Ми любимо тварин це — наше покликання

Якщо ви помітили, що ваша кішка часто чухає вуха, можливо, навіть роздряпуючи шкіру, трясе головою, швидше за все, вона страждає від вушного кліща. Інфекція, викликана дрібними паразитами величиною до 1 мм, вважається одним із найпоширеніших захворювань домашніх вихованців. Отодектоз на ранніх стадіях добре піддається лікуванню, зокрема народними засобами.

Однак пам’ятайте, що вушний кліщ у котів та кішок викликає сильний дискомфорт. Тварини можуть настільки сильно трусити головою, що утворюється гематома вуха. Отодектоз небезпечний тим, що може призвести до інтенсивного подразнення зовнішнього вуха. Тому зволікати із призначенням терапії не можна.

uhod za kogtyami koshki 2 1170x767 2

Вушний кліщ у котів і кішок — шляхи зараження

Отодектоз зовсім не нешкідлива хвороба. Якщо тварину не лікувати, можуть розвинутись ускладнення у вигляді вушних інфекцій, а також проблеми із травленням.

Шляхи зараження кішок вушним кліщем:

  • Заразитись паразитами кішки можуть при контакті з хворими тваринами.
  • Від матері-кішки кошенятам під час пологів. Також паразити можуть атакувати кошенят при вилизуванні їх зараженою матір’ю під час годування.
  • Контакт зі спальним приладдям або іграшкою зараженої тварини.
  • Прогулянка по приміщенню або навіть вулицею в місцях, де знаходилися заражені тварини (коти, гризуни, собаки).
  • Багатьох господарів вихованців, які ніколи не залишають свої будинки, цікавить, звідки береться у їхніх котів вушний кліщ. Паразити можуть переноситися на одязі людини.

Пам’ятайте про необхідність очищення вух кішки після контакту з інфікованою твариною.

Вушний кліщ у котів та кішок — ознаки

Паразитами, як правило, заповнюються обидві вушні раковини. При цьому побачити вушних кліщів досить складно, оскільки вони дуже малі. Визначити, що тварина заразилася такою неприємною паразитарною інфекцією, можна за такими ознаками:

  • По тому, як кішка часто трясе головою, чухає вуха, ви зрозумієте, що її турбує сверблячка у вухах, а, можливо, і по всій голові. На наявність паразитів вказують подряпини за вухами тварини. Кішки можуть настільки сильно дряпати вуха, що травмуються барабанні перетинки.
  • На наявність паразитів вказує неприємний запах.
  • Темні скоринки у зовнішньому вусі червоно-коричневого або чорного кольору також є очевидною ознакою інфекції. Кліщ живиться ексудатом, який виділяється при прокушуванні шкіри. Продукти життєдіяльності паразитів (слина, фекалії) провокують виділення великої кількості сірки, що перекриває слуховий прохід. У хворої тварини сірка в’язка і темна, у здорової — жовто-коричневого кольору нормальної консистенції.
  • Лежачі, розташовані близько до голови вуха.
  • По реакції тварини на ваше погладжування по голові ви зможете зрозуміти, що кішка відчуває біль.

Пізніше, у випадку розвитку хвороби з’являються й інші симптоми:

  • У важких випадках, коли хворобу запущено, тварини можуть відмовлятися від їжі. Зазнаючи сильного дискомфорту, кішка погано спить, виявляючи занепокоєння навіть уві сні. Тварина не може контролювати свою поведінку. Кішка голосно нявкає, несподівано схоплюється з ліжка без видимої причини.
  • Розпухання вуха. Такий симптом також проявляється не відразу, а лише якщо тварину не лікувати. Вухо кішки, уражене вушними кліщами, згодом опухає і стає червоним. Тварина відчуває біль.
  • Лусочки і кірки на шиї тварини, а також на крижах і хвості з’являються через генералізовану сверблячку по всьому тілу.
  • Кішка систематично чухає вуха, через що на їхній зовнішній стороні утворюються подряпини та садна.

Вушні кліщі можуть спричинити бактеріальну інфекцію. Цікавитесь, як її розпізнати? Додаються нові симптоми: облисіння шкіри голови та шиї, струпи у вусі та на їхній зовнішній стороні.

