення дегельмінтизації. Згадайте, який препарат ви використовували для обробки тварин від глистів.
- Переконайтеся, що кішка п‘є достатньо води.
- Як часто у кішки буває блювання шерстю.
- Чи їсть ваш домашній вихованець кімнатні рослини або траву.
- Можливо, ви помітили, що кішка відчуває дискомфорт від сверблячки в анальній області — про це також потрібно повідомити лікаря.
- Чи бувають у тварини епізоди випорожнення рідким калом.
- Чи є у вашого вихованця доступ до помийного відра або побутової хімії.
Є кілька рекомендацій щодо того, що вам слід робити до моменту звернення до ветеринара:
-
Дегельмінтизація (обробка від глистів) — використовуйте препарат широкого спектру дії.
-
Чітко дотримуючись рекомендацій фахівців, слід налагодити процес годування:
- Оптимальна кількість корму визначається з урахуванням ваги тварини. Інформація вказана виробниками кормів на упаковці продукту.
- Фахівці рекомендують додати клітковину до раціону тварини.
- Збільште кількість води, що вживається твариною протягом дня.
- Спробуйте перевести тварину на інший корм. Для кішок, які мають проблеми з травленням передбачені готові дієти. Однак, щоб підібрати оптимальний варіант корму, краще проконсультуватися зі спеціалістом.
- З раціону тварини слід виключити копчені та жирні продукти (консерви для людей, сметана та ін.).
-
Полегшити стан вихованця допоможе очищення кишечника від грудок шерсті. Використовуйте спеціальні препарати. Широкий вибір прикорму та мальтпаст представлений у зоомагазинах. Ці засоби допомагають полегшити процес виведення шерсті з кишківника. Давати тварині засіб слід 2-3 рази на тиждень натще або за 2 години до годування.
Якщо навіть після всіх цих маніпуляцій ви помічаєте, що кров у калі кішки все ще присутня, обов’язково проконсультуйтеся з ветеринаром. Після низки аналізів та діагностичних процедур він зможе точно визначити, чому у тварини проявився такий симптом, і підбере найефективніше лікування.
Відомі випадки, коли у калі кішки виявлялися згустки крові після стерилізації тварини. Не лякайтесь! Звичайно, варто проконсультуватися з ветеринаром, але причиною такого стану в більшості випадків є запори — звичайна справа після операції. Лікар, швидше за все, призначить копрограму та порадить виключити сухий корм із раціону тварини.
Кров у калі у кішки — діагностика
Під час консультації ветлікар розпитає вас про особливості харчування вихованця, умови його проживання. Спеціаліст також уточнить у вас такі моменти:
- як часто ваша кішка какає кров’ю (при кожному відвідуванні туалету або це одноразове явище);
- чи виявляє тварина занепокоєння при відвідуванні туалету;
- скільки крові (приблизно) виділяється з каловими масами — згустки, крапельки;
- чи змінився у кішечки апетит;
- як часто вихованець п’є воду;
- чи не помітили ви наявності в калових масах вихованця інших домішок: шерсті, неперетравлених частинок корму.
Якщо ви помітили, що у вихованця підвищена температура, обов’язково повідомте про це лікаря. Лабораторні аналізи допоможуть визначити ступінь тяжкості захворювання. Дослідження випорожнень необхідно провести для того, щоб виявити факти наявності глистів та інших паразитів.
Кров у калі у кішки — особливості лікування
Варіант терапії підбирається, залежно від причин, що викликали захворювання, типу хвороби та стану вихованця. При отруєнні тварині призначаються адсорбенти. Відмінно виводять токсини Ентеросгель та Смекта. При бактеріальній інфекції призначається левоміцетин або ентерофурил. Запобігти зневодненню тварини допоможуть такі розчини: Аміновіта та Рінгера-Локка. Для досягнення кращого результату обов’язково слід дотримуватись лікувальної дієти.