Вушний кліщ у кішок, котів — діагностика

Для початку ви можете самостійно оглянути вушні раковини вихованця. Якщо помітите скоринки, скупчення сірки, подряпини на зовнішній стороні вуха, повідомте лікаря. Фахівець також огляне вуха кішки, використовуючи отоскоп. Під мікроскопом досліджується мазок зразка виділення з вуха. Таке дослідження дозволить встановити, чи є проблема бактеріальною інфекцією, отодектозом чи це якесь інше захворювання. Також ветеринарним лікарем призначаються інші аналізи:

  • загальний та біохімічний аналіз крові;
  • електролітна панель;
  • загальний аналіз сечі;
  • лабораторне дослідження зіскобу зі шкіри в зоні зараження.

Якщо ветлікар хоче перевірити не лише стан вушного каналу вашого вихованця, але й кістки, може призначити рентген чи комп’ютерну томографію. Ці дослідження дозволять оцінити рівень ушкодження.

Вушний кліщ у кішок, котів

При виявленні вушного кліща важливо якнайшвидше розпочати лікування. Ефективна та правильно підібрана терапія дозволить не тільки позбавити вашого вихованця від паразитів. Лікування зазвичай спрямоване також на відновлення імунітету тварини та усунення ускладнень. Отодектоз у запущених випадках може спровокувати появу серйозних наслідків. Паразит харчується частинками епідермісу, ушкоджуючи шкірний покрив тварини, і заносить інфекцію у кров. Виникає ризик зараження бактеріальною інфекцією. Можлива поява грибка. Сильне пошкодження вушної раковини може призвести до часткової втрати слуху. Через запалення внутрішнього та середнього вуха може розвинутися отит та менінгіт.

Щоб вилікувати тварину, необхідно дотримуватися інструкцій лікаря. Перед тим, як капати якийсь із препаратів кішці у вухо, слід провести очищення вушної раковини. Пам’ятайте: всі маніпуляції потрібно робити дуже акуратно. Змочіть ватний диск або паличку 3% розчином перекису водню та протріть пошкоджені стінки.

кот3

Чим обробити вуха кішці від кліща:

  • Амітразин — курс лікування препаратом становить 4-5 застосувань. Оптимальне дозування ліків — по 0,5 мл у кожне вухо з проміжком у 3 дні. Препарат не можна застосовувати для лікування вагітних кішок.
  • Отоферонол Голд — препарат дозволить не тільки вивести кліщів, але й сприятиме прискоренню процесу відновлення тканин, оскільки має загоювальну та протизапальну дію.
  • Вушні краплі Декта — мають антибактеріальний ефект. За допомогою цього препарату можна не тільки позбутися кліща, але й ефективно боротися з бактеріальною інфекцією.
  • Аверсектинова мазь наноситься тонким шаром на внутрішню поверхню вуха. Використовується раз на тиждень. Курс лікування — 2-3 застосування.

Фронтлайн Спот Он — препарат широкого спектру дії, що дозволяє вести ефективну боротьбу не тільки з паразитами, що викликають отодектоз, але і з вошами, блохами та кліщами різних видів: хейлітели, іксодові. Препарат наносять на загривок, а при зараженні вушним кліщем додатково закапують по 4-6 крапель у кожне вухо.

Для відновлення імунітету тварини призначаються імуностимулятори: Тетравіт, Гамавіт. Ін’єкції призначені для внутрішньовенного введення. Можуть бути призначені лише лікарем. Самолікування неприпустиме. Лікар також призначає тварині таблетки або препарати іншої форми для усунення супутніх захворювань та ускладнень. Ціна будь-яких ліків від вушного кліща більш ніж доступна. Проконсультуйтеся з ветеринаром, він підбере для вашого вихованця найбільш ефективний засіб та підкаже, де можна купити препарат.

Профілактика вушного кліща у кішок

Найбільш дієві профілактичні заходи:

  • регулярне гігієнічне чищення вух;
  • обробка слухового проходу спеціальними лосьйонами.

Не забувайте про необхідність щомісячної обробки вихованця краплями, які діють на вушний кліщ, а наносяться на холку.